Ами тази ситуация?

  • 3 886
  • 45
Не че нещо може да се направи, ама да споделя, че ми е едно такова... тъпо.
Днес бях с детето в една градинка в центъра на София.
Там имаше две дечица - братче и сестриче на 9 и 10 години.
Понеже дълго бяха на една люлка с дъщеря ми, и очевидно никакви възрастни нямаше с тях, се заприказвахме, та стана ясна ситуацията.
Общо седем деца, другите явно са при някакви роднини. Дошли са от Банско, майката си търси работа и квартира. Целият ден децата ще я чакат в градинката. Явно втора седмица това е положението. Убедена съм, че не беше детска измишльотина.
Децата изглеждаха някак нащрек, по детски.
Чакаха момента, в който ще се съберат цялото семейство. Питаха дали през изминалите дни сме били в онази градинка, където са давали безплатно шапки и тениски (допускам, че иде реч за хепънинга онзи ден, или за друго подобно мероприятие).
Бяха предупредени да не взимат нищо от непознати. Аз за всеки случай няколко пъти им повторих да чакат мама и никъде с никого да не тръгват.
Като изключим типичната за мен параноя, май не би следвало да има реална опасност - все пак са на централно оживено място.
Явно горката майка е в тежко положение (не иде реч за роми).
Ама егати работата - да си принуден да оставиш сами деца в големия непознат град.
Честно казано, не ми излизат от главата.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Много тъжно...явно е в много трудно положение Cry Макар, че да си в такова положение със 7 деца...нещо не е наред работата.
Виж целия пост
# 2
А, за бащата какво казаха?
Виж целия пост
# 3
Бащата го споменаха по едно време, но така по принцип - момчето каза, че се казвало като него. Иначе нищо.
Работодателят на майката в Банско и дължал 2000 лева, и още пари на другите си работници, но избягал.
Момичето - много хубаво русо синеоко дете - имаше охлузване под едното око.
Може да е паднало и от люлка разбира се.
Нямах за цел да ги разпитвам.
Вярно, че са на 9 и 10, ама така да седят по цял ден сами в една градинка в непознат град  Thinking
Все пак са деца.
Виж целия пост
# 4
В Банско в момента ситуацията е такава, че много хотели фалират и наистина не плащат вече... Поне от 3 месеца е такова положението. Познавам човек, на когото му дължат вече 2700лв заплата, няма как да ги принудиш да ти платят - ако искаш заплата, работиш с надеждата, че някога ще ти платят, а ако не - напускай и си плащай удръжките.
Виж целия пост
# 5
Не съм съвсем запозната, но в София има центрове за временно настаняване на майки с деца. Може би жената също не знае за това.

Опасно е, независимо дали децата са на 9, 10, или 15г. Има всякакви луди и откачени, които могат да направят какво ли не. А хората са склонни да си затварят очите, когато става въпрос за някой друг и с нищо да не помогнат.
Виж целия пост
# 6
Не са толкова малки децата, случва се, налага се.
Аз може би по-скоро бих ги оставила у дома, а не в парка, но не претендирам за крайна инстанция.
Виж целия пост
# 7
какво визираш под "у дома"
Виж целия пост
# 8
Как 7 деца бе  Shocked За отглеждането на такава челяд трябват стабилни доходи. Не желая да рабера родители, които обричат децата си на мизерия.
Виж целия пост
# 9
Mirama, според мен жената е отчаяна и най-вероятно хал хабер си няма за каквито и да било центрове.
Нямам никаква идея как точно да се помогне в тази ситуация.
Може би да потърся координати на такива центрове, и да ги дам на децата.
Те ще са си в градинката.
Майката как да я засека, не знам.
Пък и изобщо не знам за какъв човек става въпрос.
Виж целия пост
# 10
какво визираш под "у дома"

Дома, къщата, апартамента, стаята, жилището, в което живеят майката и децата.
Какво друго мога да визирам?
Аз не мисля, че няма къде да живеят или поне от обяснението на авторката разбрах, че сега само двете деца са с майката, която търси работа и (предполагам по-голяма) квартира, за да се съберат всички деца.
Иначе как ще са ходили на цитирания хепънинг предните дни?
Виж целия пост
# 11
Ужас,аз не смея очи да отделя от моите и мисля,че сме малко параноични,но не мислите ли,че нещо трябва да се направи,но да не е "мечешка услуга".
Виж целия пост
# 12
Е какво значи "да се направи" бе хора!
Знаете ли колко самотни майки има, които работят през лятото, нямат помощ отникъде и 2-3-класниците им са сами вкъщи?
И са оцелели, да ви кажа, някак си.
Няма нужда от излишни драми, не са нито първите, нито последните деца на тази възраст.
Не казвам, че е правилно, а че понякога се налага.
Виж целия пост
# 13
Много странна ситуация...Къде са другите й деца?В Банско с бащата ли са останали?Защо с нея са само момченцето и момиченцето?И след като децата не споменават нищо конкретно за таткото, явно той не играе важна роля в живота им...  newsm78
Виж целия пост
# 14
Ами незнам защо реших,че другите  деца са по-малки,може би е обратното Simple Smile
Като се замисля сега ,аз съм сама от както се помня,вярно е ,че времената са други,но като се сетя,че на 6г сама обикалях града и че моята пикла е на толкова лошо ми става,но карай минало е пък и съм оцеляла без никакви драми.
Дано се устроят по бързо,желая им успех.
Пък поне със работа на майката ,знам ли то вече вяра на никой не трябва да има човек де.
Уф пиша без да кажа нищо. newsm78

Red ако разбереш нещо сподели.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия