Секс по време на почивката при пиене на противозачатъчни

  • 3 289
  • 6
Здравейте,

Безпокоя с глупава тема, но ми е необходимо спешно мнение. Пия противозачатъчни хапчета вече повече от 4 месеца. Последния обаче 4-5 пъти си забравях таблетката в точния час (вечерта около 22-23ч) и я пиех сутрин... почти не съм правила секс, обаче днес (3 ден от почивката между приема на опаковките) правихме доста с моята половинка. По принцп знам, че хапчетата те предпазват дори и тогава, но се притеснявам. Колебая се дали да пия Ескапеле, например. Страх ме е да не ми се разбълникат съвсем хормоните от това, не стига че пия тези хапчета, от друга страна, ако изчакам после може да бъде късно. А и ме е страх ако забременея плода да не бъде увреден от това, че е заченат по време на пиене на таблетки... Малко ми е неясно. Колебая се дали утре да се обадя на гинеколога си за такава глупост. Но не може да се тъпча с хапчета ей така...
Някой правил ли е секс по време на почивката между пиене на противозачатъчни (Ясмин) без да се пази? След 2-ри ден... А ако ми дойде все пак, това означава ли, че не съм бременна?
На мен вече ми закаснява, трети ден откакто съм ги спряла, а не ми идва... Sad

Благодаря на тези, които имат възможност да отговорят.
Виж целия пост
# 1
Ако пропуснеш една хормонална таблетка и не наваксаш с приема й в близките 24 часа ,в редки случаи яйчниците успяват да освободят яйцеклетка,така че се посъветвай с твоя гинеколог възможно най скоро.  Peace
Виж целия пост
# 2
Ако пропуснеш една хормонална таблетка и не наваксаш с приема й в близките 24 часа ,в редки случаи яйчниците успяват да освободят яйцеклетка,така че се посъветвай с твоя гинеколог възможно най скоро.  Peace

Реално не съм пропускала прием на таблетка. Няколко пъти я пих по-късно, на другия ден сутринта, но пак в рамките на 12 часа. И все пак ще се консултирам утре. Мерси!
Виж целия пост
# 3
паузата между отделните 21-дневни цикли НЕ е почивка. не смятам, че има по-голям риск, отколкото обичайния. и количеството (секс) няма значение  Peace
Виж целия пост
# 4
Не би трябвало да има проблем, така че не виждам защо трябва да пиеш Ескапеле. Противозачатъчните се натрупват в организма.
Виж целия пост
# 5
Според мен също проблем няма !Аз пия противозачатъчни и също като теб ми се е случвало да забавям приема на таблетка до 12 часа.Не съм имала проблем .А относно въпросната "почивка " -спокойно ,хапчетата действат и през тези 7 дни -щом си ги пила редовно през месеца .Успокой се и чакай до 1-2 дни да ти дойде . Peace
Виж целия пост
# 6
и аз си правя секс спокойно в 7те дни почивка! На мен ми идва на 6-тия ден - така че споко, не би трябвало да има проблем
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия