Искам второ дете

  • 5 380
  • 26
Решихме да имаме второ дете и се започна ходене по мъките-мисед аборт в 10 г.с.,доктора каза,че може би е от престаряла яйцеклетка и втория път ще е успешен. Но уви не последва лапароскопия по спешност,поради наличие на около литър кръв в корема,оказа се спукана киста на яйчника. лекарят каза,да се успокоя,че всичко е минало нормално и след три месеца отново забременях. Голямо щастие беше,но до 8 г. с.-отново диагноза-мисед аборт,отново абразио и сега накъде? Доктора каза,че е добре да направим имунологични изследвания в София,аз съм от Пловдив,но той смята,че там е най-добре. Много се надявам всичко да се оправи! Другия месец ще ходя до София и ще се види! Добре все пак,че си имам едно прекрасно момченце на 6 години,но той всеки ден ме пита кога ще имам бебе в корема. Много ми се иска да го даря с братче или сестриче,но божа работа! Дано всичко се оправи! Много,много го искам!
Виж целия пост
# 1
Освен да ти дам подкрепа с друго няма как да ти помогна!Дано проблемите останат час по-скоро зад гърба ви!Стискам палци Peace
Виж целия пост
# 2
диданедева  Hug
Много съжалявам за всичко което си преживяла.
От сърце ти пожелавам всичко да се оправи .
И много скоро щастието да те споходи .
Успех и много,много късмет.
Виж целия пост
# 3
Благодаря много за подкрепата!  Искам да кажа на всички момичета,които искат да си имат бебче да си направят всички нужни изследвания,за да не се стига до мъчителен край! Защото после много боли!
Виж целия пост
# 4
диданедева, прегръщам те силно и с цялото си сърце ви пожелавам съвсем скоро да си имате още едно момиченце или момченце.  Hug Hug Hug

В София мога да ти препоръчам проф. Кременски от Национална Генетична Лаборатория "Майчин дом" етаж 14. Предполагам, че той ще ти пусне изследвания за Тромбофилия (прави се там и струва 60лв) и Антифосфолипиден синдром (взимат ти кръв там и я носиш в една от съседните сгради в лаборатория по клинична имунология при проф. Балев, тя е имунолог и можеш да се консултираш с нея, но по-добре след като излязат резултатите. Пълното изследване струваше 70-80лв) Консултациите при проф. Кременски са безплатни. Това е имейла на професора kremensk@yahoo.com , можеш да се свържеш с него и да се разберете, кога да отидеш. Той е изключителен човек.  omm
Чела съм много добри отзиви и за Доц. Конова от Плевен.  Peace

И не на последно място мога да ти препоръчам Д-р Владимиров от Медицински център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София", аз съм негова пациентка и благодаря на Бог, че го има. Лошото е, че часовете са за месеци напред, но един път дойде ли ти реда, след това се ходи без час.

Можеш да прочетеш тези статии http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=bl … 185&Itemid=19
Простичко казано, заради тромбофилия и антифосфолипиден синдром, кръвоснабдяване не е добро и ембриона спира своето развитие. Но не е задължително това да е причината.
Аз съм с два спонтанни аборта в 6 и 8г.с. , а всички изследвания са ми добри, но въпреки това съм на превантивна терапия.

Не съм лекар,не поставям диагнози и не назначавам изследвания.
 Просто споделям, това през което съм минала по трудния път към сбъдването на най-голямата мечта, да бъда мама. Стискайте ми палци този път да успея  fingerscrossed. Вярвам, че когато попаднеш на точния специалист и се бориш за това което искаш, то рано или късно ще стане.
Виж целия пост
# 5
justice,най-сърдечно ти благодаря за милите думи! Съжалявам,че и с теб се е случило така,но трябва да се борим и ще стигнем до желания резултат.Нали така? Аз съм от Пловдив и моя гинеколог точно за тромбофилия се съмнява. Праща ме в София в клиника Малинов при д-р Стаменов. Чувала ли си нещо за него? казва,че бил много добър,но може да се съобразя и с твоя съвет. Благодаря ти още веднъж и дано скоро се похвалим с успешна бременност!
Виж целия пост
# 6
диданедева само няма да се отказваш.Аз се мъчих 6 години,минах през 2 бременности до седмия месец много тежки и несполучливи и пак не се отказах.Шефката на АГ и родилно ми каза че съм възможно най упоритата и дебелоглава жена на която е попадала за толкова години.Наистина изживях много,но казах че второ АЗ ще имам! NaughtyЕ имам го на 4 години е вече,и е най голямия бяс които можеш да си представиш Mr. Green.Мъжа ми много искаше близнаци,сега казва че е добре че не са били близнаци Laughing.
Стискам ти палци,не се отказвай! Hug
Виж целия пост
# 7
диданедева, ЩЕ УСПЕЕМ  Peace
Не знам как пропуснах да спомена д-р Стаменов. Не съм го посещавала, но съм чела много много хубави неща за него. Той е един от най-добрите специалисти в България по репродуктивна медицина.  Peace Със сигурност няма да сбъркаш, ако отидеш при него. Единствено неприятно нещо е, че часовете са за след доста месеци напред, но чакането си заслужава. Питай гинеколога ти дали подържа някаква връзка с клиниката и дали не може да те уреди с по-ранен час. Това им е сайта http://www.invitro-bg.com/index.php обади им се възможно най-скоро, защото часовете са поне за след 6 месеца.
Ще стискам палци да се сдобиеш със скорошен час.  Hug
Виж целия пост
# 8
диданедева съжалявам за това, през което си минала. Аз минах през по-голям ад, за съжаление загубих 2 бебета в 25 г.с., като едното се бори 5 месеца. Но гледам напред и знам, че и моя ден ще дойде някой ден.

Аз съм пациент на д-р Стаменов, била съм и при д-р Владимиров. И двамата са много добро специалист. За мен д-р Стаменов е човека, има химия някак си м/у нас, имам му пълно доверие. При него обаче сега записват за след година и повече. При д-р Владимиров е малко по-добре.

Но се запиши, не губи време и надежда. През това време можеш да си пуснеш някои изследвания. Аз лично за имунология знам, че в Плевен са най-добрите. Успех миличка.
Виж целия пост
# 9
диданедева   Съжалявам много за всичко което си преживяла. Съчувствам ти от сърце и ти пожелавам в най-скоро време всичко да се оправи. Бъди смела и не се отказвайте.
Виж целия пост
# 10
диданедева Hug не се отчайвай и не се примирявай - Според мен това, което  и в Пловдив да направиш е да си пуснеш едни изследвания и за щитовидна жлеза - TSH, TAT, ;MAT, имунологични, както и генеични изслевания за вродена тромбофилия / аз лично съм ги правила в цибалаб / и тогава консултация със специалист. Убедена съм, че който иска нещо силно, просто няма начин как да не го постигне, така че стискам палци Hug
Виж целия пост
# 11
диданедева,  стискам палци скоро да се сбъдне твоята мечта!  Hug
Виж целия пост
# 12
 диданедева , аз също искам да ти дам кураж . Голямата ми дъщеря беше на 6 г , когато решихме да си имаме второ. Минах и аз през два спонтанни аборта в 8-9 седмица . Направих си имунологични и генетични изследвания , всичко беше нормално . Без някакво лечение третия опит беше успешен и сега се радваме на второто ни момиченце , след 4 години ходене по мъките / разбирай по доктори / .
 Желая ти много здраве и късмет , не се отказвай и чудото ще се случи.
Виж целия пост
# 13
Привет ДидаНедева съжалявам за това, което ти се е случило ! Аз го преживях същото миличка, е не точно .Когато прочетох твоите думи все едно бяха моите .Имам син на 6 , който не спира да пита кога ще имаме бебе. Аз го желая по силно от всяякога ,също и съпруга ми .Миналия декември ми направиха абразио след  мисед.Никой не разбра от какво се е получил.Ходих уж при най добрите лекари ,но уви просто сърцчицето му спря .В момента отново съм бременна  5 г.с. преди 2 дена ходих на лекар констатираха бременноста ми , и тъй като отново имам кървене ми изписаха дуфастон табл 2 пъти по една и но шпа 3 пъти по 1 и това е .Покой и всичко било божа работа , е как така . Дано да преодолея вси4кия страх и да успея да задържа тази бременност до края .Но се притеснявам дали отново няма да е мисед. Исках да те попитам при теб имаше ли зацапване и прокървяване или нищо и просто в един миг всичко се случи ,защото при мен при миседа имаше прокървяване уж вси4ко беше наред докато не ми съобщиха новината в 12 г.с. Благодаря ти за отговора предварително !И вярвай вярятя е най силна !
Виж целия пост
# 14
от дуфастона може да няма кървене, въпреки загубата на плода Sad При мен така стана - без никакви симптоми, никакво кървене, гърди подути и болезнени, гадене...абе вси1ки симптоми си имах ....отивам просто да видя бебенцето как е...и ......нямаше го - мисед в 10 седмица. Доктора каза, че от дуфастона не съм имала никакво кървене или зацапване. Разбира се въпреки дуфастона, като цяло зависи от нивото на прогестерон, което при всяка е различно. Колкото по-високо е, толкова по-добре се задържа бременността. А това, че бебето се е разпаднало...това вече е от друга причина.

Така, че... добре е да се ходи на доктор просто ей така..не да се чака да има кървене и тогава.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия