канапе - съвети и препоръки

  • 930
  • 7
След като решихме въпроса с масата, идва на ред канапето Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Приемам всякакви съвети за функционалности и други хитринки, които ви диват на ум. Засега знам:
1. да е със свалящи се (перящи се) калъфи;
2. гърбът да е достатъчно висок, за да не опират възглавниците у стената.
Виж целия пост
# 1
2. гърбът да е достатъчно висок, за да не опират възглавниците у стената.

 newsm78 туй как се превежда?

бих добавила инак-дамаската да се почиства лесно/нищо, че ще се сваля/, да не спарва, да не е вълнена....
Виж целия пост
# 2
2. гърбът да е достатъчно висок, за да не опират възглавниците у стената.
newsm78 туй как се превежда?

Ой, чакай сега да го формулирам по друг начин - на няколко приятелки канапето отзад в твърдата част е толкова ниско, че големите възглавници, на които се облягаш, са по-високи от основата и се търкат в стената. С времето става петно. Разбира ли се по-добре  Embarassed Rolling Eyes Embarassed

За дамаската ще се търси някой плат с вид на дебело-тъкан лен. Кожи, кадифета и изкуствен велур не харесваме.
Виж целия пост
# 3
да, да сега разбрах  Embarassed
Виж целия пост
# 4
аз предпочитам да е с крачета ,за да не се събира прах отдолу,сиреч леко повдигнато за по лесно почистване.аааа....май може и на колелца newsm78
Виж целия пост
# 5
аз предпочитам да е с крачета ,за да не се събира прах отдолу,сиреч леко повдигнато за по лесно почистване.аааа....май може и на колелца newsm78

Не леко, ами направо поне десет сантиметра да са краката. За да се бърка лесно с прахосмукачката отдолу. Защото и моят диван е с крачета, но прахосмукачка не влиза и трябва всеки път да го местя.

Ако не е наложително, по-добре е да няма други функции освен "диван за сядане" - разни ракли, разтегаеми части и т.н. само утежняват конструкцията, с времето се поразлашкват, поразскърцват и май не се ползват много /поне моят опит е такъв, нашият се разтяга до размерите на спалня и има ракла под лежанката/.

Добре е да има втори чифт калъфи - когато переш едните, да не ти е гол диванът. А и да внасяш понякога разнообразие в интериора.
Виж целия пост
# 6
Естествената кожа отпада ли като вариант? Много е практична откъм поддръжка. А какво се разбира под канапе? За мен канапе и диван са различни неща. Диванът е мека ниска мебел, канапето е по друг тип мебел, по-функционална и по-ежедневна.
Виж целия пост
# 7
А какво се разбира под канапе? За мен канапе и диван са различни неща. Диванът е мека ниска мебел, канапето е по друг тип мебел, по-функционална и по-ежедневна.

Аз просто идвам от семейство, в което не се използва думата "диван"  Embarassed. Купуваме си ъгъл за сядане, мека мебел.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия