Май ни мъчат зъбки..

  • 722
  • 14
От 5 дена малката е ужасно кисела и нервничи постоянно, незнам дали са зъбки, но ако продължи така още няколко месеца - направо ще полудея CryСлед 2 дена ще направи 5 месеца и мисля, че е възможно да е това причината, но пак не съм много сигурна. Вечер като стане време да я слагам да спи - настава кошмар. Започва да пищи още като я сложа в леглото,дъвче си юмруците като обезумяла и пръстите, лигави се много, и се налага да я приспивам на ръце. Досега не ми се е случвало такова чудо, тя е много кротка и не съм и чувала гласа, освен като е гладна. Пробвах тази вечер да я намажа с "Дентинокс", но така и неможах да разбера дали е подействал. Четох някъде за някакво лекарство, но дори и незнам какво представлява, помня само, че името му беше на латински май(ако не се лъжа).Как да се уверя,. че наистина избиват зъбки, има ли някакъв начин? И ако я мажа с това гелче дали може да и навреди, ако не е от зъбите все пак? Моля ви дайте ми някакви съвети, защото ще лудна в скоро време, много ми е жал да я гледам така да се мъчи. Със сигурност не са колики!
Виж целия пост
# 1
Почти всички сме минали през този период на първите зъби, как излизат с много рев и мъки. Аз мажех венците й с Калгел. Успокояваше я и заспиваше, до след 1-2 часа, наново... Има такъв период. На някои им излизат без много мъки, на някои - с повече. Мажи венците и търпение му е майката.
Виж целия пост
# 2
Много мъчен период е това...ама минава - ние имаме вече 16 зъба Grinning До скоро й мажех венците с Calgel и сме много доволни от него. Сигурно 10 тубички сме използвали вече:) И Dentinox сме опитвали, но Calgel-a e по-ефикасен. Има и едни играчки за гризане дето се слагат във фризера, те също дават временно облекчение.Когато много плаче(най-вече през нощта) й давах лъжичка Calpol за да може да поспи.
Дано да ви се появи зъбчето скоро newsm10
Виж целия пост
# 3
Зъбки са според мен... И при нас беше така - Боби по принцип беше много много кротко бебе, но като започнаха зъбките започна да става кисел... Аз ползвах Дентинокс, но явно Калгел-а е по-ефикасен - беше късно, когато го разбрах! Мажете се спокойно - нищо няма да му навреди ако не са зъби! И търпение - ще мине...
Виж целия пост
# 4
Забравих да спомена, че тя като заспи и се събужда чак сутринта, през ноща не се буди и мисля, че зора е докато заспи Thinking Ще купя днес "Калгел" - пък дано действа Hug Мисля си , че може и да е скок в растежа Thinking Днес ми се вижда по-спокойна, но още има време до довечера все пак. newsm78
Виж целия пост
# 5
Да това със зъбките е неприятен момент. Калгела и Дентинокса облекчават само временно, аз почти не съм ги ползвала, защото ги считам за излишен разход - по-добре потърси нещо подходящо за дъвкане, включително твоята ръка  Grinning

Ще мине, при Ния винаги има я хрема, я разстройство, я температура, поне така беше в началото, но минава и после се радвате на бели зъбчета  Sunglasses
Виж целия пост
# 6
И ние сме така
Виж целия пост
# 7
И според мен за зъбки става въпрос.За геловете са ти казали,така че за мен остава да пожелая бързо и възможно най-безболезнено никнене.
Виж целия пост
# 8
И ние сме в същото положение. Давам Хамомила от два дни, ще изчакам още малко да видя дали ще има ефект и ако не, ще купя Калгел. Дано се размине по-бързо с тия зъбки, че много се мъчи малкия. Наруши му се много нощния сън. Буди се през един час пищейки ooooh!
Виж целия пост
# 9
Днес имахме и разстройство Cry и венците и са надути. Трябва ли да и дам нещо затягащо, като сокче например или ще си отмине от самосебе си?
Виж целия пост
# 10
Зъбки,зъбки.... Mr. Green,кофти период и нашия беше много кротко бебе-не ревеше въобще,а сега е едно мрънкало,за нощния сън пък да не говоря че не спиме хич.Нас ни започнаха мъките от 4-ия месец-е още ни мъчи и нямаме нито едно зъбче.А тва с разтройството според мен не давай нищо,да не го обърне пък после на запек знам ли,ако продължава обаче по-добре да вземеш мерки,ти си познаваш детето и можеш сама да прецениш кое е най-доброто за него.
Виж целия пост
# 11
Разтройството може да е признак, че идват зъбки.
Нас ни мъчат вече втори месец и още нито едно не е избило. Мазахме Калгел и Дентинокс, но те действат само временно. Сега даваме Хамомила и чай на ХИП за успокоение. Имат повече ефакт. Когато стане нетърпимо даваме и по 1 лъжичка Панадол.
Виж целия пост
# 12
Оооох,милата!Зъбки е това!Те мамите са ти написали всичко,а аз само да те успокоя че е така "напечено положението" обикновенно при първите зъбки,после явно децата свикват с болката ли,незнам.Аз например,преди няколко дни съвсем случйно открих,че на сина ми му е излязъл зъб(9-ти поред).А като се сетя само при първите 2 какви писъци бяха newsm45
Виж целия пост
# 13
И ние май сме на вашия хал.От вчера Йоана(обикновено е бебе-мечта)започна да пищи и реве на моменти,почти както при коликите Sad.Успокоява се като я подържим известно време на ръце.И ние дъвчем всичко наред,но така сме от втория месец.А като че ли не са надути венците. newsm78.То не че успявам да ги видя добре де,ама май са леко побелели.От около две седмици си промени и режима,трудно спи през деня,не яде както преди.Дали и ние ще се озъбваме?
Виж целия пост
# 14
Нас зъбките ни мъчат от 3 месец, а още нямаме и помен от зъби или нещо подобно. Та от тогава, нощно време е някакъв кошмар, приспиваме се с рев който продължава 1-2 часа, а като заспи се буди по 100 пъти и от скоро не може и да заспи с часове след като се събуди. Та ние съвсем се на зомбита заприличахме с мъжа ми, вече от безсънието. Та нито ден спи, нито нощем, а ние още по малко и от него. И нищо не ни помага нито мазила нито Панадол нито нищо. Но съм обнадеждена, от 2 дена венците му са доста подути и може и да ни изненада някое зъбче скоро, а дано.  newsm17
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия