Въпросче за Арника?

  • 3 937
  • 7
Момичета, моля ви, помагайте.  Praynig Не открих точна информация, макар че съм убедена, че е писано по въпроса, но нещо търсачката не ми вади инфо.
Та питането ми е следното: как - в какви дози и през какви интервали, се пие Арника 30 CH? Става дума за дете на 5 години със сцепена до кост брада, съответно зашита в "Пирогов". Идеята е по възможност да не остане белег или поне да е минимален. Нямам опит с хомеопатията, нито пък хомеопат под ръка, за да питам него. А съм чувала неведнъж от много хора, че въпросната Арника помага. Та ако някой я е ползвал, моля да помага. Praynig
Виж целия пост
# 1
Никой ли не е ползвал това чудо? newsm78
Виж целия пост
# 2
Попитай Александър от темата "Въпроси към хомеопати". Но според мен трябва да отидете на хомеопат, защото дозата и интервалът на прием зависят от общото състояние на организма и са строго индивидуални за всеки.
Иначе мога да ти цитирам малко от книгата "Наръчник по хомеопатия" на проф. Матиас Дорци - "Това е първото средство при нараняване, кървене, болка, рана. Външни и вътрешни наранявания, изкълчвания, контузии, костни счупвания, кървене, мозъчни кръвоизливи, мозъчно сътресение, високо кръвно, ангина пекторис, възпаление на сърдечния мускул и разширяване на сърцето, пред- и следлечение при операции и раждане. Топлина, нахлуване на кръв, температура и изпотяване, главоболие, световъртеж, бучене в ушите, кръвоизливи в ретината и от носа, възпаление и кървене на венците, пресипналост, магарешка кашлица. Подагра, мускулен, синовиален и ставен ревматизъм, с чувство на изкълчване и разнебитване, акне, фурункул, флегмон, декубитус, венозен застой, разширени вени."
Както виждаш, арниката може да се използва за много неща, затова е необходимо хомеопат да прецени в каква потенция и за какъв период е необходимо за твоето детенце. Успех!
Виж целия пост
# 3
Верона, благодаря.  Hug Ще питам. Доколкото разбрах въпросната арника се води масова хомеопатия, така че приемът е по схема, а не като при индивидуалните лечения. Само че не знам схемата, защото не ни се е налагало досега да я ползваме. Thinking
Виж целия пост
# 4
Виж в тази книга:
ПЪРВА ПОМОЩ С ХОМЕОПАТИЯ ЗА ВСИЧКИ

Има си раздел: ПЪРВА ПОМОЩ С ХОМЕОПАТИЯ/ ХОМЕОПАТИЯ И ТРАВМИ
Виж там за арниката.

Аз мисля, че в този случай не е нужна непременно консултация с хомеопат. Това са лекарства за първа помощ.
Виж целия пост
# 5
Момичета, много благодаря.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 6
Иначе, на сина ми е изписвана за няква контузия май....но мисля 15CH, веднага след травмата и през два часа, мисля, след това, няколко пъти...

Ама не съм много сигурна...може и просто 15 CH да съм имала вкъщи и понякога се е случвало при спешен случай хом. да ми каже да давам даденото лек. в каквото разреждане имам вкъщи в момента...

Скоро не се е налагало да пие...пу-пу.  Wink
Виж целия пост
# 7
Уф, на мен явно ще ми се наложи да добавя арниката задължително към домашната аптечка, че и двете са едни дивиииии. ooooh! Краката и ръцете им са перманентно в синини, няма пропуск просто. Но за първи път ни се случва такава беля на главата.  Thinking То дано да не повтаря де. Praynig ooooh! Ама като им гледам ентусиазма към бели и дивотии направо си мисля да отворя абонамент по шиене на рани в "Пирогов". ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия