Мами помагайте!

  • 55 470
  • 32
Писах и в здравната рубрика, но мисля и тук да го напиша!
Моля, дайте съвет как най-бързо да се разкара синина и оток на окото, приченана от удар! Слагано е лед, но няма видим резултат! Моля помагайте със съвети!
Благодаря на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 1
С професионален грим ще я скриеш веднага.
Виж целия пост
# 2
Дано да греша, но ми се струва, че имаш много по-голям проблем от синината на окото.
Виж целия пост
# 3
Кой те подреди така? Трудно ще скриеш синината. Опитай със слънчеви очила.
Виж целия пост
# 4
Струва ми се, че резен обелен картоф помага в такъв случай да се разнесе отока.
Виж целия пост
# 5
За съжаление  професионален грим няма да помогне кой знае колко. Отока е голям и има кръвонасядания. За съжаление личният лекар е първа смяна, т.е. утре може да се отиде! Отнася се за моята майка, и да има сериозен проблем, но искам да й помогна поне да може да излиза сред хората. В момента не може да отиде на работа. Cry и е адски тъжна, а аз съм далече от нея! Но както и да е дайте съвет за крем или нещо друго....
Виж целия пост
# 6
Ами да не ходи на работа, а в съдебна медицина. Голям оток, кръвонасядания... как се скрива подобно нещо? Няма начин. Да ходи да си вади медицинско, докато е прясно, и да взема мерки да не се повтаря случката, после да мисли за прикриване. Аз по-добър съвет от този не мога да измисля.
Виж целия пост
# 7
Баба ми имаше такава синина и очен лекар й изписа капки офталмосептонекс и 2 хомеопатични лекарства/ не помня как се казвахааааа/, които много помогнаха, за 3-4 дни синината избледня
Виж целия пост
# 8
Свари едно яйце-да стане твърдо.Още докато е горещо,отдели му белтъка и го сложи на мястото на синината.Задръж така,колкото можеш-навремето така си лекувах синките от осмукано,да не ги види майка ми.Помага. Embarassed
Виж целия пост
# 9
За съжаление  професионален грим няма да помогне кой знае колко. Отока е голям и има кръвонасядания. За съжаление личният лекар е първа смяна, т.е. утре може да се отиде! Отнася се за моята майка, и да има сериозен проблем, но искам да й помогна поне да може да излиза сред хората. В момента не може да отиде на работа. Cry и е адски тъжна, а аз съм далече от нея! Но както и да е дайте съвет за крем или нещо друго....

За оттока няма да помогне наистина. Мислех, че е само синина.
Иначе за синини по краката напр. съм ползвала Лиотон 1000 гел, минават сравнително бързо.
Виж целия пост
# 10
Малкият ми син наскоро падна и се удари до едното око. Въпреки че веднага намазах с индовазин, имаше синина, която беше видима поне още седмица. Нямаше оток обаче.
Виж целия пост
# 11
Компрес с риванол? Помага при оток, но за синината - не знам.

ПП Ако решите да пробвате, гледайте да не попадне в окото!
Виж целия пост
# 12
Знам,че отокът спада също
и от компрес с кромид лук.
Виж целия пост
# 13
Отокът ще се разнесе и със студен компрес, но синината не мисля, че може да се махне бързо...
Виж целия пост
# 14
Миналата година точно по това време малкия ме фрасна с една метална количка под окото.
Отокът свалих с лед, мазах 5-6 дни с Лиотон. Няма как да го скрие - докато е синьо става с грим, но като стане жълто - ни фон дьо тен, ни пудра помагат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия