Коя е най-добрата каша?

  • 4 402
  • 20
От другата седмица ще захранваме бебо с каша.Днес купих една Слънчо, но видях, че има доста голямо разнообразие от марки и цени.
Та моля за съвет :
 
1.Коя е най-добра за бебо?
2. Има ли разлика или тя е само в цената и рекламата?
3. По-добре ли е да приготвям домашна или да ползваме купени?

Благодаря за всяка препоръка и мнение Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Труден въпрос Laughing
Най-добрата каша може да има много определения - тази,която най-много му допада на вкус или тази,която е най-полезна,или тази,която на теб най ти допада като цена и вид и т.н.,и т.н.
Аз лично правя домашни каши,защото мога да контролирам съдържанието на сол,захар и ароматизатори и да съм сигурна,че продуктите са пълнозърнести,а не примерно полиран ориз с добавка на синтетични витамини - но пък се правят чрез варене и съответно искат малко повече време за приготвяне от готовите инстантни каши.
На баткото не съм правила домашни и най-много му харесваха Фризокрем,следвани от тези на Хумана,Милупа и накрая Слънчо - а бебата яде само домашни,единствената готова (която ползвах при захранването) беше на Блевит и така се подмята вкъщи - не я одобрява.
В купените каши разлика все пак има между по-скъпите и по-обикновените,но честно казано, не е толкова голяма,че да те кара да си купуваш само от скъпите (за разлика от пюретата,където разликата между евтините и скъпите е набиваща се в очи) - така че Слънчо като първа каша не е лош избор.
Виж целия пост
# 2
Труден въпрос Laughing
Най-добрата каша може да има много определения - тази,която най-много му допада на вкус или тази,която е най-полезна,или тази,която на теб най ти допада като цена и вид и т.н.,и т.н.
Аз лично правя домашни каши,защото мога да контролирам съдържанието на сол,захар и ароматизатори и да съм сигурна,че продуктите са пълнозърнести,а не примерно полиран ориз с добавка на синтетични витамини - но пък се правят чрез варене и съответно искат малко повече време за приготвяне от готовите инстантни каши.
На баткото не съм правила домашни и най-много му харесваха Фризокрем,следвани от тези на Хумана,Милупа и накрая Слънчо - а бебата яде само домашни,единствената готова (която ползвах при захранването) беше на Блевит и така се подмята вкъщи - не я одобрява.
В купените каши разлика все пак има между по-скъпите и по-обикновените,но честно казано, не е толкова голяма,че да те кара да си купуваш само от скъпите (за разлика от пюретата,където разликата между евтините и скъпите е набиваща се в очи) - така че Слънчо като първа каша не е лош избор.
А може ли да ми кажеш как приготвяш домашните, за да опитам и аз.И аз предпочитам домашните , но понеже нямам въображение и не се сещам как да разнообразявам , как да приготвям, абе пишман майка. Благодаря ти!
Виж целия пост
# 3
Деси ядеше кашите на "Слънчо". Най-много й харесваше банановата, но и "Зърнин М" също й се услаждаха. Не виждам нощо лошо в купешките каши!
Виж целия пост
# 4
Съвсем простичко ги приготвям - в кафемелачката смилам 2ч.л. с връх от зърната,слагам 150мл вода и варя на котлона,докато се посгъсти - отнема по-малко от 5 мин цялата процедура Grinning Може да добавяш вътре (след сваряването) настърган плод или плодово пюре (аз слагам и ябълково брашно понякога,има го по диетичните магазини - има и шипково брашно,и грахово и разни други,така че можеш да правиш безкрайни комбинации),на по-късен етап сирене или извара и сварен жълтък да прибавяш в тях,след като се захраните с такива продукти.Може да подслаждаш с малко кафява захар,ако решиш - изобщо има куп възможности.И не забравяй да добавяш по няколко лъжички от адаптираното мляко,докато не почнеш да слагаш сирене - аз ги правя безмлечни,защото бебата е на кърма.
Досега основно ползвам за каши кафяв ориз,елда,просо и готово царевично брашно от магазина.Елда има и на брашно в диетичните магазини,да не си играеш да я мелиш.Скоро мисля да включвам вече и овесени и други ядки вместо каша.Кашите от просо и царевично брашно ги правя в соления вариант със сирене,другите - с плод или ябълково брашно.
Виж целия пост
# 5
Съвсем простичко ги приготвям - в кафемелачката смилам 2ч.л. с връх от зърната,слагам 150мл вода и варя на котлона,докато се посгъсти - отнема по-малко от 5 мин цялата процедура Grinning Може да добавяш вътре (след сваряването) настърган плод или плодово пюре (аз слагам и ябълково брашно понякога,има го по диетичните магазини - има и шипково брашно,и грахово и разни други,така че можеш да правиш безкрайни комбинации),на по-късен етап сирене или извара и сварен жълтък да прибавяш в тях,след като се захраните с такива продукти.Може да подслаждаш с малко кафява захар,ако решиш - изобщо има куп възможности.И не забравяй да добавяш по няколко лъжички от адаптираното мляко,докато не почнеш да слагаш сирене - аз ги правя безмлечни,защото бебата е на кърма.
Досега основно ползвам за каши кафяв ориз,елда,просо и готово царевично брашно от магазина.Елда има и на брашно в диетичните магазини,да не си играеш да я мелиш.Скоро мисля да включвам вече и овесени и други ядки вместо каша.Кашите от просо и царевично брашно ги правя в соления вариант със сирене,другите - с плод или ябълково брашно.

Леле, как ги измисляш толкова....благодаря ти!Ще опитам да направя някоя каша да видим бебока как ще ги хареса Simple Smile
Виж целия пост
# 6
А,не ги измислям аз - в Кърмачките често нищим домашно приготвяне на храните,поглеждай и при нас за идеи Grinning Ако мислиш да даваш домашни,май по-добре да пробваш първо с тях - че като свикне с вкуса на купените (повечето са доста подсладени),може да имаш проблем и да откаже домашните newsm78
Виж целия пост
# 7
Ще пробвам , но ще помоля и някой с мнение за купените да даде съвет та ако не успея с домашните да знам от кои да купя.
Виж целия пост
# 8
От всички които съм купувала(които се приготвят само с вода) най-хубави за сега са на Нестле,а от готовите на Хип  Hug
При толкова голямо разнообразие на пазара на каши, не бих приготвяла домашни  Wink
Виж целия пост
# 9
При толкова голямо разнообразие на пазара на каши, не бих приготвяла домашни  Wink

newsm10Най-доволна съм от кашите на Милупа,след това Хип и Нестле.Най-недоволна от тези на Фризокрем.Слънчо и т.н. не съм купувала.
Виж целия пост
# 10
Най-доволна е Нели от Хип, особено от готовите eat
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви , мамчета! Май всички са доволни от Нестле и Хип, обаче има и за Слънчо гласове Simple Smile Ще опитам от всичките , да видим дребоса на кои най-ще се облизва. Обаче не знаех ,че има и готови. Супер е да има форум Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз пък не съм доволна от Нестле, много трудно ми се разтварят, да не кажа изобщо...
Пробвах Блевит скоро и с него няма такъв проблем, но по-добро от домашното няма, опитай първо така.
Виж целия пост
# 13
От готовите-Блевит (имат и безмлечни) и Милупа.Останалите дребосъка не ги признаваше.Но си зависи от вкуса на детето.
Виж целия пост
# 14
В началото давах кашите на Фризокрем, после-на Слънчо. Слънчовците са си супер-Иво ги ядеше с удоволствие. Особено пък с добавено плодово пюре Grinning
Аз давах само купени, защото когато открих този форум и рецептите за домашно приготвени каши вече беше късно.
А дали има разлика.....  newsm78 Разлики колкото искаш-има млечни/безмлечни, глутенови/безглутенови.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия