Техники за запазване на самообладание

  • 7 221
  • 48
Имам един проблем и се интересувам как да го реша.
Контактувам с една много проста жена ежедневно без изглед да се махне от живота ми в близко бъдеще. Много емоционална и агресивна. Лишена е от всякаква интелигентност ( вродена или придобита), естествено и възпитанието й никакво го няма. Няма човешки задръжки, деликатност, нищо. Имала е тежка съдба и явно затова е такава, което до някъде го разбирам. Освен това страда и от някакъв тип селективна чуваемост съчетана с глухота към това, което й се говори , прави някакви свои интерпетации на думите на хората плс. я гони и грандомания ( всичко все знае и може). Проблемът е там, че ние сме много спокойни хора, аз и съпругът ми, не повишаваме тон и на котката и този контакт ни натоварва страшно, особено мен. На всичко отгоре изпитаваме и няакква привързаност, базирана на съжаление към нея и съдбата й. Мъжът ми в нейно присъствие е парализиран, просто не може да понесе с нея да се разправя, не мога да го позная.
И поех ролята на 'казващия нещата".
Само че на мен ми се случва вече няколко пъти направо да изтрещя към нея, което ме ужасява. Такива децибели вадя, че имам нужда от екзорсист направо. Самата аз се трансформирам, спирам да виждам, да дишам, искам да я надвикам, искам да я накарам да ме чуе, днес мисля, че ме чуха през 9 къщи в 10та ( но тя не).  За 3ти път се случва да полудея така за последните 2 години, като последните 2 пъти са в този месец. Не че съм я надвикала  накрая, нито че е разбрала нещо от цялата драма. Просто енергия, която се освобождава от мен. Не искам да ми слизат емоциите на това ниво, просто искам да съм спокойна като Сфинкс, да говоря тихо и безпрекословно, да бъда силната страна.

Кажете ми техники, какво да правя ... имате ли контакт с такива хора, как се справяте. Винаги съм се възхищавала на хора, които не губят самообладание, как го правят.
Благодаря за всякакви съвети, темата може да е полезна и за клуб анти-свекърва , анти-шеф, анти-снаха...  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
броене до 10 явно няма да помогне в случая... съчувствам ти за ситуацията, макар и да не ми е много ясно как пък да не може да избегнете общуването с нея... освен ако не е някоя ненормална съседка де. за съжаление не мога да дам адекватен съвет. ще се възползвам да черпя идеи от темата обаче.
Виж целия пост
# 2
Контактите ви от съществено значение ли са за вас ?
Ако не просто не я слушаш, мислиш си за нещо друго съгласяваш си и се усмихваш.
Виж целия пост
# 3
 Нищо не помага, просто свеждаш вижданията до минимум и премълчаваш каквото си мислиш-броиш не до 10, а до 100, ако трябва. Такива хора нито приемат, нито предават, само  си тровиш нервите . Tired Те винаги са прави, винаги са най-умните и всичко знаят, всичко могат и всички са им длъжни с нещо.
Виж целия пост
# 4
А защо изобщо трябва да контактуваш с нея?
Къде се виждате, нещо важно ли е....
Ограничаваш контактите до минимум....правиш се, че не забелязваш глупостите и.....оставяш я тя да ти говори, а ти мислиш за нещо друго и се абстрахираш от думите и. Просто си кимаш, съгласяваш се и толкова.
Виж целия пост
# 5
Чува избирателно значи...Дали не си е просто тарикатка,която сте си 'отгледали' в резултат на вашата чувствителност и съжаление към нея?Обикновено така се получава -съжаляваш някого за трудностите които е преживял,правиш услуги,компромиси,помагаш и т.н. ,докато се усетиш,човекът съзнателно или не така си е "утъпкал пътеката",че вече нищо не може да се направи.Каква ви е жената,ако е удобно?Можеш да седнеш и много деликатно да се опиташ да и кажеш,че начина ви на общуване много те натоварва и какво да промените за да се чувствате добре всички.Много е сложна ситуацията,така както я виждам техники за приложение във вашия случай май няма да свършат работа.Ти можеш да си говориш с равен и спокоен тон до припадък,но това не означава,че ще ти е по-леко и вътрешно пак ще се натоварваш.Само разговор -ясен ,точен и категоричен.
Виж целия пост
# 6
Усетя ли, че ще избухна, излизам от стаята и кисна в банята/тоалетната до укротяване.
Виж целия пост
# 7
Имам един проблем и се интересувам как да го реша.

май имаш 2 проблема

не искаш да викаш а разбираш, че общуването с такива хора не минава без това
в общуването с такива хора по-културният се изнервя а другата страна е спокойна нищо, че хората си викат, за тях това е нормално

когато човек владее ситуацията е спокоен

нейното държание вероятно те обижда и те натоварва
не се поддавай на провокации
Виж целия пост
# 8
Мога само да споделя, че яденето на шоколад след подобни срещи е задължително за възвръщане на душевния мир Peace
Виж целия пост
# 9
Явно сте много фини и деликатни хора и не ви е в природата да се държите грубо и да обиждате! Ти вече си опитала да се справиш с проблема, но явно си имате работа с дебил! Най- добре елиминирайте контактите с тази особа, въобще не я изслушвайте, не говорете с нея!
Виж целия пост
# 10
Каквото и да е преживял някой това не му дава право да натоварва околните. Отдавна съм на принципа, че всеки си е БАШКА ШАШАВ
и никой не е длъжен да търпи на другите простотиите. Лошото е, че на простака само простотия му влияе. И когато му отстъпиш той си мисли, че е хванал бога за рога.
Виж целия пост
# 11

това е я зълва, я свекърва ,щом няма отърване
Виж целия пост
# 12
Имам си едно оръжие за такива ситуации, но не винаги помага, че като изтрещя и забравям да го извадя. ooooh! Crazy
 Бавно се усмихвам на отсрещния, много бавно. И ми става весело дори.
Не знам, дали ще ти свърши работа!? Thinking
Объркване за преждеговорещия/крещящия и скованост в последващите неадекватни действия. Това е бил резултатът досега.
Виж целия пост
# 13
Не контактувам с такива хора,просто ги избягвам,защото ме натоварват с негативна енергия,ако  е неизбежно въобще не ги слушам .
Виж целия пост
# 14
Има човек,има проблем,няма човек,няма проблем  Peace

Или се усмихваш и 'изтриваш' веднага ситуацията,което аз не мога и до ден днешен да направя,или си тровиш нервите и спокойствието напразно,което освен някой друг валидол в повече за теб и пак няма решение  Laughing

Но едно е сигурно свеждаш до минимум контакта ви се нея  Peace и общите ви задължения ги разделята да са независими,за да нямате особен контакт и точки за конфликт....всеки по дадената задачка си действа - важно е да е свършено,пък който както иска да е стигнал до резултата  Peace

А крещенето не помага,даже тя сигурно си се кефи,че те изкарва извън нерви  Peace

ПП А това,че е с тежко минало не я оправдава  Peace с такова държание и характер нищо хубаво не я очаква,но който иска да я търпи!!!
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия