Лото измама? Съвет? Помощ?

  • 4 151
  • 10
Здравейте!

Наскоро играх в една лотария.Искам да знам (понеже доста търсих в интернет и не намерих нещо което да ме накара да си помисля че е измама) дали този сайт е измамнически.
Ще Ви дам сайта и ще цитирам първото си получено емайл съобщение от сайта:
-------- Оригинално писмо --------
От: UK LOTTERY ORGANIZATION
Относно: Your email address has won you *** from the UK Lotto onlin
До: ***
Изпратено на: ****

Your email address has won you *** from the UK Lotto online draws held on */*/09 Lucky #: *** and Free


ticket #: ***. Contact *** * with your official names, Nationality


and resident country, address, tel/mobile #, date of draw, sex

- UK LOTTERY ORGANIZATION

Естествено аз пратих своите данни, но ми е интересно дали това е истина или е измама.Проведох голяма серия от въпроси и отговори с екипа на лотото, както и банката която ще ми изплати сумата.Писаха ми от различни постове (длъжности) на банката и то в редица писма.
Ако имате сведение и за банката тя е: Bristol Cityr Trust International
Ето Ви и линк към лотарията: ЦЪК (това е сайта на лотарията)

Ще съм много благодарен, ако някой се отзове и ми даде информация за лотарията и за банката.
И има ли някакъв вариант това да е измама?

Благодаря Ви !
Виж целия пост
# 1
Леле, още имало хора, дето вярват, че печелят лотария по интернет...  ooooh!
Виж целия пост
# 2
 Crazy
Виж целия пост
# 3
к'во да ти кажа... не знам ти къде си участвал, но посоченият сайт е регистриран в Америка и физически е пак там. Регистриран е на 25 май тази година, т.е. 20 дни преди ти да "спечелиш", не е съществувал. Никъде не се споменава в Гугъл - ни с добро, ни с лошо, никакви връзки към него няма... Пълна мъгла. Не знам кой ти пише и от какви банки, но... ако мейлите им завършват на нещо различно от официалните мейли на съответната съществуваща банка, не се хаби. Това го пиша защото казваш, че си участвал... т.е. си се записал по някакъв начин в сайта и тогава са те обявили за спечелил. Ако си получил първия мейл БЕЗ да си се регистрирал където и да е, а са те изтеглили по фантастичен начин от мрежата, това е ситуация, която не си заслужава писането.
Виж целия пост
# 4
к'во да ти кажа... не знам ти къде си участвал, но посоченият сайт е регистриран в Америка и физически е пак там. Регистриран е на 25 май тази година. Никъде не се споменава в Гугъл - ни с добро, ни с лошо, никакви връзки към него няма... Пълна мъгла. Не знам кой ти пише и от какви банки, но... ако мейлите им завършват на нещо различно от официалните мейли на съответната съществуваща банка, не се хаби. Това го пиша защото казваш, че си участвал... т.е. си се записал по някакъв начин в сайта и тогава са те обявили за спечелил. Ако си получил мейл БЕЗ да си се регистрирал където и да е, а са те изтеглили по фантастичен начин от мрежата, е ситуация, която не си заслужава писането.
Да емайлите отговарят на тези, които са оказани в официалния сайт на банката.
А относно това за домейна на сайта, възможно е да подменен(подновен).Съдейки по това което по-точно не би трябвало да съдя по него: В долната част на сайта copyright-а, правата са от 2003 до сега.
Да ...Използвах сайта и играх.Имах билет, въведох си числата, имаше томбола и ми отговориха и от този сайт ме насочиха към човек от банката с когото да  кореспондирам.
И все още докато отида в секцията на сайта им където се проверяват печелившите билети, ми излиза печеливш + моята информация там.
Благодаря и ще очаквам още отговори Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Тъкмо и аз да питам (не че вярвам на подобни глупости) дали е възможно да е истина?  Thinking Получих два и-мейла и то от сериозни хора със следния текст:
Здравей!

Компанията Ericsson раздава безплатно преносими компютри, с цел да се
противопостави на Nokia, която прави същото. Ericsson желае да разшири
своята известност. По тази причина Ericsson раздава безплатно новия
преносим компютър WAP.

Всичко, което трябва да се направи, е да се изпрати това съобщение на
8 ваши познати. До около две седмици ще получите компютър Ericsson
T18.

Ако съобщението бъде изпратено на 20 или повече души, ще получите дори
компютър Ericsson R320. Важно: Копие от съобщението си трябва да
изпратите на

anna.swelung@ericsson.com

Важно е да се знае, че това не е измислица, а наистина действа!
Затова, доставете си удоволствие, като си направите подарък с един от
тези преносими компютри.

Късмет!
 Shocked

Виж целия пост
# 6
Извинявам се, че не беше по темата   bouquet
Това ми прилича не тези зарибявки, които ги разпространяват по скайп ама вече и по е-мейлите ли почнаха?!  #Crazy
Виж целия пост
# 7
Подновяването, скъпи спечелил, се отразява.

Ето ти пример с дир.бг:

Created:    1998-05-08
Expires:    2017-05-08


Ето го твоя сайт:

Created:    2009-05-25
Expires:    2010-05-25

Съществува от 2003 и никой никъде не го споменава, не го линква, не пита за него?! Невъзможно.

Относно банката Bristol Cityr Trust International - има грешка, р-то в сити е излишно, но и без р-то - брой резултати - 2.

http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&rls= … 2&btnG=Search

Я пиши Райфайзен или Уникредит и виж колко резултата излизат.

Ох, каква изненада?! Датите на създаването на сайта на банката са същите...

Created:    2009-05-25
Expires:    2010-05-25

Съвпадение?! Или извънземна намеса.

И е регистрирана на същото име, както сайта на лотарията. Човекът освен лотария си има и "банка". Значи ОК е мейлите да са от този източник.

Ако не ми вярваш, отиди на http://whois.domaintools.com/.

Пиши двата адреса - на лотото и на "банката" - и сравни данните.

Ето, сега като проверих лично, ти казвам - 100% измама.
Виж целия пост
# 8
Тъкмо и аз да питам (не че вярвам на подобни глупости) дали е възможно да е истина?  Thinking Получих два и-мейла и то от сериозни хора със следния текст:
Здравей!

Компанията Ericsson раздава безплатно преносими компютри, с цел да се
противопостави на Nokia, която прави същото. Ericsson желае да разшири
своята известност. По тази причина Ericsson раздава безплатно новия
преносим компютър WAP.

Всичко, което трябва да се направи, е да се изпрати това съобщение на
8 ваши познати. До около две седмици ще получите компютър Ericsson
T18.

Ако съобщението бъде изпратено на 20 или повече души, ще получите дори
компютър Ericsson R320. Важно: Копие от съобщението си трябва да
изпратите на

anna.swelung@ericsson.com

Важно е да се знае, че това не е измислица, а наистина действа!
Затова, доставете си удоволствие, като си направите подарък с един от
тези преносими компютри.

Късмет!
 Shocked



Имаше такава тема в Клюкарникаа преди ден-два, казваше се нещо "възможно ли е това" или нещо такова, измама е.
Виж целия пост
# 9
Не съм видяла, извинявам се за което  Peace
Виж целия пост
# 10
А един мармот завива шоколада в станиол...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия