Еднократно даване от шише ще обърка ли бебето?

  • 811
  • 13
Здравейте, като не особено опитна кърмачка имам нужда от съвет. С бебка се справяме с кърменето добре, но тя си суче доста начесто, през 1 час, през половин а понякога си откарва по цяла вечер на гърда, но това е предполагам от коликите. Иначе нощем прави дълги паузи по 3-4-5 часа, понякога и през дена спи по 2-3 часа. Само че не мога да знам никога като заспи за колко ще е - та тук ми е проблема, ако трябва да изляза мога да е само на разстояние 10 минути от вкъщи, а се очертава да сме на сватба края на месеца, на която искам да отида... и се чудя как да стане - дали да отцедя и да оставя в шише /но пък аз кърмя на поискване и не се цедя, така че нямам представа тя по колко яде, т.е. колко ще й бъде достатъчно, а и не знам колко ще успея да изцедя с помпа?!/. Но ме притеснява също като й дам от шише да не би пък после да не иска да суче, от веднъж може ли да се отбие..  newsm78
А другия вариант, за който се сещам е да оставя бебето в колата с майка ми примерно и да излизам да я кърмя като пожелае?! Ама не знам дали е добра идея, то ще са жеги... там е неудобно за смяна на памперси...
Виж целия пост
# 1
Направи това, което ще е най-добре за бебето и за теб! След като не може да се гушка в мама и да се храни, кое ще бъде най-добре за него? Аз лично не бих причинила на детето си дискомфорта да стои натясно в напечени тенекии. Тъкмо вече е посвикнала с атмосферата вкъщи - миризми, шумове и... хайде сега, стой в колата и то без мама. Не мисля, че от един биберон ще се променят нещата - все пак става дума за няколко часа /освен ако сватбата не е индийска, разбира се! Grinning/ Освен това предполагам, че искаш да отидеш на тази сватба, за да разтовариш да се повеселиш - а така ще луднеш тичайки напред-назад до колата. Ще си развалиш и купона и комфорта на бебето. Пред такава алтернатива, аз изобщо не бих отишла на сватбата. Като няма да е това което искам, за какво да си правя труда да ходя! Но това разбира се е мое мнение, не ти го натрапвам! Embarassed
Моят бебчо също понякога получава шише. Най-често това става вечер, когато манджата не му достигне. Имам си скрити запаси и му давам добавка. Но пък той има много силен сукателен рефлекс и това не му се отразява особено. Да не говорим, че до сутринта е забравил. Но ти си права и аз гледам да мина без тази екстра. Виж за цеденето е по-сложно. Аз изцеждам с големи зорове едва 20 мл. Но пък съм си установила един час в който редовно се изцеждам - бебчо заспива към 21, а аз към 24 се изцеждам. Тогава събирам повече и така по малко събирам порции за едно хранене. Твоето момиченце е много малко и още не си е направило режим, затова не знам какво да те посъветвам. Може би ако пробваш нощем или пък докато го храниш...не знам. Предполагам, че момичетата ще ти дадат по-разумни съвети. Пробвай- ако можеш да се изцедиш, започни отсега. Simple Smile Средно в края на първия месец бебета ядат по около 100 мл. Поне така казва моето педи. Според нея бебетата трябва да се хранят през три часа, но тук си слагаме бананите в ушите и се правим на разсеяни, нали.? Wink. Но пък така можеш да пресметнеш грубо колко време няма да те има и да прецениш какво количество ще ти е необходимо да оставиш. напр. ако няма да те има 6 часа - това прави около 200 мл.  Дано да съм ти била полезна! Peace
Виж целия пост
# 2
Трябва да помислиш и за напрегнатите гърди... щом кърмиш през 1 час организма ти ще произвежда мляко, което няма да бъде консумирано, при това часове наред
Виж целия пост
# 3
Според мен купи АМ и ако се наложи да има с какво да я нахранят. А ако имаш възможност прибери се до вкъщи поне веднъж, за да нямаш проблем с гърдите. Другият вариант е с помпата в тоалетната  Crazy

Иначе бебето няма да се обърка от еднократно даване!
Виж целия пост
# 4
Конкретно на въпроса - аз мисля че еднократно даване на шише няма да обърка бебето(вярно че си е до бебето).  При мен се налагаше два -три пъти седмично да не съм в къщи и да пропусна да я храня - цядях се и кърмата в хладилника докато не дойде време за хранене, което беше с шише.
Виж целия пост
# 5
Благодаря за съветите, тя към края намесеца ще е на почти 2 месеца... тогава какво количество би трябвало да яде, колко мл трябва да изцедя? Тя е едричка - първия месец наддаде 1100гр; и колко време кърма може да седи в хладилник; и мога ли да смеся кърмата от 2 изцеждания примерно или да си седят отделно?!
Виж целия пост
# 6
Благодаря за съветите, тя към края намесеца ще е на почти 2 месеца... тогава какво количество би трябвало да яде, колко мл трябва да изцедя? Тя е едричка - първия месец наддаде 1100гр; и колко време кърма може да седи в хладилник; и мога ли да смеся кърмата от 2 изцеждания примерно или да си седят отделно?!
Браво на момичето!  smile3501Добре си хапва! Пак отварям тефтера и чета, че втория месец бебетата ядат средно 110-120-130 мл, но според педито вече от втория месец храненията трябва да са 6, което пък прави около средно около 750 мл. за 24 часа или около 330 мл. за 12 часа или около 160 мл. за 6 часа. За всеки случай погледнах и на кутията АМ какви се дажбите за тази възраст/ съгласни сме, че всичко си е въпрос на бебе, и това колко изяжда си е лично бебешка работа, но все пак това са някакви цифри, които могат да те ориентират/. Но виж въпросът с гърдите, наистина е сериозен, така че може би му остави за едно ядене - около 140 /за твоя сигурност/ и наистина намери начин да се върнеш да "разтовариш".
Иначе аз се изцеждам вечерта, веднага оставям изцеденото в хладилника/в дъното/, на другия ден се доизцеждам и цялото количество прибирам в камерата. Щеше ми се да можех да си съхранявам по 50мл., но нямам подходяши съдове с такъв обем и затова ги съхранявам в чашите на Авент. Peace
Виж целия пост
# 7
леле, леле - току що видях каква математичка съм - голямо смятане съм реализирала! Срам голям!  Embarassed Но горе долу имаш някаква представа, нали! Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Според мен не е зле предварително да пробваш да нахраниш бебето с шише за да видиш дали ще го приеме, защото моето дете и досега не може да пие от биберон, между другото има и алтернативни начини за хранене, ако се наложи:  лъжичка, спринцовка, пипета.Успех!
Виж целия пост
# 9
Благодаря за съветите, тя към края намесеца ще е на почти 2 месеца... тогава какво количество би трябвало да яде, колко мл трябва да изцедя? Тя е едричка - първия месец наддаде 1100гр; и колко време кърма може да седи в хладилник; и мога ли да смеся кърмата от 2 изцеждания примерно или да си седят отделно?!
Моята на почти 2 месеца яде 120мл. Оставяла съм я 2 пъти с изцедена кърма, след това си сучеше без проблем.
120 мл изцеждам на 2 пъти по 60мл, като първите 60мл оставям в помпата в хладилника, след няколко часа пак цедя и отново връщам в хладилника и така докато дойде време за ядене. До 24 часа може да стои в хладилник. Ако се притесняваш, че няма да можеш да изцедих на деня 120мл (даже е добре да оставиш малко повече), започни отсега да замразяваш малки количества, колкото можеш да изцедиш и да се извадят на деня преди сватбата в хладилника, и за яденето да се смесят в шишето.
Виж целия пост
# 10
Подкрепям идеята да пробваш предварително дали бебето ти ще приеме шишето. В юлските мамита вече имахме подобни проблеми, категорично отказване на шише първият път, ще е неприятно да се случи точно докато теб те няма и детето да плаче гладно.
С теб си вземи ръчна помпа ако имаш, може да се наложи за 5-10мин да облекчиш напрежението като се изцедиш.

Иначе притеснението ти за объркване - нищо няма да му стане на детето. Моето пие от шише от първият ден (нямах достатъчно кърма и сме на смесено хранене), но и досега си иска гърда, вече 11 месеца няма отбиване. Не се объркват толкова лесно  Laughing

Виж целия пост
# 11
Не разбрах колко е голямо бебето... Моето го оставих като беше на 10 дни за сватбата на близък човек, 6 часа ме нямаше, 3 изцедени хранения от шише му се падаха тогава. Освен, че гърдите ми щяха да гръмнат, други последствия нямаше. Кърмя го, на 11 месеца е вече, в тоя ред на мисли, еднократно хранене от шише не би трябвало да е проблем.

На 2 месеца видях, че ще бъде. Най-много да не иска да пие от шише може да е проблем.
Виж целия пост
# 12
Първо, не се засягай, но да оставиш бебето с майка ти в колата ми се струва безумно. Ако ще е така, по-добре направо го вземи с вас на сватбата и когато се наложи да го кърмиш, излизате навън или отивате в колата, кърмиш го и се връщате обратно на сватбата.
Не мисля, че еднократното даване на кърма от шише би объркало бебето. Понеже кърмех сина си на поискване, т.е. той можеше да си поиска по всяко време, независимо къде сме, затова преди да излезем на разходка например, се изцеждах в шише и като се събуди, му давах от шишето, без да имам никакъв проблем. Изяждаше си го, а после, като се приберем, пак си го кърмех. Това не значи, че и при вас ще бъде така, но...
Не помня точно как се съхраняваше кърма, но в Библиотеката към форума можеш да прочетеш. И ако спазваш точно часовете на съхранение, мисля че можеш да събираш 2 изцеждания на едно място. Аз съм го правила. По спомен - изцеждам се, слагам в хладилника и, ако приемем, че кърмата може да се съхранява в хладилник до 6 часа, то към предната можеш да добавиш сладваща, да речем, след 4 часа, след което или я даваш на бебето, или я замразяваш във фризера.
Виж целия пост
# 13
Момичтата много хубави съвети са ти дали  Peace Да добавя само, че задължително опитай някой от следващите дни /а и няколко дни преди сватбата/да  направиш нещо като "генерална репетиция" - без да излизаш надалеч да оставиш бебето на майка си с изцедена кърма и да видите какво ще стане.
Моя опит не е положителен  Confused моето бебе така и не прояде кърма от шише, нито докато беше малък, нито сега, нито замразена, нито прясно изцедена, без значение дали я давам аз, баща му или баба му. Не иска и с лъжичка, нито с пипета, абе ужас.... Мисълта ми е да направиш точно така като ще бъде и в деня на сватбата, за да няма някоя изненада - сега може да яде, но ако ти му даваш шишето, но при майка ти може да не се получи. Просто се подсигури  Wink
Успех и приятно изкарване на сватбата  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия