изопринозин- кажте може ли на дете на 1.5г

  • 1 438
  • 8
Пускам темата не видях друга такава.Моя приятелка много ми похвали изопринозин .Тя го дава на сина(5г.) си всеки път когато се усъмни, че се разболява.Казва ,че благодарение на него успява да се размине с по -сериозно разболяване -съответно и без АБ.Въпроса ми е давали ли сте ,какво Ви е мнението и мога ли да го давам на дъщеря ми на 1.5г.Прочетох упътвамето не е отбелязано от каква възраст може да се дава.Пише само ,че на 10кг. се дава една таблетка от 500мг. и ,че може да се разтваря във вода сок и т.н.т.Ако някой има мнение и опит по въпроса ще съм благодарна да го чуя , да го прочета де!
Виж целия пост
# 1
Пише се изопринозин това лекарство. Поправи си заглавието и може повече хора да ти отговорят.

На въпроса ти, моят отговор е "Не." Лично аз не бих давала каквото и да било на детето си без да му е предписано от лекар.

Ето и тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=273958.0;all
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора и за поправката ,не бях сигурна за името ,защото на латиница е със S.
Виж целия пост
# 3
Вече за втори път нашият педиатър лекува малката ми дъщеря от сливици и гърло само с него. Изключително доволна съм - разминаваме се без антибиотици, а освен това изопринозинът се натрупва в организма и за продължително време предпазва от разболяване. Предпоследният път, когато й го изписа, беше в началото на март. До началото на юни детето дори хрема не разви, а през цялото време си беше на градина. Последният път пак се възпали гърлото и сливиците и пак с него се оправихме за два-три дни. Но трябва да ти го предпише лекар. Не бих го дала на детето си самоволно.
Виж целия пост
# 4
Да из съм доволна от Изопринозина , но винаги ни го е изписвал лекар.
Виж целия пост
# 5
Може, но само по схема  изписана от доктор.Аз също съм давала.
Виж целия пост
# 6
Може, но само по схема  изписана от доктор.Аз също съм давала.

 Peace

Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички за отговорите!
Виж целия пост
# 8
От 3 дни давам на сина си (на 4 г)  Изопринозин.
Лекарката ни изписа 3 пъти по 1/2 таблетка.
От тази сутрин обаче детето е с нещо като разстройство.По-рядко и слузесто му е акото.
Възможно ли е да е страничен ефект от лекарството?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия