бънджи - от кой месец

  • 1 105
  • 13
Кажете от кой месец се слагат бебетата на бънджи?
Виж целия пост
# 1
лично мнение: от никой месец!!!
Виж целия пост
# 2
zashto Sad
Виж целия пост
# 3
защото така ме посъветва ортопеда, никакви проходилки, бънджи, кошари и т.н. - и аз изпълнявах стриктно всички препоръки.

Успех!  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Liorena
защото така ме посъветва ортопеда, никакви проходилки, бънджи, кошари и т.н. - и аз изпълнявах стриктно всички препоръки.

Успех!  Simple Smile


kolkoto ortopedi v Bg, tolkova i razlichni mnenia. Moia sin go zavedohme v gorna bania i ortopeda ni kaza, che bundjito e nesto mnogo hubavo, spomagalo za zaiakvane na krakata . Nie lichno go izpolzvahme ot kraia na 4-rtia nachaloto na 5-tia mesec.Biah dovolna
Виж целия пост
# 5
Цитат на: DEianaZ
kolkoto ortopedi v Bg, tolkova i razlichni mnenia.


да, така е. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
На упътването им пише от 4-тия месец или от когато детето може само да си държи добре главата.
Аз я сложих на 6-тия месец. Времетраене вътре - не повече от 10-15 минути. И сега на 10 месеца - умира от кеф да се мандахерца Wink  Laughing
Виж целия пост
# 7
Просто се чудя на нашето поколение как така се е случило че са му заякнали краката без бънджи...пък тия преди нас....неправо не мога да ги мисля:)

Може да не е вредно...до чак пък полезно едва  ли.

Според мен най-полезно е да се остави детето да свикне с тялото си без помощта за каквито и да било съоръжения.
Всички тези неща за измислени за удобство на родителите...да може да си закачат детето някъде да подкача само, а те да си отдъхнат от това, че трябва да го гледат къде щъка:)

Пак според мен е по-правилно да си обезопасите жилището или поне една стая и да пуснете човечето да си ходи където си иска..да си се упражнява и да си проходи самичко.....
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Reza
Просто се чудя на нашето поколение как така се е случило че са му заякнали краката без бънджи...пък за тия преди нас....неправо не мога да ги мисля:)

Може да не е вредно...до чак пък полезно едва  ли.

Според мен най-полезно е да се остави детето да свикне с тялото си без помощта за каквито и да било съоръжения.
Всички тези неща за измислени за удобство на родителите...да мойе да си закачат детето някъде да подкача само, а те да си отдъхнат от това, че трябва да го гледат къде щъка:)

Пак според мен е по-правилно да си обезопасите жилището или поне една стая и да пуснете човечето да си ходи където си иска..да си се упражнява и да си проходи самичко.....

 202uu  202uu  202uu  202uu  202uu
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Reza
Просто се чудя на нашето поколение как така се е случило че са му заякнали краката без бънджи...пък тия преди нас....неправо не мога да ги мисля:)

Може да не е вредно...до чак пък полезно едва  ли.

Според мен най-полезно е да се остави детето да свикне с тялото си без помощта за каквито и да било съоръжения.
Всички тези неща за измислени за удобство на родителите...да може да си закачат детето някъде да подкача само, а те да си отдъхнат от това, че трябва да го гледат къде щъка:)

Пак според мен е по-правилно да си обезопасите жилището или поне една стая и да пуснете човечето да си ходи където си иска..да си се упражнява и да си проходи самичко.....


  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   Hands Clap
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Reza

Според мен най-полезно е да се остави детето да свикне с тялото си без помощта за каквито и да било съоръжения.
Всички тези неща за измислени за удобство на родителите...да може да си закачат детето някъде да подкача само, а те да си отдъхнат от това, че трябва да го гледат къде щъка:)

Пак според мен е по-правилно да си обезопасите жилището или поне една стая и да пуснете човечето да си ходи където си иска..да си се упражнява и да си проходи самичко.....

Ама Реза, кой е написал, че е полезно или вредно. А и това, че е качено в бънджито въобще не освобождава родителят от присъствие. Напротив . С ГОЛЕМИ букви е написано детето винаги да е под наблюдение и контрол през това време.
За втората част вдигам и двете ръце. Проходилки не ползвам. По земята се търкалят от както са се научили главите си да държат. Ламиниран е целият ни първи етаж, и не страдам от скруполи, че можело да настине така и т.н. Оправят се отлично според мене в това си начинание.
Всеки има право на избор. За това не упреквам никого за нищо.
Мамата попита от КОГА слагате децата си , а не ПОЛЕЗНО ли е Simple Smile  Wink
Виж целия пост
# 11
Цитат на: DEianaZ

 Moia sin go zavedohme v gorna bania i ortopeda ni kaza, che bundjito e nesto mnogo hubavo, spomagalo za zaiakvane na krakata .


Това имам предвид.
И също така не упреквам никой.
Казвам моето мнение, а всеки прави своя избор. Именно затова бях подчертала "спред мен"....за да няма подобни дебати и да не се разводнява темата, ако е възможно....Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Всеки си поема отговорността за детето. Напълно съм съгласна с Reza!
Имам позната, която ми се хвалеше, че оставяла детето си в бънджи с часове, то дори заспивало там, за да може тя да си свърши някоя и друга домашна работа.
Не ползвах бънджи, защото:
Първо, бях убедена и все още съм, че бънджи не е критично необходима придобивка.
Второ, досвидяха ми 35 лв. за нещо, което не се знае детето доколко добре ще възприеме.
Трето, предпочитах да викна някой на помощ да ми погледа детето, ако имах нещо наложително да свърша у дома, отколкото да го оставям да се "мандахерца" с едно или друго "удобство". В крайна сметка, детето търси контакт с живи същества, особено след 6-я месец, а не с бънджита и проходилки. Sunglasses
Виж целия пост
# 13
Е добер де,само не се карайте Grinning .Все пак ме интересува от кой месец може,а не за и против. Но Благодаря за мненията ви Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия