ТУРСКИ ТВ НОВЕЛИ, ФИЛМИ И СЕРИАЛИ - 3 ТЕМА

  • 115 740
  • 434
"Elveda derken/На сбогуване"

На сбогуване


На сбогуване е филм , разказващ за живота на една жена , която се жертва в името на семейството и децата си .

Лале(Едже Услу )-детски лекар ,е щастливо омъжена жена обичаща съпруга си и двете си деца.
Заедно със съпруга си Еге(Синан Сюмер ) - писател в една продуцентска къща и двете си дъщери , живеят щастливо отдалечени от всички проблеми. До деня ,в вкойто с едно леко замайване на главата ,живота на Лале се превръща в кошмар.

Отивайки в болницата в която работи и по настояване на приятел от медицинският университет , специалист -мозъчен хирург Атеш (Гйокхан Тепе) , се подлага на контролни прегледи. След което разбира , че има тумор в мозъка и времето , с което разполага е много малко.

Зейнеп( Бурджу Кара) е детската учителка на давете момичета на Лале -Едже и Наз.
Зейнеп , претърпява заболяване , в последствие на което не може да има никога деца и все още преживява трагедията.
Преди няколко години , именно поради тази причина се разделя с човека , който обича до полуда и се разминава с женитбата.


Заболяването на Лале , коренно ще промени както нейния живот, така и на семейството и .., на Атеш....и на Зейнеп....


В главните ролите : ЕДЖЕ УСЛУ , СИНАН СЮМЕР , ГЙОКХАН ТЕПЕ И БУРДЖУ КАРА

Продуцент : ЯМУР АЖАНС - ОСМАН ЯМУРДЕРЕЛИ

Режисйор : ХИЛАЛ САРАЛ

Сценарист : ЙОЗГЮР ЕВРЕН ХЕПТЮРК

Музика : ГЮНАЙ УЙСАЛ


В ролите : СЕДА ГЮВЕН ( ЕДА ) , САИТ ГЕНАЙ (СЕЛЧУК) , ФАТМА КАРАНФИЛ (УЛВИЕ) , ТАНСЕЛ ЙОНГЕЛ ( КЕРИМ ) , АЙДАН КАЯ ( ШЕЙДА ) , ЕБРУ БИЛИНГЕН ( ПЪНАР ) , ЪШЪК АРАС ( АДИЛЕ ) , БЕЛИЗ ИНАЛ ( АЙШЕ ) , ГЙОКХАН АЙДЪНЛЪ ( БЕРК ) , СЕЙФЕТТИН КАРАДАЙЪ ( КАСЪМ)

Деца : КЮБРА АЙЧА ТУРАН ( ЕДЖЕ ) , ЧАЛА ШИМШЕК ( НАЗ ) , ЕДЖЕ БОСТАНДЖЪ ( ЗЕЙНЕП - АСУ )








Превел и качил субтитри: Дамла

http://nasboguvane.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3
официален глог на преводачката...всички подробности ги търсете там



1 ТЕМА - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394047.0
2 ТЕМА - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398107.0

Виж целия пост
# 1

Местя поста на Шеф, защото инфото е много интересно.


Севи , благодаря - така и предположих - пепел и огън ще е превода ! Като не знам как да го изпиша на турски ( тази кирилизация и латиница!) - неточното изписване на турските думи може да предиизвикат и комични ситуации Laughing

Искам да се извиня на bgpappa- наистина Аси  го излъчват и на румънския каналД Peace

А сега продулжавам с клюките за Туба и Мурат- главните актьори от Аси !

Туба , като всяка хубава млада дама , е съпътствана от доста клюки – почти всеки нейн партньор в сериалите се оказва любовник. 
име :Tuba Buyukustun
рожденна дата :05.07.1982
любима марка дрехи Grinning & G
Хоби:Да чете книги
Любима храна :Салати
Любима напитка : Портокалов сок

Без никакво професионално обучение тя играе ролята на Зафира в
"Çemberimde Gül Oya". Едва 23 годишна играе главна роля – Фелиз – в  "Ihlamurlar Altinda"  - Под сянката на липите  ( 2005 – 2007 ) , а след това идва Аси – 2007-2009 .” Под сянката на липите”  я изстрелва на върха , а  през 2008 г. е избрана за най добра актриса за сериала Аси.

За личния си живот тя споделя , че не се  чуства щастлива  , когато едно приятелство , където има истинска любов , е прекъснато , без значение  от кого. Никога тя не е имала много приятели , израстнала като единствено дете. Живее с родителите си в един от най-скъпия квартал на Истанбул – Бебек , в къща за 300 000 долара.
С кого я свързват клюките :

1. Bülent inal    - партньор от „ Под сянката на липите "
Самата тя счита за грешка на своята младост. И досега клюките не спират за тази връзка, след като се разбра , че тя и друга актриса – Берен Саат – просто са си разменили предишни партньори . За Берен се оказва истина и това лято се очаква тяхната сватба с Бюлент.
2. Mahsun Kirmizigul – известен актьор- певец ( по-скоро само клюки)
3. Cansel Elcin - - актьор и продуцент , с френско гражданство , близък приятел-партньор на продуцентката-режисьор Томрис, откривателката на Туба. Доста бурна връзка , с раздели и събирания...
4. Клюки я свързват и с актьора Saygin Soysal, който играе в Аси , където изпълнява  ролята на нейн полубрат - Аслан
5. Последните клюки я свързват с режисьора на сериала Аси - Sami Saydan , който е разведен от 6м.
И доста дискутирана тема – има ли любов между Туба и Мурат .....

Следва ......

Виж целия пост
# 2
 Flutter тук съм
Виж целия пост
# 3
запис
Виж целия пост
# 4
И аз. Гледам има инфо за АСИ. Никой не ми прати линк за този филм  Sad
Виж целия пост
# 5
 newsm08  Записвам се на 1-ва стр.
Виж целия пост
# 6
И аз. Гледам има инфо за АСИ. Никой не ми прати линк за този филм  Sad

Има го но на турски, в момента се превежда първа серия с бг субтитри. Предполагам че скоро ще стане.
Има го и с английски субтитри, ако владеете този език ще пуснем линк.
Виж целия пост
# 7
 Е, кралице, явно четеш през редове Grinning Сериалът Аси е само на турски , има и с анг. субтитри в You tube. Laughing
Мишел  bouquet
Виж целия пост
# 8
 smile3506
Виж целия пост
# 9
Е, кралице, явно четеш през редове Grinning Сериалът Аси е само на турски , има и с анг. субтитри в You tube. Laughing
Мишел  bouquet

Да и аз това обясних.

Шеф, направих клипче за Истанбул, дано се хареса.


http://www.vbox7.com/play:18020e87
Виж целия пост
# 10
Рядко се включвам с коментари,
но ви чета редовно Simple Smile
Виж целия пост
# 11
И аз. Гледам има инфо за АСИ. Никой не ми прати линк за този филм  Sad

Има го но на турски, в момента се превежда първа серия с бг субтитри. Предполагам че скоро ще стане.
Има го и с английски субтитри, ако владеете този език ще пуснем линк.


Мишел, много ще съм ти благодарна за линка с английските субс. Рових из нета, но намирам само отделни епизоди и не мога да проследя събитията. Филма е много хубав.   bouquet
Виж целия пост
# 12
Аз вече гледах клипчето за Истанбул-уникално е!!!.Познавам много добре този град и ми е слабост-всичко ми харесва в него.Който не го е посещавал изобщо не знае какво пропуска smile3521 smile3501 newsm48
    Ако може,бих гледала Аси с англ. суб.
Виж целия пост
# 13
Аз вече гледах клипчето за Истанбул-уникално е!!!.Познавам много добре този град и ми е слабост-всичко ми харесва в него.Който не го е посещавал изобщо не знае какво пропуска smile3521 smile3501 newsm48
    Ако може,бих гледала Аси с англ. суб.


Ето Аси с английски суб.  1-2-3 епизод:
http://www.youtube.com/user/MUZIKfactory
Виж целия пост
# 14
запис.
Мишел, благодаря за клипчето , добре , че сте вие за да науча нещо повече. Гледам с нетърпение турските филми и си чакам за На сбогуване . Но не смея да попитам кога защото пак , някои от новите / аз поне съм от първа тема на 1001 нощи/ще си помислят и да не вземе да ме набедат за от другите форуми , дето дори и не влизам и не ги знам.
Мишел за теб и дамла и севи, за шеф  много много благодарности.  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия