Торта "Дъга"

  • 10 790
  • 37
Торта „Дъга”

Блат:
8 яйца
14 с.л. захар
14 с.л. брашно
2 бакпулверът
4 ванилии
4 цвята сладкарски бои
Продуктите се разбиват и се разделят на 4 равни части, във всяка част се слагат няколко капки различен оцветител.Разбъркват се добре и се изпичат.Получават се 4 цветни блата .
Сироп за напояване:  равни количества вода и захар (разтворена във водата)
Правилото е като при реване:  студен блата - топъл сироп или обратното. Всеки блата се напоява след като се постави на тортата.

Крем :
4 жълтъка
½  ч.ч. (100гр) захар
4 с.л. брашно
2-3 ванилии
2 ч.ч. (500мл) пр. мляко
1 ч.ч нарязани орехи
Разбивате жълтъците и захарта до пълно спояване.Добавяте постепенно добре пресятото брашно.Разбива се много добре без бучки, добавя се ванилията. Слагаме млякото да заври и след като това стане се добавя яйчната смес . Котлона се слага на ниска t , като внимаваме да не заври бъркаме постоянно и в една посока.Ако се появят бучки се прецежда, в противен случай се оставя да изстине и се добавят орехите.След охлаждане става достатъчно стегнат за мазане на блатовете.

Парено тесто за украса:
75мл вода
40гр масло
75гр брашно
1кг пудра захар (приблизително, колкото поеме)
Няколко капки от сладкарските бои
Водата завира и се добавя маслото , след като заври се изсипва наведнъж брашното и се бърка докато се отдели от съда.Оставя се да изстине. След това се третира като обикновенно тесто, като вместо брашно се замесва с много добре пресята пудра захар. Добавя се оцветителя и се разточва на „чаршаф” достатъчен да покрие тортата. От останалото тесто + няколко капки нов оцветител се изрязват или правят фигурки.

Маслен крем (м/у тортата и покритието от парено тесто):
150 гр масло
Пудра захар на вкус
Разбива се до побеляване и се намазва преди слагане на "чаршафа" от пар. тесто.

Плодове м/у блатовете по избор:
Аз използвах разрязани на две обезкостени череши и 1 банан.

Съединяване:
Зелен блат, сироп , крем , череши, син блат, сироп,крем, червен блат , сироп, крем, банан, жълт блат, сироп, маслен крем, чаршаф от парено тесто, цветя от пар. тесто,украса(от захарни сърчица)

   


Първо правя уговорката, ча за пръв път работя с такова покритие и нямам претенции, че всичко е перфектно.
Смятам, че тук е важна идеята за блатовете, а украсата и крема всеки може да си ги направи както реши.
Надявам се да ви допадне  Wink
Виж целия пост
# 1
 tonychka,браво на тебе!   bouquet мого слънчева и красива торта си спретнала!

мене много не ме бива в тортите,ама да попитам от каде ги вземаш тея сладкарски бои,много ми харесват цветовете ти.

а за усилията и старанието ти  smile3501  smile3501  smile3501
Виж целия пост
# 2
Браво,много е сладурска тортата smile3501  Grinning
Виж целия пост
# 3
Мерси много за милите думи.  bouquet
Боите ги вземам от един сладкарски склад във Враца, те са в малки шишенца, като от пеницилин, и бяха 4 цвята в наличност.
Виж целия пост
# 4
Прекрасна торта,направо възхитителна,но хич няма и да я почвам,че съм много "боса" в тази област.Браво на майсторката!!!   bouquet
Виж целия пост
# 5





БРАВО!!! Фантастична тортичка!
Много ми хареса идеята с различни по цвят блатове  smile3501
Виж целия пост
# 6
tonychka,много мерси за обяснението за боите   bouquet
Виж целия пост
# 7
Много весела торта  smile3501.
Виж целия пост
# 8
Мн весела торта.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Много оригинално  newsm10
Виж целия пост
# 10
браво  newsm10
Виж целия пост
# 11
Браво   bouquet  bouquet  bouquet
Много добра идея .
 Ще се пробвам.
Виж целия пост
# 12
Много ефектна торта! Напомни ми за  шарените топки на eti_31, също такива пъстри и весели.  bouquet
Виж целия пост
# 13
Чудесна торта за детски празник! Браво   chef!
Виж целия пост
# 14
Изглежда чудесно и вкусно Simple Smile ...   не трябваше да отварям темата на гладен стомах  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия