ГЕВРЕЧЕТА - как?

  • 7 381
  • 21
искам да попитам някои знае ли вкусна рецепта за гевречета като тези по магазините и бутките за закуските, меки и бухнали, мммм, много ги обичме.... моля помогнете Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Рецепта за съжаление не знам  Sad,но и аз съ присъединявам към въпроса на авторката.
Виж целия пост
# 2
Аз много обичам варени гевреци,ще следя темата някой може да знае и да сподели рецепта.
Виж целия пост
# 3
Ето една рецепта на Джемма, според мен много сполучлива. Не знам само за такива гевречета ли пита azalsnewsm78
Виж целия пост
# 4
МММмммм, тези варените наистина са много лесни и вкусни!
Виж целия пост
# 5
Лабрекс-един въпрос ,нали мога преди да ги изпека да ги намажа с яйце и поръся със захар newsm78
Виж целия пост
# 6
Лабрекс-един въпрос ,нали мога преди да ги изпека да ги намажа с яйце и поръся със захар newsm78

Не съм слагала яйце, поръсих със сусам. Ако Джемма се включи, би могла да каже. А защо пък да не може............Най-добре да се пробва! Peace
Виж целия пост
# 7
айде предлагам и моите любими Гевреци. за съжаление снимката е лоша, от ранно творческия ми период  Laughing Laughing

Виж целия пост
# 8
Те гевреците биват - варени, сусамени, козуначени, понични.... за кои се пита?  Иначе мога да дам рецепта и то професионална, ама трябва да знам за кои.
Виж целия пост
# 9
pina давай, по ред мила! Simple Smile
Всякакви обичам
Виж целия пост
# 10


  Препоръчвам тези на пеп-4o , много са вкусни.Правя ги няколко пъти, стават чудесни, само дето на външен вид не мога да ги издокарам в търговска форма.
Виж целия пост
# 11
Смятам да се пробвам с варените гевреци,но дали ще стане да меся в хлебопекарна и тестото да втаса там и  още един въпрос имам става ли дозата да се раздели на две  newsm78
Виж целия пост
# 12
Да и моит едеца обичат варените гевреци.Не съм правила никога.
Тези закуски с мая не са ми много по душа  Wink
,защото трябва да се чака  Rolling Eyes или да станеш рано Sick
Виж целия пост
# 13
Варени гевреци
вариант 1
1кг брашно
15гр мая
15гр сол
400мл вода
20гр глюкоза (за варенето)
вари се във водноглюкозен разтвор при съотношение 12:1

вариант 2
1кг брашно
30гр мая
12гр сол
100мл олио
100гр захар
20гр глюкоза (за варенето)

Замесва се тестото с температура 28градуса, твърдо. Отпуска се 20 мин., не се допуска ферментация. Дели се на късове, оформят се фитили, свиват се двата края, затваря се добре.
Варят се в глюкозния разтвор при температура близка до кипене, но без да кипи, за да не се разкъсат гевреците. Да не е и прекалено ниска - стават жилави. Вари се 4-5мин, до изплуване на тестото на повърхността. Вадят се, нареждат се в тава, леко намазана с мазнина. Изпичат се при температура 260градуса за 10-15 мин (температурата е без вентилатор). Може да се поръсят преди изпичане със сусам или друго.

Яйчни гевреци

1кг брашно
30гр мая
12гр сол
100гр олио
100гр захар
2 яйца
сусам - 40гр (не е задължително да се ръси със сусам)

Замесва се тестото - вода за нормална гъстота - меко тесто. Втасва - 1 час, оформят се - фитил, който се свива и съединява. Втасва наредени в тава - 45мин., намазва се с яйце, поръсва се сусама, изпича се на 220градуса за 15 мин.

Понични гевреци

1кг брашно
10гр мая
15гр сол
120гр захар
60гр олио (за тестото)

Замесва се тесто с температура 30градуса, вода за меко тесто. Ферментира 40мин. Оформя се от автомат - в домашни условия може да се направи с помощта на 2 чаши - една с по- голям диаметър и една с по- малък. Изрязва се кръгче с по- голямата, с по- малката се изрязва кръгче в средата и се получава геврече. Пържи се в маслена баня на 160 градуса.  Изцежда се и се поръсва с пудра захар.


Виж целия пост
# 14
Ето една рецепта на Джемма, според мен много сполучлива. Не знам само за такива гевречета ли пита azalsnewsm78
Ето тези и аз направих - станаха разкошни. Ще пробвам и другите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия