Оспамокс или лецитин- спешно моля

  • 1 400
  • 8
Вчера вечерта получих запушване на каналче.Беше ми се случвало няколко пъти преди,но за първи път имам толкова силни болки и зачервяване, направо не се издържа.Струва ми се,че през нощта съм успяла да разсея бучката, но болката и зачервяването останаха.
  Днес сутринта отидох при джипито и тя ме прати при хирург.Той ми каза да спра да кърмя и да пия някакъв силен антибиотик(не му помня името).Аз му обясних ,че за спиране на кърменето и дума не може да става и той склони да ми изпише Оспамокс,каза че не вредял на бебчо.
  Преди малко четок в една тема за лецитина.Чудя се дали и само той може да ми помогне или да го пия комбинирано с антибиотика
  Също така ме интересува кой лецитин е по-добър- чешкия или канадския.И също така искам да знам колко горе долу струват.
Виж целия пост
# 1
Аз първия път с мастита пих Аугуметин-антибиотик.Със сигурност не пречи на кърменето,а също може да вземеш и Амоксиклав-той е словенския вариант на Аугуметина и е доста по евтин-14-15лв.Аугуметина е 28лв(поне при нас).Втория път се разминах с мастита,благодарение на съветите на мамите тук,БЛАГОДАРЯ им за което Heart Eyes-те си знят кои са Mr. Green.Не можах да намеря канадски и пих чешки лецитин-10лв.Желая ти да се размине всичко,но веднага почвай лецитина!!!
Виж целия пост
# 2
Имала съм запушване на каналчетата няколко пъти. Никога не ми се е налагал прием на антибиотик, още по-малко - спиране на кърменето. За лецитина скоро научих, така че не съм пила, но много мами са го вземали с успех в сбучаи като твоя. Вероятно някоя ще се включи с повече впечатления от лецитина. Аз бих те посъветвала да продължаваш по старата схема - почивка, често кърмене и зеле в сутиена. При кърмене глеаш брадичката на бебето да сочи към бучката. Щом още усещаш болка, знамчи има още за разнасяне, но обикновено за две денонощия минава и без никакви лекарства. Ако имаш възможност, виж тези две статии от сайта на д-р Сиърз - за запушените канали и за мастита.
Виж целия пост
# 3
И аз бях преди 3 месеца със запушване и благодарение на съветите на Бу изобщо не стигнах до лекар.Обливах гърдата с гореща вода-по 10-ина минути и пих лецитин-чешки.Мисля,че и канадския е хубав,няма разлика.Пробвай с лецитина,при мен подейства много бързо,а положението си беше сериозно.Също така и цедих доста-но само първата вечер,после само с лецитин.
Стискам палци! Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз пък се оправих от комбинацията охладен зелев листю+лецитин. Зелевия лист го слагам за3-4мин. в камерата, после го нацепвам леко с ножа, изрязвам една дупчица за зърното и го слаган в сутиена. Държа докато почувствам облекчение, но не много прод=ължително защото бях чела, че може да доведе до намаляване на кърмата. Общо взето май го държах не повече от 2 часа, но сменях листа защото като сложех по-студен се чувствах по-добре. Желая ти успех и според мен вместо да спираш кърменето давай на бебчето по-често да суче от тази гърда.
Виж целия пост
# 5
Аз вчера се събудих със запушен канал за енти път Sad
Ако има рекорд сигурно ще е мой Wink И при мен този път беше много болезнено. Започнах обливания с топла вода, пластмасова бутилка 0.5л пълна с гореща вода под мишницата, хомеопатия и лецитин. Цедих цяла ден с голям зор, и естествено давах на бебка да суче често. Днес на обед  вече бях ОК.
Аз си взех лецитин на Валмарк - 10.60 лв за 30 капсули. Има и голяма опаковка,  по-икономична . Канадския беше много голям и  скъп - около 30 лв., но от него продаваха и  на бройка.
Пия по 4 капсули на ден. Взимам и хомеопатично, но не знам дали е подходящо за теб. Зелето при мен не действа, уви Sad
Досега над 5-6 пъти съм била със запушени канали, но винаги съм се оправяла без антибиотици.
Виж целия пост
# 6
Щом става въпрос само за запушен канал,няма инфекция и нужда от антибиотик и ще мине с често кърмене,цедене под горещия душ,лецитин и другите описани от мамите практики за 1-2 дни.Но - ако вдигнеш висока температура,втресе те и не се подобрят чувствително нещата за 24-36ч,тогава продължаваш да действаш с тези мерки и успоредно включваш антибиотика (Оспамокса е ок за кърмачки).Имай предвид,че мястото  на запушването може да е болезнено и леко уплътнено още няколко дни(след като започне да се оправя),но вече не трябва да има зачервяване,температури при теб и т.н.
Виж целия пост
# 7
На няколко пъти ми се запушват каналчета.Единия път беше с температура 38.5 и не можех близо 24 часа да я сваля.Аз направих следното питки от брашно и мед, увиват се в тензух,затопляш ги и топли ги слагаш върху гърдите.Спиш през нощта с тях и съответно се цедиш.През деня само ги затопляш и пак ги слагаш. И досега ми се появява проблем с гърдите и питките винаги са ми под ръка.
Виж целия пост
# 8
На няколко пъти ми се запушват каналчета.Единия път беше с температура 38.5 и не можех близо 24 часа да я сваля.Аз направих следното питки от брашно и мед, увиват се в тензух,затопляш ги и топли ги слагаш върху гърдите.Спиш през нощта с тях и съответно се цедиш.През деня само ги затопляш и пак ги слагаш. И досега ми се появява проблем с гърдите и питките винаги са ми под ръка.
Нещо не можах да ги схвана тея питки newsm78.Я сподели кака точно ги приготвяш и после в сутиена ли пак се слагат?Сори за тъпите въпроси,но и аз често си патя от това,та събирам лекове всякакви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия