Гушнати или легнали в нещо - как давате на малките бебета шишето с млякото?

  • 2 293
  • 31
Понеже на много статии попадам,в които пространно се обяснява защо и точно колко е важен физическия контакт особено за малкото бебе и че съвременните ни начини на отглеждане го ограничават до минимум,което не е от полза за децата,затова е питанката - държите ли децата си,докато ги храните,или предпочитате да си лежат някъде?И смятате ли,че физическия контакт по време на храненето с биберон е важен за бебето - дали не е един от редките моменти,в които детето бива изобщо гушкано,предвид обичайните напомняния да не се държи на ръце,за да не се разглези Rolling EyesПитането е основно за малките бебочета - след 6-тия месец е ясно,че е по-добре да се хранят на столчето за хранене,тогава вече да ги държиш в скута си е ужасно трудоемко и цапащо Grinning
При мен - наскоро майка ми ми напомни как се е опитвала веднъж да храни баткото с биберона в скута си,а той се извивал и протестирал и не могла да го нахрани,докато не го сложила в количката - дотам беше свикнал да се храни без да го държат.
Сега с бебата поради спецификата на хранене е ясно,че няма как да я нахраня,без да е гушната в мен Grinning
Виж целия пост
# 1
Винаги в мен-говоря му, макар и да го разсейвам  Laughing - ползвам си подготвения "кърмачески" стол  Confused
Виж целия пост
# 2
Знам каква е целта на темата.


Сега ще се опиташ да ни вмениш чувство на вина, защото не си гушкаме достатъчно бебетата, ако не ги храним легнали в нас.
Доколкото си спомням ти не си давала от шише, така че няма как да знаеш как е. Детето ми категорично отказва да яде, докато е в мен, пък и не виждам нито една причина да го правя. С по-малките бебенца е възможно, но с едно дете, което рита и се надига не става, поне при мен.

За справка - храня сина си, когато е в неговото си легло защото иначе храненето е невъзможно, или ще го изпусна или въобще няма да иска да пие от шишето.
Несравнимо по-лесно е така, в сравнение с периода когато заспиваше на цицата ми, и трябваше да го махна, за да го сложа в леглото му, защото повече пъти се събуждаше и по-нататъшно заспиване беше невъзможно.

В това отношение направо се родих. Синът ми или заспива на шишето или сам, не е нужно да търча и да му давам цица постоянно.

Гушкам го достатъчно време, играем си заедно ,чета му и вестници и списания, физическия контакт не му липсва.

Първите три месеца е бил постянно в ръцете ми, защото е имал нужда. Не се е разгледил от това.

Всеки отговаря сам за себе си, дали ще следва бабешките твърдения или не, но не виждам каква е връзката с храненето. Детето само тогава ли се гушка?

Мамите, които хранят децата си в ръце, съм почти сигурна, че го правят, защото им е по-удобно или защото самите деца искат, а не заради великия несравним контакт, който да имитира кърменето!
Виж целия пост
# 3
Доколкото си спомням ти не си давала от шише, така че няма как да знаеш как е.
Защо наистина пускате такива теми за да се разгорещяват спорове.Нали за това се разделиха форумите за хранене.Не знам коя майка ще си сложи новороденото на шезлонга за да го храни.Това,че някои хранят с биберон,не значи че ги връзват да висят на полюлея и им дават шишето.В книгите не пише ли,че майките които хранят с адаптирано мляко трябва да мълчат newsm78.За какво да им говорят,та те не са нормални майки newsm62 newsm62Хайде престанете вече с тези глупави проучвания hahaha
Виж целия пост
# 4
А аз смятам,че търсиш под вола теле и въобще не четеш какво е писано,а се водиш само от предубеждения заради факта,че в момента съм кърмачка (а в случай,че не си попадала на тях,имам достатъчно зададени теми и в този форум).Отговорила много пространно на собствения си въпрос и за двете ми деца - неведнъж съм обяснявала,че синът ми е изгледан почти изцяло с адаптирано мляко (и хранен основно седнал в количката му,както съм отчела в постинга си) и определено съм наясно и с двата начина на хранене и гледане.Изрично съм внимавала как формулирам нещата и не вменявам вина на никого за нищо (ако някой вижда нещо подобно,най-вероятно проектира просто собствените си чувства върху писаното от мен).Питам конкретно за храненето,защото - да цитирам собствения си постинг - съвременните ни начини за отглеждане и обичаите да се пазим от разглезване много съкращават времето,което децата прекарват в ръцете на родителите си.А едно малко бебе - изрично съм написала,че става въпрос за бебетата под 6-месечна възраст - които не са мобилни и още не се занимават много активно с възрастен,е лесно и удобно да бъдат оставени само в количката или креватчето и да им се говори или показват неща,без да бъдат гушкани и държани.Естествено,че има много начини физическия контакт да бъде наваксан и без той да е включен във времето за хранене (което аз със сина ми не съм правила не само по време на хранене,а въобще - честно си го признавам и сега съответно си бера плодовете - откакто е запълзял,не дава да го гушнеш изобщо) - но често това просто бива забравяно,а времето на храненето е едно добро подсещане да ги гушкаме.За едно кърмено бебе също е напълно възможно храненето да бъде единствения физически контакт с майката конкретно и това също не би било добре.
Честно,на моменти здраво ми писва от предварително предубедени писания Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Момичето, с което раждахме по едно и също време и с което сме заедно почти непрекъснато, винаги храни сина си с шишето гушнат. Имам още няколко познати с бебета, процедират по същия начин. Но за причините не съм се интересувала. Просто като факт го констатирам.
Виж целия пост
# 6
Откакто спрях да го кърмя и започнах да давам адаптирано мляко винаги го оставям в кревата или количката по често,давам му шишето подпирам му го със завивката и така яде,явно и затова от доста време вече си държи шишето и сам си яде.Незнам защо,но като беше по-малък ядеше много бавно и така заспиваше със шишето в уста,може би затова така го оставям да си яде сам,да си спи,а аз да си върша работата,а не като заспи да го пренасям и той се събуди.Та такива ми ти работи при нас. Grinning
Виж целия пост
# 7
Първите месеци я хранех гушната в мен. След това легнала, а аз до нея й приказвах понякога тихичко. В момента, в който вече можеше да си държи сама шишето, се храни самичка в нейното си легло (за млякото говоря де Mr. Green)
Виж целия пост
# 8
Ох, това е тема, която ме връща към болезнени спомени...

Гласувах с последната опция, за Дани, става въпрос...

Родих с форцепс и близо 3 месеца не можех да си седна на дупето, изцеждах кърма (той не искаше да захване, защото в болницата го бяха захранили без изобщо да ме питат Close) и я давах с шише. Нямаше как да го държа в мен, защото се изморявах бързо права и го лягах на спалнята ни, а аз клекнала до него и разбира се максимално допряна до бебето.
Задължително му държах и едната ръчичка, още дълго след това искаше само така да си пие млякото.  Heart Eyes
След 3-я месец няколко пъти пробвах да го храня, докато е в мен, но не искаше, беше свикнал да си папка в леглото. Sad
Така е и до днес.
Виж целия пост
# 9
аз също много често съм чувала от приятели психолози, че е полезно докато е малко бебето да се храни гушнато и така се хранихме, докато дъщеря ми предпочете да си лежи в креватчето, докато пие мляко от беберона- това се случи когато беше може би на 4 месеца и нещо. Бих я хранила гушната в мен, но тя не желае вече и доста категорично го заявява.

За сметка на това доста често я носим на ръце, дори прекалено често по ввсички заобикалящи ни стандарти, а също и болките в кръста ми
Виж целия пост
# 10
Отговарям за сина ми, който беше на смесено хранене до 7 месечна възраст. Първо приготвях шишето с адапте и го оставях близо до мен, така че като приключим с кърменето да му запълня веднага устата. Значи до 7-я месец почти не съм имала моменти в които да не го гушкам по време на хранене. По-късно вече започнах да го слагам в столчето за хранене и той сам си се справяше с шишето, дори вече се беше научил да пие от накрайник, а не биберон.
Като цяло не е имал моменти в които да яде сам в легнало положение, нито съм го приспивала някога с шише.

Положението с дъщеря ми е ясно от аватара и няма да го коментирам  Wink
Виж целия пост
# 11
Много ми е интересно когато децата ви заспиват с шишето в кошарата,как се оригват след храна?
Виж целия пост
# 12
Много ми е интересно когато децата ви заспиват с шишето в кошарата,как се оригват след храна?

Ами не се оригват!
Виж целия пост
# 13
Гласувах с последната опция, защото откакто е почнало лятото мойта мома отказва да яде гушната, но пък аз си наваксвам гушкането в останалото време и не ми пука от реплики, че ще си разглезя детето. Иначе ако се опитам да й дам мляко когато я държа става страшно- най- много да мога да пробутам малко водичка в тази поза
Виж целия пост
# 14
И аз съм последната опция. В началото естествено гушнат, но после той много бързо се научи сам в леглото или на спалнята. Значи аз не го оставям да заспи. Изпива млякото и е полузаспал , тогава го вдигам да се оригне, гушкам си го , говоря му и го слагам да спи. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия