Да кръстя ли все пак детето на свекъра?

  • 2 644
  • 48
В случай,че е момче,ще е на баща си-така сме си го заплюли още от първата бременност.
Обаче ако е момиче,се разбрахме аз да си й избера каквото си искам име.Свекър ми няма внуче,кръстено на него,а майка ми,баща ми и свекървата имат.Проблемът е,че името му в женски вариант не звучи добре и ще взема само първата буква,а тя съвпада с първата буква на свекърва ми.А с нея не искам детето да има нищо общо,защото ми каза на направя аборт и това не мога да й го простя.А ако е с нейната буква,със сигурност ще разправя на целия град,че е кръстено на нея.
Виж целия пост
# 1
Е, освен да кажеш името на свекъра за да измислим близък вариянт. Така, ако и на двамата имената започват с една и съща буква е нормално всеки да си помисли че детето е кръстено и на свекървата и на свекъра.
Виж целия пост
# 2
То няма как да се измисли близък вариант-Въчо се казва свекърът.
Виж целия пост
# 3
Кажи как се казва и свекървата, за да се даде вариант, който да е пък по-далечен от нейното име.

Името на свекър ти е малко странно, иначе щях да ти предложа, ако момиче на мъжа ти, а ако момче на свекър ти, но...
Виж целия пост
# 4
Няма защо някой да си мисли каквото и да било. Казваш в прав текст на кого е кръстено и на кого не е, за да няма неясноти.
Макар че за мен кръщаване по първа буква не е кръщаване. Ако го правиш доброволно и искаш да кръстиш точно на този човек, трябва да използваш неговото име, не произволни букви.
Каквото и име да избереш за момиче (с В има достатъчно хубави), то ще е толкова далече от Въчо, че няма ообено много да личи, че е кръстено на него. Затова те съветвам или да си избереш име, което на теб ти харесва, ако имаш някое, на което държиш, или да поговориш със свекъра си и да го питаш държи ли да кръщавате детето на него изобщо.
Виж целия пост
# 5
Според мен не го кръщавай на свекъра.

НЕ бих го направила само и само да не изписвам веждите на свекървата,защото явно ще си го преекспонира,че е кръстено И на нея и ще го тръби наляво и надясно  #2gunfire Ако можеш да го преглътниш,добре,но ако не можеш не го кръщавай или категорично заяви,че е кръстено на свекъра и толкова.И във всеки един случай,когато тя се опита да се кипри с името я засичай,че не е на нея,а е просто съвпадение и е нямало как да избегнеш дублажа на буквите.

Ако пък не държиш чак толкова да е на свекъра,не го кръщавай въобще на него  Peace
Виж целия пост
# 6
аз не бих.
а и за мен кръщаването на човек става като дадеш на детето си неговото име, а не някакво със същата буква....
Виж целия пост
# 7
само ако свекърът заслужава Wink
Това, че няма кръстено на него внуче не ми е достатъчен повод.
Виж целия пост
# 8

С 'В' има много хубави имена - Венелина, Владислава, Велина, Вероника, Валентина, Владимира, Василина, Василена, Венцеслава, Венеслава, Венислава, Вяра, Весела...
Бих избрала някое от тях...


 
Виж целия пост
# 9
А свекървата как се казва всъщност?
Аз на твое място щях да си го кръстя с напълно различно име, някое, което е било в главата ми, когато съм си мечтала за момиченце.  Wink
Виж целия пост
# 10
само ако свекърът заслужава Wink
Това, че няма кръстено на него внуче не ми е достатъчен повод.

Той заслужава,но аз май ще се откажа.Тъй или иначе няма име,достатъчно близко до неговото.
Виж целия пост
# 11
Аз също не бих го кръстила на него  в такъв случай .
Виж целия пост
# 12
освен да го кръстиш Лъчо?))) Laughing
Виж целия пост
# 13
Защо не избереш няколко имена и ги предложиш на свекър ти да избере едно от тях?
Така мисля, че ще сте доволни и вие и той Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Аз кръстих дъщеря си на мъжа ми,но АЗ така исках.
Никой нищо не ми е натрапвал.Не бих дала име по задължение,традиция или нещо подобно.
Дреме ми кой няма внуче на негово име.
Ти си майката,ти решаваш.Единствения,с който трябва да се съобразиш е таткото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия