Гъбясвате ли от антибиотици

  • 6 737
  • 10
Аз принципно да. Последните два пъти пия микомакс и не получавам гъбички. Вие как се справяте с проблема, от всеки антибиотик ли ви се случва или само от пеницилиновите? Какви други начини има за предпазване от гъбички по време на антибиотичен прием?
Виж целия пост
# 1
Заедно с антибиотика взима и Имунобор Биотик, след края на АБ пия още малко време. Обикновенно ако е широкоспектърен.
Виж целия пост
# 2
Точно днес изпих един Микомакс,че вчера ми свърши Дурацефа.През време на АБ лечение пих и Биогая,но тя май не помага срещу гъбясване.Сутринта усетих лек сърбеж. Sad
Виж целия пост
# 3
При всеки прием на антибиотик пия и дабам витамин В комплекс и нямаме никакви проблеми./да чукна на дърво/
Виж целия пост
# 4
Извинявам се: давам а не дабам.
Виж целия пост
# 5
С антибиотика пия вит.Б-комплекс.Биогаята също е много добър вариант в случая.
Виж целия пост
# 6
А Ентеросан или Лактофлор дали би помогнало?
Виж целия пост
# 7
По съвет на гинеколожката ми взимам микомакс - 1 таблетка на третия ден от антибиотика и още една на 7-мия, ако приема е по-продължителен. По този начин вече няколко години нямам проблеми с гъбички.
Витамини В комплекс на мен не са помагали, освен че ям много от тях и дебелея.
Получавала съм от всички антибиотици, които пия. Затова на други начини не ми се вярва много.
Виж целия пост
# 8
На мен пък ми казаха да пия три таблетки микомакс три дни след антибиотика, защото иначе неутрализира действието му. newsm78
Виж целия пост
# 9
Много рядко ми се е налагало да пия антибиотик,но винаги го пия с комбинация от Б-комплекс. След антибиотика пих Цитросепт .
Виж целия пост
# 10
А Ентеросан или Лактофлор дали би помогнало?
Peace Да препоръчвам Лактофлор.Комбинирам го и с витамини,както останалите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия