All inclusive или резервирана само нощувка

  • 1 968
  • 27
Здравейте. Предварително се извинявам, ако е пускана и друг път такава тема.
Въпросът се породи у мен, след като се оказа, че със съпругът ми трудно ще намерим пресечна точка, относно начинът на организация на тазгодишната почивка. За първи път ще ходиме с баткото на море и аз съм на мнение, че по-добрият вариант е all inclusive. Според съпругът ми, ако резервираме само нощувките и сме на изхранване, както намерим за добре, ще ни излезе същите пари, но няма да сме ангажирани.
ИНтересно ми е да видя и прочета вашите мнения, а също така и препоръки за конкретни местенца, на които сте били и сте останали доволни.
Виж целия пост
# 1
Гласувах с опция All inclusive за почивка с деца, тъй като с осигурена разнообразна храна е доста по-лесно. Откакто сме с дете предпочитаме тази форма на почивка. Когато бяхме сами, почти винаги тръгвахме на почивка без предварителна резервация и на свободно изхранване. Ако за в бъдеще ходим някъде без дете, този вариант напълно ни устройва, но с дъщеря ни държим поне нощувката да е осигурена и да няма изненади. Що се отнася до финансовата част, според мен с All inclusive излиза по-изгодно.
За подходящите местенца, виж тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389235.0
Виж целия пост
# 2
, но няма да сме ангажирани.

да, да, прав е...
Няма да сте ангажирани с:
- лошо обслужване;
- чакане да ви обслужат;
- изнанадващи порции от към грамаж, вид и миризма  Sick
- изненадващи сметки
- салмонела и т.н "ектри"...
- и други

Вярвам, ще му го прочетеш.  Twisted Evil

Гласувах с опция 1.
Виж целия пост
# 3
С деца е по-удобно на блок маса, независимо дали е AI, FB или HB. Аз предпочитам втория и третия вариант, защото никога не се възползваме от междинните хранения. Миналата година бяхме на HB, което е идеален вариант за мен, защото не се занимаваш да се чудиш какво ще закусва детето (и мъжът), за вечеря не се налага да се блъскаме и да чакаме по кръчмата, а на обяд ходим на различни места за разнообразие.
Виж целия пост
# 4
На мъжете им е някак през оная работа, че ти дори да не си гладна трябва да осигуриш на детето 4 хапвания дневно.  И моя настояваше до последно да се набутаме в хотел 16 звезди само със закуска, добре, че тук няколко мами се обадиха  колко лекомислено и неизгодно е да се храниш с  бог знае каква и колко престояла храна по кръчмите курортни.  Така, че задължително се обвържете.
Виж целия пост
# 5
Нямам деца, но предпочитам да съм нa AI. Причини:
1. Храната в хотела е контролирана. Възможността да се натровиш с нея е малка.
2. В общия случай има разнообразна храна за всякакви вкусове. Вместо да си поръчам 1 салата, мога да похапна 3 вида.
3. В чужбина трябва да внимавам къде сядам, колко ще струва, каква е хигиената на ресторанта/държавата.
Виж целия пост
# 6
Ами зависи какво точно искам за конкретната почивка. Ако искам екзотично-романтично преживяване, с миткане насам-натам, екскурзии и пр. - само нощувка. Ако искам почивка, т.е. лежуркане по цял ден, кротко пийвайки и хапвайки - ол инкл. С деца пък инклузива е просто задължителен. Освен това винаги излиза по-изгодно Peace
Виж целия пост
# 7
За мен щом съм с децата на почивка варианта е AI. Пробвах един път да се самоизхранваме със сина ми - резултатът беше, че го върнахме със салмонела. Втори опит няма да има.
Виж целия пост
# 8
При мен е точно обратното, когато сме с детето предпочитам само нощувка.
Дъщеря ми спи до късно и почти винаги или изпускаме закуската, или ако случайно сме станали навреме тя все още не е гладна и не яде.
Обяда евентуално може и да го яде, но не е сигурно, защото ако е яла в 10ч е трудно да яде пак в 12ч.
За вечерята е същата работата.
Така или иначе за нея винаги поръчвам нещо след това.
Ако сме двамата с мъжа ми ми е все тая. )
Виж целия пост
# 9
Винаги съм резервирала само нощувка, независимо дали съм с деца или не. Ако закуската е неизбежна съм я плащала, но винаги проспивала. Аз съм волна душа и скитня- не мога да се обвързвам с часове за хранене
Виж целия пост
# 10
Гласувах с опция All inclusive за почивка с деца, тъй като с осигурена разнообразна храна е доста по-лесно. Откакто сме с дете предпочитаме тази форма на почивка.
Що се отнася до финансовата част, според мен с All inclusive излиза по-изгодно.
Peace
Виж целия пост
# 11
Не разбирам защо ви притесняват часовете за хранене /освен откъм пропускане на нещо за "без пари"/ - повечето хранения са в такива часове, че винаги има сервирана храна и можеш по всяко време да отидеш да хапнеш - примерно, 1-ва закуска от 7:30 до 10:30; 2-ра закуска от 10:30 до 12:00; обяд от 12:00 до 14:00; следобедна закуска от 16:00 до 18:00 и вечеря от 18:00 до 22:00 ч. А междувременно имаш пълен достъп до минерална вода, сокове /разтворими, натурални и фрешове/, кафета и чай, твърд и лек алкохол, бира, сладолед, дребни сладки и соленки...
И това при едно сравнение със свободното хранене излиза в пъти по-евтино /казвам го от опит, защото пътувам постоянно и ползвам всякакви типове настаняване/. Пък винаги можеш да отидеш да се храниш навън за допънителни пари.
Това специално за храната.

Другите екстри на ОИ - обикновено започват от безплатен паркинг, минават през свободно ползване на всякакви съоръжения /фитнес, спа, басейн, собствен плаж и др./ и стига до постоянни възможности за включване в разни забавления с аниматорите. Когато нещо не ти е по вкуса, много лесно можеш да не се възползваш от него.

И още по-интересно е, че при всички пътувания - ОИ ми е излизало съвсем малко по-скъпо, а и няколко пъти дори по-евтин от В, BB, HB с др.

Та, специално с деца - вариант ОИ е идеален по мое лично мнение. Без децата предпочитам или отново ОИ, или ВВ - всяка нощ на различно място /обажда се скитническата ми душа, но в комбинация с търсенето на куп удобства/.

 Peace
Виж целия пост
# 12
С мъжа ми по този въпрос, Слава Богу, сме на едно и също мнение. Ол Инклузива е задължителен, особено на почивка с детето.
Виж целия пост
# 13
И аз смятам че ОИ е за предпочитане независимо с или без деца .
Виж целия пост
# 14
При почивка с детето Ал инкл, когато сме само двамата зависи от дестинацията в повечето случай само нощувка със закуска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия