правите ли си сами кълнове в къщи и как???

  • 2 332
  • 16
кълновете са на по4ит в нашето семейство напоследък-присъстват във всяка салата,но ми омръзна еднообразието-купувам готови от Била-искам аз да си направя
търсих из темите,но не намерих практи4ески съвети как то4но да си произведа кълнове за салати-имам спомени от училище и горе-долу ми е ясна схемата,но ако някой го прави редовно да сподели опита Praynig и тънкостите при разли4ните видове
купила съм соя,леща и овес-помагайте Praynig
Виж целия пост
# 1
Аз си правя понякога. Grinning
Първо ги измивам ,накисвам в една купа с вода и похлупак и държа една нощ,или в хладилник или на по-хладно и тъмно място .После изцеждам водата на другия ден и ги изсипвам в широк съд като гледам да има останала вода,не трябва да са съвсем на сухо останали.Държа отново или в хладилник или на тъмно и хладно място похлюпени отгоре.След 24 ч. може и да са готови ,но ако още не са знай,че не трябва да са сухи,трябва да има влага.След  още 12-24 часа със сигурност са готови. Така процедирам аз. Peace
Виж целия пост
# 2
и аз периодиЦки  си правя.Ползвала съм соя и слънчоглед.Правят се по един и същ начин- Iво се накисват мн добре за няколко часа в топла вода ,изцеждат се и се поставят в буркан,на дъното на който слагам марля нагъната на много пластове/тя трябва постоянно да е влажна,щото точно тя им доставя толкова нужната на семената при покълването им влага/.Не забравям да сменям водата долу горе през 12 ч.за 2-3 дни правят кълнове,ям ги цели.Като сменя водата изплаквам и марличката.Не винаги се получава,обаче Thinking-ако не съм уцелила нужната температура или друго условие...или изгниват,или ...В момента съм си накиснала соя Joy
Виж целия пост
# 3
на каква температура трябва да покълват?
аз си представях на топло и светло до прозореца-а тук чета тъмно и хладно newsm78
Виж целия пост
# 4
http://shop.zoomania.org/components/com_virtuemart/shop_image/pr … a5a5b94a320ee.jpg В големите вериги магазини продават от тези съдове за покълване на семена.
Виж целия пост
# 5
Аз съм пробвала върху памук, обаче имаше влакна после.
Виж целия пост
# 6
на каква температура трябва да покълват?
аз си представях на топло и светло до прозореца-а тук чета тъмно и хладно newsm78

Много бързо ще вкиснат,горещо е.
Аз споделих моя начин,но ако някой сподели друг може и да пробвам.

ellia и аз си търся такива съдове,в Бургас не мога да открия за сега. newsm78
Виж целия пост
# 7
kloie,във Варна в Пикадили-център непосредствено преди щанда за зеленчуците има стелажи със семена,там съм ги виждала на цена около 30лв.Във интернет магазин някакъв също съм попадала на тях,но кой точно беше сайта newsm78
Виж целия пост
# 8
kloie, в Пикадили-Бургас го има този съд. До зеленчуците са намира.Има и семена за покълване. Peace
Виж целия пост
# 9
Случайно попаднах на темата, но благодаря много за съвета за съда. Ще потърся в Пикадили в Стара Загора.Дано да има.Отдавна се каня да включа кълновете в менюто на семейството ни, но досега все не беше дошъл ред.
Виж целия пост
# 10
МЕРЕЛИН с уреда е много лесно. Горещо го препоръчвам.
Виж целия пост
# 11
Един вариант е в салата ,но щом са ти омръзнали,можеш да опиташ с  плодово кисело мляко кисело мляко.
Виж целия пост
# 12
Блгодаря мацки,   bouquet Пикадили ми е далече,но щом има ще отида да си взема. Още веднъж Благодаря !!  bouquet Hug
Виж целия пост
# 13
kloie, а по-удобно ли ти е в центъра. Ако да- ще проверя нещо и ще ти пиша на лични.
Виж целия пост
# 14
Мерси мила,  Hug да аз живея във Възраждане  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия