Лъжат ли продавачите в хранителни магазини?

  • 2 924
  • 48
Пазарувам от кварталните магазини ,които са без бар кодове и се случва редовно да си ме послъгват със сметката. било то с левче, с 50, 20 ст. абе, всеки ден и то в различни магазини. Онзи ден ми се случи 2 пъти и втория направо издивях. Първо отивам и пазарувам за малката пюрета повечко и ми връща без левче. Казах и..и тя си ми го подава без даже и да се извини. После в хранителния, където се усъмнявам редовно и казвам да ми чукне всичко на апарата. Пазарувах все пак за 25лв. прибирам се-маслини вместо 1.15-1.55. Е, не ми е за стотинките, ама писна ми вече,бе. Всеки ден трябва да им се взираш в сметките и да смяташ вместо тях. Отидох заедно с маслините/на тях си имаше цена/ и показвам и бележката най-културно на продавачката, а там беше и шефката. Изчаках да няма хора да не ги злепоставям , а тя шефката каза:"Ето, няма да обеднеем с 40ст." Shocked Shocked ShockedЕ нямам думи просто.  Пък са и нагли.При вас случва ли се или мен си ме смятат за наивна та ме мамят НЕПРЕКЪСНАТО?
Виж целия пост
# 1
Винаги трябва да си проверяваш сметката. Дори да не те излъжат нарочно случва се без да искат да го направят. На мен редовно ми се случва в големи супери при това. Винаги проверявам. Не можеш да накараш хората да не лъжат или да не бъркат. Но можеш да се предпазиш от това като си по внимателна  Peace
Виж целия пост
# 2
Така съм и аз. Дотоклкова ми беше писнало, че спрях да посещавам кварталните магазини и ходех само в БИЛА, там поне си правех сметката преди да отида на касата. А иначе където те видях с деца и си разсеян - веднага гледат да те цакат. На пазара е същата работа - или ми набутат развалени плодове/зеленчуци или в грамажа или в сметката ме минават. Аз си мислех, че майка с дете е грехота да лъжеш - но се оказа че сме най-готиния континент за минаване.
Виж целия пост
# 3
Аз лично не мога да си обясня подобно поведение. Тези магазини така са закъсали за клиенти покрай настъплението на големите вериги, а си позволяват да лъжат и малкото им останали.
Виж целия пост
# 4
Аз НЕ пазарувам от дребни, квартални магазинчета. Имам си предпочитан хипермаркет и пазарувам само там. Досега не съм имала проблем със сметката - почти винаги я проверявам, встрани от касата, за да реагирам на момента.
Не ме учудва това, че лъжат. Грозно е. И ако бях на теб нямаше тихо и вежливо да съобщя, че са ми надписали (пък било то и 40 ст!) сметката, а щях да им спретна едно скандалче, за да чуят присъстващите клиенти за измамата. Въпросът е принципен, никой не е за 20 или 50 ст., но в същото време не ги берем парите си по дърветата в парка!   Crossing Arms
Виж целия пост
# 5
няколко пъти ми се е случвало да ми чукнат някоя стока по 2 по грешка. случвало ми се е да купя пакет ножчета за бръснене, който уж е цал, ама всъщност е отварян и липсват две... продавачките в магазина до нас са на по 20 и са егати пердетата. сигурна съм, че се объркват, а не е нарочно. случаите, които изброих са когато съм се сещала на място в магазина. ако си занеса стоките в нас, няма шанс да забелеца нередности. но свикнах да им гледам в монитора вече като пазарувам. касови бележки не им искам изрично. ако дадат-дадат. в големите вериги според мен почти е невъзможно да се случи такова нещо - там си печелят от надценката, не от дребно мошеничество.

това, което ме дразни, че до офиса ми има едно ОМВ, от което си купувам цигари, шоколад и дребни неща. там никога нямат стотинки и вместо да ми се извинят и да кажат, че нямат - директно закръгляват. месеци наред не ми правеше впечатление (по принцип рядко се вглеждам в рестото). като видях един път, нищо не казах. на следващия ден също. на третия ден казах, че цигарите ми са 3.40, а те ми връщат 1.5 лв от 5. "ми нямаме дребни" със съскане беше отговора. аз казах, че няма проблем и ще платя с карта като нямат. веднага се намериха стотинки и оттогава няма за хората пред мен на опашката, нито за тези зад мен. за мен обаче винаги има newsm78. мисля да намеря тел. на който е нужно и да дам оплакване, защото това не го намирам за честно. аз съм работила и като сервитьорка и като касиерка едно време и не съм си позволявала такова нещо! струва ми се непочтено и долно.
Виж целия пост
# 6
И аз се учудвам. Тези магазини разчитат точно на редовни клиенти.  Няма ли друг магазин наблизо.
При нас са във всеки блок и аз съм си избрала един - продавачката е изключително свястна и знам, че никога няма да ми продаде нещо с изтекъл срок или некачествено. .
Виж целия пост
# 7
Най-гадното е, че всеки излъган му е неудобно да си каже за тези 20 - 50 ст. и се чувства не само излъган, но и когато си потърси правата - дребнав ... Аз си решавам проблема като просто преставам да съм клиент на такъм обект, където веднъж са ме "минали".
Виж целия пост
# 8
да, за един път или за неволна грешка и аз не бих си казала, но са системно злоупотребяване с моята разсеяност - защо не...
Виж целия пост
# 9
Не само, че не ме лъжат, ами ако не са ми достигали пари на момента съм вземала без проблем и плащам след това.
Говоря за кварталния магазин, иначе на пазара са се опитвали да ме послъгват, но за там е нормално.  Laughing
Виж целия пост
# 10
Не лъжат, объркват се.
Виж целия пост
# 11
Случвало се е от невнимание.

Случвало се е и да ми връщат повече.

Казвам.

Най  ме е яд обаче, когато пазаря повече неща и като се прибера да установя, че липсва кафето например, което съм платила.
Виж целия пост
# 12
да, за един път или за неволна грешка и аз не бих си казала, но са системно злоупотребяване с моята разсеяност - защо не...
Разбира се,че ще си кажеш!То бива нахалство,ама това си е вече безочливо!  #Cussing out
Аз по принцип пазарувам в хипермаркети,но имам един квартален магазин,от където винаги мога да купя нещо без да се притеснявам от качеството на стоките и неточността на продавачките.
Виж целия пост
# 13
Да, за съжаление. В една верига магазини най-редовно, плащайки на касата, се оказва, че цената на продукта е различна, от тази на рафта. Отговорът на продавачите е - А, нямали сме време да сменим цената. И това не се случва инцидентно, ами най-редовно.
Наскоро една съфорумка  беше споделила, че е работила в известна верига магазини за хранителни стоки и там било практика управителят да задължава касиерките да надписват сметките на клиентите. В противен случай им режели от заплатите. Имало начин да ти "чукнат" 1- 2 стоки отгоре. Лично аз, имам случай на 5 надписани лева на сметка от 50-60 лева. За съжаление го установих вкъщи и беше безпрецедентно да се връщам и да се разправям в магазина. Просто вече не пазарувам от там.
На пазара също лъжат в грамажа. Имам си кантарче вкъщи и си правя сверка от време на време. Решението - не пазарувам от нечестни търговци.
За съжаление живеем в държава на измамници и тарикати и псевдо-европейци. ooooh!
Виж целия пост
# 14
в нашия не ме лъжат, имат баркодове, цената съвпада, за всичко има КБ и връщат до стотинка ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия