моля ви ако има някой да каже какво поема фонда

  • 1 008
  • 2
здравейте миналия месец си взех заповедта от фода че сме одобрени, и така днес започнахме стимулациите / за 3 опит/ и съответно трябваше да се пуснат необходимите хормони. Останах учудена като ми казаха че от фонда се плащат само 6 хормона. Добре.Попитах и за инжексиите които трябва да ми се влеят . т. е. имуновенин казаха ми че аз трябва да си ги платя. Затова
моля да ми кажете имали от вас които са започнали процедурата финансирана от фонда и какво всъщност плаща той.
Виж целия пост
# 1
Във Правилника на Фонда много ясно е казано какво се поема. Може да се намери и в интернет самият правилник.
Фонда поема:

1. Хормонални изследвания /ЛХ, Естрадиол, Прогестерон,ФСХ/ но само след започване на стимулация. Т.е. Преди да се започне стимулация не се поемат хормоните както и след завършване на стимулация независимо дали имаш останали неизразходвани пари.
2. Медикаменти /за стимулиране по време на самата стимулация/. Всякакви други медикаменти които се прилагат преди или след стимулацията, и различни от препартаи за хормонално стимулиране не се поемат. Така че вливанията например с имуновенин, но - шпа и т.н. не се поемат.
3.Прегледи които се правят по време на стимулацията
4.Пункцията на фоликули, самото Оплождане, Трансфера на ембриони
5.Замразяването на ембриони ако има такива годни за замразяване

Във самата ти заповед за одобрение която ти си получила от фонда е записано с каква сума те финансира лично ТЕБ !!! Така че прочети внимателно заповедта си !!!

Всяко друго изследване или каквото и друго нещо да ти е правено различно от по-горе написаните се поема от самият пациент.
Виж целия пост
# 2
В правилника всичко е разписано подробно. Peace прилагам ти копие на чл. 25.

Чл. 25. (1) Фондът финансира:
1. контролирана овариална (хипер)стимулация (КОХС) с един или повече от следните лекарствени продукти (по групи):
а) аналози на гонадолиберина (агонисти или антагонисти);
б) гонадотропни хормони (уринарни или рекомбинантни);
в) други (за лутеална поддръжка) - стероиди и/или хорионгонадотропин;
2. контрола на стимулационния процес чрез:
а) ехографски прегледи;
б) хормонални изследвания;
3. АРТ методи (ин витро методики):
а) фоликулна пункция под ехографски контрол;
б) класическо ин витро оплождане;
в) оплождане чрез т.нар. ICSI;
г) ембриотрансфер;
д) криоконсервация на предимплантационни ембриони.
(2) Лекарствените продукти, финансирани със средства от фонда, следва да са включени в Позитивния лекарствен списък и се осигуряват по реда на чл. 207, ал. 1, т. 5а от Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина.
(3) Фондът не извършва финансиране извън ал. 1 и 2, включително:
1. първоначалните изследвания за достигане до диагноза и вземане на решение за АРТ чрез ин витро оплождане;
2. изследванията, необходими като минимум съгласно Наредба № 28 от 2007 г. за дейности по асистирана репродукция (ДВ, бр. 55 от 2007 г.), както следва:
а) микробиологични;
б) спермален анализ;
в) за трансмисивни инфекции;
г) кръвногрупова принадлежност и резус фактор;
д) хормонални - преди КОХС;
е) на кръвни картини, биохимия и хемостаза преди КОХС;
ж) други специфични изследвания (генетични, имунологични и пр.);
3. изследвания извън посочените в Наредба № 28 от 2007 г. за дейности по асистирана репродукция независимо от момента на извършването им;
4. индукция на овулацията и/или КОХС с кломифен цитрат и др. СЕРМ;
5. инсеминации от партньора или дарител;
6. ембриоредукция;
7. предимплантационна генетична диагностика или скрининг (PGD/PGS);
8. ин витро матурация (IVM);
9. овоцитна донация;
10. ембриодонация;
11. GIFT, ZIFT и др. подобни;
12. тестикуларна и/или епидидимална биопсия (TеSE, PESA, МESA).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия