осем месечно бебе на море

  • 5 499
  • 53
Здравейте мами,Габи е на осем месеца и сме решили да я заведем на море.Причината е че тя е много бяла,със светли очи и руса коса и до три месеца постоянно и излизаха пъпчици по коремчето.Мазах я с какво ли не,ходихме на дерматолог после на друг и се оказа ,че има себореен дерматит.Лекарката каза ,че ще е така докато не получи тен на кожата и тя да не е толкова бяла.Та за това ще я заведем на 20-ти юни.Моля да споделите за преживяванията си и какво трябва да имам на предвит.
Виж целия пост
# 1
Не знам, но аз не бих завела бебето си на море. И малкия ми син е много бял, и всяко лято го мажа с Нивея 50 фактор. Много бавно придобива тен, но не изгаря, а съответно не е изложен много на слънце.
Виж целия пост
# 2
Ние пък сега заминаваме, малката няма още 4 месеца. Не виждам проблем.Каката също я заведохме на море на 4 месеца. Понесе и много добре. Естествено, че няма да я пека директно на слънце. Та наи и там се аждат деца  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз водих моя син на плаж само веднъж, но от пясъка или морската вода (бях му напълнила едно басейнче) на другия ден беше с конюктивит. Слава богу мина за 1 ден без капи, само промиване с преварена вода. Так, че ако може ходете на по-чист плаж  Peace
Виж целия пост
# 4
Какво по-точно те интересува.
И сина ми е мн бял, мажех го с 50-ти фактор и може да се каже, че тен не хвана цяло лято Mr. Green
Миналата година беше по-малък и го водих на плаж след 17-17.30ч. колкото за едно къпане. Тази година ходим и преди обяд.
Виж целия пост
# 5
Ти най-добре можеш да прецениш как ще се отрази на детето ти морето.
Ние ще ходим,а мишката ни е по-малка даже  Wink
Иначе-запасяваш се с слънцезащитен крем от най-висок фактор,мажеш обилно...и спазваш часовете за излагане на малко бебе на слънце.
И само под сянка...
Успех и всесела   grinning039   sport027   Nature Sunny  smile3549
Виж целия пост
# 6
Ние миналото лято ходихме на море, синът ми беше точно на 8 месеца. Мазах го със Себамед 50-ти фактор. Не изгоря, но кожата му е матова и никога не е била проблемна. Още от април го изкарвах само по боди на терасата да му се пекат крачетата, защото имаше рахит и може да се каже, че  още преди морето  имаше тен. Май единствената ни грешка беше, че не наехме стая с климатик, реших че няма нужда и през деня вътре беше много задушно. Изкарвах детето с количката за следобедния му сън в едно фоайе на хотела, през което никой не минаваше . Така аз не можех да дремна, защото стоях при него.
Виж целия пост
# 7
Какво те интересува по-конкретно? Аз също отивам с 8 месечно бебе на море в събота.... Мноого слънцезащитни кремове, по-леки, памучни дрешки, хубав чадър, голяма хавлия, плаж само преди 11.00 и след 17.00 и много веселба Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Моята дъщеря беше точно на 8 месеца като я заведохме на плаж за пръв път. Съветвам те да не я излагаш много на слънце и да я мажеш с мляко много висок фактор. Това е бебе все пак, за тен му е рано мисля.
Виж целия пост
# 9
Какво те интересува по-конкретно? Аз също отивам с 8 месечно бебе на море в събота.... Мноого слънцезащитни кремове, по-леки, памучни дрешки, хубав чадър, голяма хавлия, плаж само преди 11.00 и след 17.00 и много веселба Simple Smile
Това най-важното  Peace
Миналата година водихме племеника ми,който тогава беше не 9 месеца и не сме имали проблеми.
Виж целия пост
# 10
Ние пък сега заминаваме, малката няма още 4 месеца. Не виждам проблем.Каката също я заведохме на море на 4 месеца. Понесе и много добре. Естествено, че няма да я пека директно на слънце. Та наи и там се аждат деца  Peace
Да раждат се, аз лично обаче не мисля да водя детето си на плаж това лято. Ако все пак реша, то ще гледам да е някъде където има естествена сянка от дървета и по далеч от водата.  Peace
Виж целия пост
# 11
Синът ми беше почти на 11 месеца, когато го заведохме на море миналата година. Мажех го с детския слънцезащитен крем на Виши, много съм доволна от него и каката я мажех със същия като беше много малка. Понеже сутринта спеше между 8,30 до към 9,30 часа, че и малко повече, ходехме на плаж към 10 часа и сме стояли до към 12,30ч. Не съм имала никакви проблеми, само че гледахме да стои под чадър или в детското басейнче. Понякога му слагах и някакво тънко потниче за всеки случай. Най-важното е да е добре намазан с крем и да стои на сянка.
Виж целия пост
# 12
И моята беба ще е на 8 месеца когато сме планували моренце/ края на юни/ Също е бяла със светли очи и няма косичка  Mr. Green/ но ще е руса Mr. Green Смятам да я мажа с 50-ти фактор и да ходим сутриндо към 11 и следобед след 17 часа. Не виждам защо да не отидем...По морето също се раждат бебета....А и на мен така ми се ходииии  Laughing
Виж целия пост
# 13
И моят син беше на осем месеца, когато го заведохме на море. Кожни проблеми е нямал.
1. Силен слънцезащитен лосион - за светла кожа е добре да е 50ти фактор
2. Защита от комари - ние ползвахме таблетки на Райд, а за тялото - Аутан спрей.
3. Плаж - да се избягват часовете между 12 и 16 ч.
4. Храна - запасете се от тук за поне 3-4 дни, докато се ориентирате в курорта къде и какво се продава.
5. Пазете детето от претопляне - дори и да духа вятър, по-добре е чадърът да е близо до вълните и често да мокрите бебето. За предпочитане е мокра глава, отколкото суха, плюс шапка отгоре.
6. Запасете се с лекарства за бързо реагиране при първи симптоми /дано не стане нужда!/.
Приятно и безпроблемно изкарване!
Виж целия пост
# 14
Точно на осем месеца беше и моят син, когато го заведохме за първи път на море. Беше разкошно море, той риткаше на едно одеалце, плувахме малко, после спинкаше в количката, ние си почивахме и пак отначало Wink. Мажех го с 50+ фактор и го държах на сянка доколкото е възможно. Кърмех го и си носех бурканчета за хранене. По обяд се прибирахме и спеше в стаята на хладно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия