Харесва му да яде хляб, да му давам ли?

  • 2 263
  • 37
Синчето е на 9 месеца и е доста злоядо, яде определени пюрета , каша почти не яде, предимно е на кърма, но от няколко дни забелязвам че като му дам трошички хляб си ги хапва с охота, че и отваря устата за още, днес му дадох малко от кората на пицата ( сама съм я месила)пак я изяде и питаше за още. Въпроса ми е мога ли да му давам по малко и то примерно ако ние сме на масата и ядем и той иска или е вредно и какъв да му давам обикновен бял или пълнозърнест от сорта на Бонус, Тонус и т.н. Не става въпрос за наяждане с него а просто няколко трохички, за ядене си му давам сухар  Simple Smile
Виж целия пост
# 1


 Пълнозърнест хляб на толкова малко дете не е хубаво да се дава.Иначе можеш да му даваш , но според мен така има опасност да стане още по-злояд.
Виж целия пост
# 2
Към хляба децата много лесно се пристрастяват.
Особено злоядите - забрави да прояде друго скоро, ще се тъпче с хляб и няма да поглежда друго.
Мляко пие ли? Ако пие, хич не го закачай с друго, сам ще прояде Peace
Виж целия пост
# 3
За съжаление, аз преди време дадох хляб на моята дъшеря. Тя също беше злояда. Наистина се "пристрасти" към хляба и искаше да яде само хляб  Rolling Eyes Е, сега вече не е злояда, а малко капризна. Но като цяло, трудно я отучих от хляба. Сега рядко яде хляб, не че я лишавам от него, тя сама предпочита така, особено ако пред нея има пържола с картофи  Mr. Green. Но ми костваше доста усилия, признавам си.
Виж целия пост
# 4
Определено няма да му давам вече хляб, то аз досега съм му давала два пъти по 3 трохично, но край  Mr. Green , ще си кара на кърма и малко пюре, пък дано скоро време да вземе да прояде  Crazy
Добре де аз немода да си обясня защо се пристрастяват към хляба  newsm78 той не е по- вкъсен от едно пюре ( изключвам гнусните дето и кучето ни не ги иска) 
Виж целия пост
# 5
Давай му хляб и не се притеснявай никой не е казал че ще яде по две филии,той вече е големичък,а и коричката на хляба ще му помага да си чеше венците,мисля че не е никакъв проблем да яде по малко хляб
Виж целия пост
# 6
Ооо за чесане на венеца с кора и дума неможе да става, той има зъби отгоре и отдолу и ръба цели парчета  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Ооо за чесане на венеца с кора и дума неможе да става, той има зъби отгоре и отдолу и ръба цели парчета  Rolling Eyes

По няколко трохички, или малки парченца, едва ли ще навредят чак толкова. Просто не му позволявай да се храни с хляб! Щерката ядеше по цели филийки. На всичкото отгоре през първия ден на градина (на 2г6м) явно не й харесало яденето, а била гладна и се наяла с хляб  Shocked

Добре, че вече предпочита да яде без хляб. Иначе аз познавам възрастни хора, които на масата без хляб не сядат - това картофи, ориз, всичко се яде с хляб. Ами личи им, да ти кажа  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Това с пристрастяването хич не е задължително. Голямата ми е един вид злояда, но хляб да не види. Все подбирам някакъв по-засукан, че да хапне малко.

Можеш да му даваш хляб, както вече са ти казали, стига да не е за наяждане и да не е пълнозърнест.
Виж целия пост
# 9
точно така щом има зъби не му давай коричка,аз пък настоявам на мойте деца да си хапват поне по една филийка хляб,и да ви кажа честно не са злояди нито пристрастени към хляба но не са и с наднормено тегло,аз също ям по много хляб с картофи,ориз и т. н. но съм 45 кг.,всичко е до гена
Виж целия пост
# 10
точно така щом има зъби не му давай коричка,аз пък настоявам на мойте деца да си хапват поне по една филийка хляб,и да ви кажа честно не са злояди нито пристрастени към хляба но не са и с наднормено тегло,аз също ям по много хляб с картофи,ориз и т. н. но съм 45 кг.,всичко е до гена

Права си, извини ме, нямах предвид хора като теб, които каквото и да ядат не им се лепи   bouquet Просто около мен повечето хора, които ядат хляб в изобилие (2-3 филии на едно ядене) са пълни или леко закръглени  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
не се притеснявай не се сърдя,просто казвам че хляба е важна част от храната на човек или дете,да не се прекалява разбира се,аз съм на принципа каквото ти се яде си го хапвай само да е с мярка Simple Smile
Виж целия пост
# 12
От 6 месец им давах коричка хляб, за да си чешат зъбите - не е вредно
Виж целия пост
# 13
По мъничко може...да опита,да знае Grinning
Аз също не бих казала ,че може да се "пристрастят"децата към хляба.
И дъщеря ми и синът ми са опитвали по мъничко хляб от малки.
Това не ги е довело до варианта-да се бухат с хляб.Напротив щерката е толкова злояда ,че има дни ако не настоявам може залъче да не сложи в устата си.
Синът ми е още мъничък ,похапва си филийка намазана с нещо...но и той не е кой знае какъв фен на хляба.
Виж целия пост
# 14
Може. Бонус и пълнозърнест на този етап - не  Stop Давай му бял  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия