увита около врата пъпна връв

  • 20 802
  • 38
здравейте, в 22г.с. съм, вчера на доплер се установи, че пъпната връв е увита два пъти около вратлето на детето. според а.г. на този етап не може да се предприеме нищо, само можем да се надяваме нещата да се развият добре. някой имал ли е подобен случай и как са се развили нещата при него. за съжаление моя опит е много горчив - имам мъртво раждане в 9 месец, детето беше с увита пъпна връв около вратлето 3 пъти и сега тази информация ме стресира тотално.
Виж целия пост
# 1
Здравеи,моя случаи е подобен на твоя,но и моята бременност преключи в 9месец с мъртво бебче.Дано този път всичко с теб и бебо да е наред.Искам само да ти вдъхна малко кураж стискам ти силно fingerscrossed fingerscrossed вярваи че този път всичко щее неред  bouquet
Виж целия пост
# 2
Ако мислим статистически 2 път НЯМА как да се повтори.  Simple Smile
Предполагам, че това се случва изключително рядко, така че успокой се мила Simple Smile
Виж целия пост
# 3
три раждания и трите с превити пъпни! вси4ките със секцио, поради тесен таз,но сега разбирам ,4е трябва да се броя късметлийка! дори последните две са с обдишване! последното бебе беше тръгнало към таза и се беше посма4кало!за това не се реших на 4 секцио и рискова бременност! но не съм знаела предварително за проблема и бях прекалено активна, аз го отдавах на това, летения, препускания, ремонти, багажи!
Виж целия пост
# 4
здравейте, в 22г.с. съм, вчера на доплер се установи, че пъпната връв е увита два пъти около вратлето на детето. според а.г. на този етап не може да се предприеме нищо, само можем да се надяваме нещата да се развият добре. някой имал ли е подобен случай и как са се развили нещата при него. за съжаление моя опит е много горчив - имам мъртво раждане в 9 месец, детето беше с увита пъпна връв около вратлето 3 пъти и сега тази информация ме стресира тотално.

На мен докторът ми засече забавяне на пулса в началото на 37-ма седмица и ми направиха секциото по спешност, всичко мина идеално, макар от натискане и дърпане да са ми счупили, без да искат 1 ребро, синът ми беше с толкова стегната и омотана около врата пъпна връв, че се наложи да я развиват в матката, за да го измъкнат, обаче всичко мина успешно само го аспирираха, като го извадиха. Наистина е рисковано, трябва да те наблюдават по-често, движи се повече, все още може да се размотае! И си намери добър лекар за секциото! Много успех  и късмет ти желая и мисли позитивно, не се отчайвай и не се тревожи! Стискам палци този път финалът да е успешен!  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 5
Mili4ka,zdravei az predi 6 meseca zagubix bebeto si v 9 mecec :cry:rodi se martvo.No pri men niama 6e vidima pri4ina,sled kato mi napravixa epikrizata v neia be6e poso4ena pri4ina za smart.NEPRAVILNO PRIKREPENA PAPNA VRAV KAM PLASENTATA.  Sdve dumi se e zadu6ilo
ni6to ne raxbrax i nemoga i do dnes da poviarvam ,ina4e bremennosta mi be6e napravo perfektna.Kakvo stana ne znam iavno gospod taka e de6il,sega pravim opit za drugo bebe dano po skoro da stane Praynig.Taka 4e ne se ot4aivai az napalno te razbiram gore glavata i ne se predavai bori se s tozi jivot,ne mu se davai.Pojelavam ti tozi pat da mine dobre dano gospod si znae rabotata :pray:POJELAVAM TI USPEX
Виж целия пост
# 6
За съжаление няма какво да се направи. Просто трябва да следиш положението по-често на ехограф. Още си в средата на бременността и бебето има пространство, за да се отмотае от пъпната връв.
Виж целия пост
# 7
Малката беше с увита 2 пъти пъпна връв през врата и един път през рамото, от 20 г.с.
все ме убеждаваха, че ще се размотае, но това не се случи. В крайна сметка я извадиха
със секцио и всичко си беше наред.
Виж целия пост
# 8
Раждах дъщеря си преди 11 години, тогава нямаше техника като сега че да видят дали и колко е увита пъпната връв. Спомням си че въпреки напъванията като я раждах все не излизаше  а в последствие се оказа малко бебе ( под 3 килограма) . Понеже следиха тоновете на бебето постоянно, когато започнаха да глъхнат веднага ме резнаха, имаше три пъти усукана пъпна връв. Види се сме имали късмет.
Виж целия пост
# 9
Синът ми беше с два пъти увита пъпна връв. Казаха ми,че не било проблем. Родих със секцио заради голямата ми миома, която пречеше да се обърне и слезе. В деветия месец се беше развил, не знам как. Роди се 3500/52-не малко бебе. Та има случай, когото се отвиват, но божа работа!
Виж целия пост
# 10
здравейте, в 22г.с. съм, вчера на доплер се установи, че пъпната връв е увита два пъти около вратлето на детето. според а.г. на този етап не може да се предприеме нищо, само можем да се надяваме нещата да се развият добре. някой имал ли е подобен случай и как са се развили нещата при него. за съжаление моя опит е много горчив - имам мъртво раждане в 9 месец, детето беше с увита пъпна връв около вратлето 3 пъти и сега тази информация ме стресира тотално.
При мен пъпната връв беше увита 2 пъти около вратлето. Резнаха ме 2 седмици преди термин. Казаха ми, че в тези случаи е задължително секцио. Сискам палци всичко да се оправи. В 22 г.с. има голяма вероятност бебчето да заеме друга поза и всичко да се нареди.
Успех Hug
Виж целия пост
# 11
Синът ми се роди, седмица преди термина, предизвикано раждане, поради прееклампсия, сдвойноувита пъпна връв. Обдишваха го и кувьоз лежа, но беше доста едро бебе 3725, 55 см.
Виж целия пост
# 12
kafffee би ли споделила как се развиват нещата при теб?Ходи ли пак на ехограф и какво ти казаха за пъпната връв?Аз също ходих на триизмерен видеозон и ми казаха,че пъпната връв на бебето минава през рамото и се е увила около врата на бебчето,но на този етап нищо не можело да се направи.От тогава не съм на себе си от притеснение какво ще се случи.Ще се побъркам Sad
Виж целия пост
# 13
svetla_nka8305 , в петък ходих на консултация, където ме гледаха на обикновен ехограф и лекаря каза, че вратлето на детето е чисто, т.е. няма увита пъпна връв. за по сигурно отидох на доплер, и там потвърдиха, че пъпната връв минава пред лицето на бебето, но не е увита. обясненията са, че многото движение в тази възраст и съответно различните пози могат да доведат до увиване и съответно да развиване на пъпната връв.  това не може да ме успокои, но се опитвам да внимавам и да мисля позитивно.
Виж целия пост
# 14
Дъщеря ми се имаше увита около вратлето пъпна връв. Видяха го чак два дни преди термина. Същия ден ми направиха секцио, но пъпната връв даже не беше упомената като причина. Причината беше, че околоплодните води бяха силно намалели. (Живея в САЩ и тук лекарите имат малко по-различни разбирания.) Според мен има големи шансове бебето да се роди живо и здраво, само трябва да се следи по-внимателно бременността към края й. Моля се всичко да е наред!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия