Давали ли са и на вашите деца лекарста в яслата без допитване до майката ?

  • 1 660
  • 28
Историята е следната - синът ми ходи на ясла от няколко седмици и като сяло съм доволна . Преди 2 дни обаче ми се обадиха от яслата и ми казаха да отида да го взема , зашото вдигнал температура - 37,5 .Отивам набързо , лелите казаха , че детето сутринта е бил;о спокойно , но след лягането за следобеден сън вдигнал температурата и те навързо му пъхнали една свещичка . Тогава нищо не казах , гледах да си тръгнем бързо за да се приберем , но даването така на лекарства , без моето съгласие ме притеснява . И още повече за 37,5 - това изобщо не е температура . Да не говорим и за свещичка - тя е супер силна . Както и да е , като го заведа следващият път ще говоря с персонала , но искам да знам дали така по принцип се прави в яслите? Ами ако той имаше алергия към тези свещички? Вярно , че за децата се грижат медицински сестри , но не е редно без съгласието на родителите да се дават дори витамини !
Виж целия пост
# 1
И на моя син му се случи веднъж да вдигне Т в яслата, обадиха ми се да ме питат какво му давам по принцип и да ме осведомят те с какво разполагат, за да могат да реагират докато дойда. Един път също ми се обадиха и за Т 37,5 бил отказвал да спи и се надрал да реве половин час че не иска да спи и бил вдигнал Т. Доктора каза ,че според него от рева е била Т ако изобщо я е имало, защото после не вдигна и нищо му нямаше. Втория път наистина имаше Т и астматичен пристъп. За късмет все при една и съща сестра ги прави тези неща.

Нормално е да питат по принцип. В нашата ясла още в началото на годината пусналха формуляри за болести и алергии на детето, също картона като се прави питат. Peace
Виж целия пост
# 2
Нормално е да питат по принцип. В нашата ясла още в началото на годината пусналха формуляри за болести и алергии на детето, също картона като се прави питат. Peace

Да така е, и при нас. Ако детето има алергии, задължително се вписват в картона на детето.

А иначе, дали имат право, да дават медикаменти?! - разбира се, че имат.
Ако не желаеш да му дават нищо, ще трябва да го декларираш, и по този начин да поемеш отговорноста, ако се случи нещо докато дойдеш да си прибереш дедето.  Peace

Виж целия пост
# 3
Подписала съм съгласие и напълно се доверявам на персонала в градината.Когато е трябвало са се намесвали адекватно.За което винаги им благодаря.
Виж целия пост
# 4
Предварително не съм попълвала никакъв документ - изненадана съм, че изобщо има такъв. Бих се радвала и в нашата ясла да има подобно отношение, ама...

Да, веднъж са му давали Панадол без мое знание. Когато говорих с лелката, заявих, че предпочитам да ми се обадят, за да го заведа при педиатърката му. Тя ми отговори, че са длъжни да дават лекарства, за да не направи детето гърч. Работя прекалено далеч от яслата, за да рискувам да се случи нещо с детето ми, така че приех ситуацията.

Не зная как стои въпроса, ако детето е само на хомеопатия???  newsm78
Виж целия пост
# 5
Моят още не е тръгнал, но категорично не искам да му дават нещо без да ме питат. А за 37.5 аз нищо не бих дала, определено! Ако е наистина висока температурата, да се обадят и да питат.
Виж целия пост
# 6
..е...много ясно.Първата работа детето ако е на зле е да се свържат с родителя.За това попълваме едни карти в началото, и МОлят своевременно да подаваме новите си телефони при смяна, защото има случаи на търсен родител с отдавна различен телефон/месторабота и т.н.То това се говори още на първата родителска среща!
Виж целия пост
# 7
давали са му противотемпературни, но беше с висока температура, към 38,5. Иначе са му изписвали лекарства. Сестрата сутринта на прегледа решила, че нещо му има и написва рецепта. След това изпълнението й е в нашите ръце.
Виж целия пост
# 8
На малката един-два пъти са й давали Панадол без мое знание. Благодарна им бях, защото температурата и в двата случая беше доста висока.
Виж целия пост
# 9
Не са им давали лекарства, само са обработвали рани.
Виж целия пост
# 10
Веднъж и бяха дали Панадол преди да ми се обадят, но аз още като я записах в ДГ
предупредих, че може да и дават Т понижаващи при нужда, за всичко друго да се
обаждат да ме питат.
Аз също не давам нищо до 38.5 Т, но предпочитам, когато мен ме няма да не
рискуват, нищо няма да и стане от един прием, дори и без нужда.
А за алергиите- при приемане на детето в ДЗ изискват картона му-
там са описани алергиите, ако има такива.  Peace
Виж целия пост
# 11
Веднъж са му  давали температуропонижаващо лекарство и против разстройство. За такива лекарства от първа необдимост нямам нищо против. В началото на всяка година попълваме бланки с актуални данни за открити (евентуално) алергии.
Виж целия пост
# 12
Нормално е да питат по принцип. В нашата ясла още в началото на годината пусналха формуляри за болести и алергии на детето, също картона като се прави питат. Peace

Да така е, и при нас. Ако детето има алергии, задължително се вписват в картона на детето.

А иначе, дали имат право, да дават медикаменти?! - разбира се, че имат.
Ако не желаеш да му дават нищо, ще трябва да го декларираш, и по този начин да поемеш отговорноста, ако се случи нещо докато дойдеш да си прибереш дедето.  Peace



И в нашата ДГ е точно така.Попълних формуляр,където има въпроси-има ли алергии и какви,какво давам при температура и др такива,запознаващи персонала с общото състояние на детето.
Виж целия пост
# 13
Да,давали са му Нурофен.
Виж целия пост
# 14
бяха й дали панадол при първия случай с темп, та тогава им казах, че сме на хомеопатия и колкото и да не им харесва, да не й дават нищо. от тогава се съобразяват - при висока темп ме викат веднага да си я взема. веднъж при 37.5 при ставане не се бяха обадили, преценили че могат да ме изчакат до 17ч. да я взема. това ми беше окей. ама сега от септември в градината не знам как ще е - дано нямам спорове, че вече ми е омръзнало. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия