Лошите деца

  • 8 663
  • 114
По принцип всички деца са добри. И аз така си мислех.

Е, да ама не. Напоследък се сблъскваме /първо Габи, за съжаление/ с едни лоши деца.
И не говоря за агресивни деца.
Говоря за момичета на по 5-6-7 години, които умишлено плетат интриги и причиняват зло на други деца.
Наговарят най-добрата и приятелка против нея.
Или въобще цяла компания деца наговарят против детето.
А една "героиня" я накара да се пъхне между едни решетки, където можеше сериозно да пострада, и когато Габи се ожули и разплака, изпадна в див хилеж.
Имам ужасното чувство, че ако бъдат оставени без родителски надзор тези деца могат да стигнат до крайности!

Вие срещали ли сте такива деца?
Виж целия пост
# 1
Срещала съм да. В детството ми.
Миналата година в една аптека чакаме с малката
(тогава на 1 г.).Влизат майка с дете(на около 3-4г.)
и моето започва да се радва и да вика "кака,кака",
при което другото дете казва на майка си "мамо не искам
това бебе да ме гледа, мразя бебета, моля те кажи и,
не изкам да ме гледа някакво идиотче".Единственото,
което неговата майка каза беше "Тихо,че ми наду главата".
Докато плащам на касата съм пуснала малката и виждам как
онова дете се е доближило и я скубе (майката се беше зазяпала
в някаква витрина, а моето се ди и мълчи-незнае как да реагира,
да заплаче ли, да продължава ли да се радва на каката?!).
Така,че аз никога не съм твърдяла,че няма лоши деца.
Виж целия пост
# 2
За съжаление съм срещала такива деца, но и техните родители не им обръщат кой знае какво внимание и те  на воля вършат какви ли не щуротии , които понякога са опасни за другите деца.  Tired Не мога да си представя ако няма  възрастен човек около тях какво може да се случи.
а за детскте интриги -  винаги ще ги има Mr. Green А дали  е умишлено  е сложен въпрос - децата са деца , реагират първично инстинктивно и детски. Party Искат определено нещо само за себе си и постъпват егоистично  Mr. Green
  Важно е да се разговаря с децата - да  се поставят на мястото на потърпевшия за да осъзнаят как другия се чувства - само тогава  могат наистина да разберат ситуацията.   bouquet
Виж целия пост
# 3
Срещала съм. За съжаление нито майката нито учителката й успяват да я променят.
Това идва от възпитанието до 6 годишна. Приказката за "първите седем"...
Последна надежда на майката е йога. Важно е, че иска да превъзпита детето. Продължава да я учи кое поведение е правилно и кое не.
Отчайващо и страшно е безхаберието, обаче. Тогава агресията може да се превърне в  забавление.
Виж целия пост
# 4
Да, има ги в групата на дъщеря ми в детската градина. Виждала съм неведнъж определени ситуации, в следствие на които как се присмиват злобно на детето ми. Действат подмолно и на самата им детска физиономийка, е изписана злоба. За жалост ги има...
Виж целия пост
# 5
Не знам дали има лоши деца, но определено има деца, които изпитват удоволствие да се подиграват, да нараняват или да унижават (в малко по-късна възраст) околните. Не знам дали е въпрос на възпитание или е вроден характер, този въпрос съм си го задавала винаги и продължавам да нямам отговор.

Има според мен и определен етап, в който всяко дете "пробва границите" и е много важно тогава родителят да е наблизо и да реагира адекватно. Може би "лошите" деца са плод именно на закъсняла или липсваща родителска намеса в подобни ситуации...
Виж целия пост
# 6
Не знам дали има лоши деца, но определено има деца, които изпитват удоволствие да се подиграват, да нараняват или да унижават (в малко по-късна възраст) околните. Не знам дали е въпрос на възпитание или е вроден характер, този въпрос съм си го задавала винаги и продължавам да нямам отговор.

И аз това се питам - характер ли е, или възпитание?
Но като гледам, някак отвътре им идва.
Виж целия пост
# 7
Mоже би и двете, по скоро нещо, което трябва да се контролира също като егоизма.
Всеки носи злобата в себе си, но въпрос на контрол и внимание да се прояви и в каква степен ще е.
Интересна тема. За съжаление не е само в сферата на "ако...." и "какво би било......". Просто лошите родители ги има, а оттам и по-грубите деца.
Виж целия пост
# 8
То си е вродено.....на подобно нещо едва ли някой е бил обучен специално, просто си им идва отвътре.
Впечатлих се как едно момиче (около 10-11 год.) плете интриги сред групичката. Неволно присъствах на разговора, познавах децата, които касаеше (на моя приятелка са). Та препредавам разговора на моята приятелка, тя ми каза че знае за това отношение. После разказвам на мъжа ми, а неговия коментар беше "А, тя е като майка си". Майката на интригантката се оказа съученичка на мъжа ми  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Срещала съм такива деца- да  Confused Децата са склонни към жестокост, защото са по-първосигнални и за добро (понякога) или за зло всички социални условности и общоприети норми на поведение са им все още неизвестни. Не мисля, че може да се говори за лошо дете, а за дете, правещо лоши неща. Родителите на 5-6 годишни момиченца би трябвало по някакъв начин да наблюдават играта и да не допускат ситуации, в които някое дете може да бъде наранено. Тук ,макар че ми се ще да има някаква висша сила, която да може да контролира и нанасянето на душевни рани, родителят невинаги може, а и невинаги трябва да се намеси.
Виж целия пост
# 10
 За съжаление и моето 7 годишно момиченце тази година се с блъска с подобно интригантство в училище.
 Когато се разбра от къде идват всички проблеми и я попитах защо не е казала отговора беше "Ами ти нали казваш, че няма да ми решаваш детските спорове и трябва да се науча сама да си печеля битките''. Cry Толкова мъчно ми стана за нея, защото това съм го казвала пред детето, което се оказа, че плете интригите. Аз ги вземам и двете от училище и често пътьом говорим за такива неща. И тя знаейки, че не толерирам детето ми да клюкарства и да ми се оплаква тихо и подмолно я тормозела. Cry
Виж целия пост
# 11
За съжаление такива деца вече не са "явление", а доста често срещана реалност.
Аз също тази година се запознах със детската злоба и агресия във виша форма.
Синът ми беше първи клас - изобщо не бях подготвена какво мога да видя и чуя от първокласници.
Лошото е , че се опитват да зарибяват и моя към групичката си.
То не бе говорене с учители, родители и деца. Ефекта от всичко беше временен.
Усещам , че на есен отново ще се започне. Sad
Виж целия пост
# 12

...
Има според мен и определен етап, в който всяко дете "пробва границите" и е много важно тогава родителят да е наблизо и да реагира адекватно. Може би "лошите" деца са плод именно на закъсняла или липсваща родителска намеса в подобни ситуации...

И аз това си мисля.И пак стигаме до безхаберието на родителите...
Виж целия пост
# 13
Още в детската градина го виждам това поведение, за жалост. И от примерите, които имам пред себе си, съм стигнала до извода, че причината е изцяло в родителите. Децата не се раждат лоши, те по принцип са обичливи същества. Възпитанието е това, което формира поведението им...
Виж целия пост
# 14
Още в детската градина го виждам това поведение, за жалост. И от примерите, които имам пред себе си, съм стигнала до извода, че причината е изцяло в родителите. Децата не се раждат лоши, те по принцип са обичливи същества. Възпитанието е това, което формира поведението им...
И аз съм за възпитанието - родителите са модел на децата и те копират всичко , за жалост и лошото. Доста често обаче обкръжението на децата  в училище се опитва ( а често и успява) да отклони детето от доброто възпитание . Изолират детето , нарочват го и .... То започва да се стреми да им подражава за да не е сам в игрите. Сега сигурно ще кажете  , че доброто възпитание на детето ще му попречи да се  движи с неподходящи деца .... А не се ли подлъгват децата  най-лесно? Детската  душа е най-ранима и най-лесно се манипулира - а "лошите" деца се открояват винаги - те са в повечето случаи нагли и незачитащи никой, безотговорни и неблагодарни...  newsm78 newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия