Банка за стволови клетки?

  • 879
  • 6
Днес към анонса на обедните новини по bTV, чух че вече има 2 места, където се съхраняват стволови клетки в България.За съжаление не успях да гледам новините.Ако някой ги е гледал може ли да каже за какво точно става въпрос и дали вече и във Варна се извършва тази процедура?
Има ли мами във форума, които са се възползвали вече от тази възможност?
Виж целия пост
# 1
Много се радвам, че и България е почнала да
предлага тази услусга.
Тов абеше в сайта на БТВ:Стволови клетки
Поразпитай в някоя болница или личния лекар. Те ще имат инфо.
Виж целия пост
# 2
значи кадрите които днес даваха по Btv бяха от Свети Лазар (гр.София), там преди около 2 месеца откриха банка за стволови клетки! Аз си вода там консултацийте и акушерката ми обясни за какво иде реч! Значи когато бебчо се роди му взимат кръв от пъпната връв после тази кръв се преработва и от нея извличат тези клетки. Значи това нещо става веднага след раждането на бебчо и не е болезнено за него! Това нещо струва 2500 евро и по 140 евро годишно за да ти ги съхраняват. Според мен това е чудесна възможност, но за съжаление ние на този етап не може да си го позволим!!! Да не дава господ да ни се налага да имаме нужда някога от това нещо! Надявам се да съм ти била полезна!!!
Виж целия пост
# 3
Това е страхотно просто, но засега е толкова скъпо, че малцина биха си го позволили SadА и честно казано, у нас май няма специалисти, които да могат да използват съхранените стволови клетки ThinkingИли, ако има - не е практика...Абе, в крайна сметка всичко опира до пари..гадна работа...Да можеш да спасиш живота на детето си, ама средства да не достигат...Да не дава Господ Praynig
Виж целия пост
# 4
Аз раждах в Света София и като питах там за тази процедура, казаха че не могат да я изпълнят а и не биха допуснали външен човек да го направи  Sad А и 2500 евро са доста, аз бях чула за 250  newsm78
Виж целия пост
# 5
Тука имаше една мама, която си е замразила плацентата точно за това, но сега не мога да се сетя коя беше  newsm78
Банките са хубаво нещо, но малко хора за сега могат да си го позволят за съжаление.
Виж целия пост
# 6
В случая се взема кръв от пъпната връв и няма нищо общо
с плацентата Naughty
Цената малко висока ми се струва, дано като отворят още банки да падне.

Тук е около $1500 първоначално и по $150-200 на година Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия