Ноктите на бебето?

  • 3 526
  • 13
подзирам се че ноктите на краката на бебето много се лющят, разделят, разцепват, това нормално ли е , така ли е при всички бебенца, на ръчичките не е чак така, аз режа и на краката и на ръцете ноктите, растът си нормално, всичко както трбява, просто ми се струват много крехки
дали това не е липса на нещо в организма, както при възрастните когато им се делят ноктите така?
Виж целия пост
# 1
Ноктите на всички бебета са такива в първите месеци. Не е признак за здравословен проблем или липса на нещо. Постепенно ще се оправят.
Виж целия пост
# 2
И двете ми деца имаха прекрасно оформен маникюр на ръцете, а на краката някакво подобие на люспообразен нокът. Мисля, че до навършването на 1г. все такива им бяха на крачетата. Но после се оправиха.
Виж целия пост
# 3
моето момиченце е на 9 месеца и половина
Виж целия пост
# 4
Така ни успокояваше и нашият педиатър- нормално е, ще се оправят ноктите.
При детето ми обаче се оказа заболяване на нокътната плочка.
Виж целия пост
# 5
ама и на краата и на ръцете ли имаше заболяване или? и как се лекувате сега?
Виж целия пост
# 6
ама и на краата и на ръцете ли имаше заболяване или? и как се лекувате сега?

Да уточня, че при детето ми проблемът е само на ноктите на краката, на ръцете са й перфектни.
Лекуваме все още, вече три години  ooooh! с антибиотични пасти, с които мажем ноктите и специален лак. Отделно състоянието се влошава от обувки и чорапи от изкуствени материали. А иначе това, което лекуваме са вид гъбички.
Виж целия пост
# 7
дано се оправи детенцето
  bouquet
Виж целия пост
# 8
И на моят син са му мекички и постоянно му се люспят.
На крачетата рядко успявам да ги изрежа, защото почти видаги сами се отчупват докато си ходи бос в нас!
Виж целия пост
# 9
И дъщеря ми е така,постоянно и се чупят и цепят,дори и да са късички.
На краката дори не и ги режа,защото пораснат ли малко сами се чупят и падат,понеже са страшно мекички.
Всички са ти казали,че е нормално,не се притеснявай. Wink
Виж целия пост
# 10
Не зная дали е нормално , според педиатъра ни е .Нашите нокти също са много чупливи и се нацепват и падат сами.По -меки са на краката й.
Виж целия пост
# 11
И на моята дъщеричка ноктите на краката са така- едни тънки,чупят се и са много меки, педиатърката ми каза,че е нормално с времето щели да се оправят- дано........,а на ръцете са си и нормални и здрави.
Виж целия пост
# 12
Моето момиченце е на същата въzраст. До към 6ти, 7ми месец ноктите на краката не бях дори ряzала, по същите причини. После zапочнах от големия пръст, сега вече ги режа всички, нормални са вече. Пак са си тънички, но все пак е раzлично.
Тъй че явно до едно време е нормално, но ако все пак не отиват към оправяне, по_добре една кунсултация с лекар  Peace . Явно може и да бъде проблем.
Виж целия пост
# 13
И на синьт ми ноктите на краката бяха така до кьм годинката.Чак сега започнаха да се оправят.Според доки е нормално при бебетата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия