Аз ли съм стара консерва

  • 11 555
  • 204
Случката, която ме провокира да пусна тази тема е следната : вчера докато бяхме с дъщеря ми на детската площадка едно детенце което на външен вид приличаше на момиченце имаше опашчици вързани, беше облечено с клинче и туника, се оказа момче. Като се замисля не е единствения случай когато съм виждала момченце да бъде обличано и да се отнасят с него като с момиче. В моето детство, в детската градина която посещавах, имаше такова дете. Родителите обясняваха, че по този начин компенсират загубата на момиченцето си.   
Но доколко е нормално това. Подобно отношение на родителя не довеждали до изкривено себе усещане у детето.
Виж целия пост
# 1
Не си само ти. На мен направо ми звучи  Sick
Имам син и си представям мъжът ми как ще реагира, ако се опитам да го вържа на опашки  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Консерва, консерва, ама всичко си има граници. Нямам против момченца с дълги букли, ама да му вържеш опашки и да го облечеш в кажи-речи рокля... Според мен повредата не е в твоя телевизор  Peace
Компенсирали, викат... а после ще се чудят как да компенсират липсата на снаха и внуци...
Виж целия пост
# 3
И според мен повредата не е в твоя телевизор - за мен това е абсурдна идея. Съпруга ми също не е с особено къса коса, но чак пък опашки .... Що хора има по този свят ..... Нямам думи. А и как може едно дете да компенсира загубата на другото ???????????????
Виж целия пост
# 4
То по принцип е право на родителя как ще си облича детето...
но....на мен ми се струва извратено да облечеш момчето си като момиче, че и опашки да му вържеш.
Разбирам да го направиш в къщи на майтап, за да го видиш....но да излезеш така по улиците....
Виж целия пост
# 5
Синът ми винаги е бил с дълга коса. Не иска нито да го връзвам, нито да я прибира някак. Така си се харесва, така си ходи. Много се дразня, когато го бъркат с момиче - все пак и дрехите, и стойката и фигурата му са типично момчешки. За някои хора май единственият полов признак за отличаване на женско от мъжко е косата.

Може би клинът си е бил момчешки, а туниката - просто голяма рапърска тениска. Опашчиците са ясни - в тая жега да не му се поти вратлето на детето. А може просто да доизносва дрешките на кака, защото родителите нямат възможност да го облекат като расов самец, тип Индиана Джоунс.
Виж целия пост
# 6
Абсолютно подкрепям казаното дотук...
Генетично мъжете и жените са съвсем различни като поведение ooooh! За компенсирането пък наистина е глупаво. Болката ще си остане вечна болка.....
Аз пък имам позната, която има второ момиченце, голямото е момче. Малката носи всички дрехи на батко си - панталони - сиви, кафяви, дънкови якенца, шапки с козирки, всичко в тъмни тонове..... Преди седмица я облякоха с рокля за първи път....Като събра очите на всички малката принцеса, сега не дава да я обличат с друго. Играеше само с колите и пистолетите на батко си, за което нямам против, но.... когато получи кукла, я гледаше толкова странно.....Сама си се научи да я гушка, приспива, люшка....Беше нервно дете, а сега е кротичко и спокойно.... Проявила е явно женските си инстинкти най-сетне....и без да съзнава,  се е почувствало добре детето.... Самочувствието си  е самочувствие. Дори при децата то си е развито, поне като усет към нещо....
Това, че момиче ще играе с пушки и пистолети (аз съм била такава Mr. Green), не означава, че е "сбъркано", но говорим за собствен избор на пораснало вече дете....Както и момче с кукли, що пък не! Но това са периоди.
Против съм иначе за такива "експерименти" с пола. И двата пола носим мъжко и женско - влечението към собствения пол се провокира, не е само заложен превесът на Х или У.
А и тая майка ако продължава така, може също да създаде у порасналото вече детенце омраза към момичетата!!!
Спомнете си целия текст на "От днес имам вече нови панталонки..." Peace Неслучайно е измислено.

Ама верно трябваше да го снимаш да видим, предвид поста над мене Laughing
Виж целия пост
# 7
Не доумявам как може да има такива родители.Да вържеш опашки на момченцето си и да го облечеш като момиче е направо извратено.  Tired
Не искам да си представям детенцето като порасне.Какви ли наклонности ще има? Thinking
Виж целия пост
# 8
Синът ми винаги е бил с дълга коса. Не иска нито да го връзвам, нито да я прибира някак. Така си се харесва, така си ходи. Много се дразня, когато го бъркат с момиче - все пак и дрехите, и стойката и фигурата му са типично момчешки. За някои хора май единственият полов признак за отличаване на женско от мъжко е косата.

Може би клинът си е бил момчешки, а туниката - просто голяма рапърска тениска. Опашчиците са ясни - в тая жега да не му се поти вратлето на детето. А може просто да доизносва дрешките на кака, защото родителите нямат възможност да го облекат като расов самец, тип Индиана Джоунс.
Напълно подкрепям казаното по-горе.
Моята дъщеря доскоро беше без коса. Съвсем от скоро започна да й расте, даже и форма има вече. Mr. Green
Та в Бг постоянно я мислеха за момче! Дори една бабка ми направи забележка, защото това момченце е в розова, а не в синя рокля?!!! Shocked

Ако съвсем съзнателно обличат детето си като момиче, а не от недоимък примерно...според мен родителите са... Whistling

ПП. baibibi, синът ти е очарователен и в никакъв случай не ми прилича на момиче! Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
И тези родители един ден ще низгвернат детето си, че разбираш ли - станало гей (другата дума е по-подходяща, но ще я спестя).
Да не ми се разсърдят майките на момченцата с дълги коси! Защото не говоря за косите - има момченца, на които много им отива. Става въпрос за цялостно сбъркано отношение от страна на родителите спрямо пола на детето.
Имам братовчед, чиято баба го обличаше с нощницата си, когато беше съвсем мъничък  ooooh! Сега е голям и... сетете се сами. Не хвърлям цялата вина на бабата и нощницата, и все пак съмненията ми остават!
Виж целия пост
# 10
Има ,има...
Наши познати загубиха синът си от вирусен менингит преди много години ,беше чудесно дете.
Ужасно нелепа смърт.Имаха по-малко дете ,но планираха още едно и то планираха датата му
на раждане да съвпадне с тази на починалото.Така според майката щяла да си върне загубеното
момченце.Даже щяха да го кръстят по същият начин-Ивайло.Предполагам мъката им е била прекално
силна и не ги упреквам за това.
Така или иначе новото бебе се роди планово секцио на същата дата(набило ми се е в съзнанието ,защото
по една случайност това е и моят рожден ден),но им се роди момиченце.Мисля ,че тогава престанаха
да свързват новото бебе с някакво завръщане на починалото.Лично на мен ми звучеше страшно
зловещо и налудничаво ,но пак казвам-мъката им беше безгранична.
Надявам се никой да не изпита такава болка никога Cry
Виж целия пост
# 11
Звучи ми просто ужасно.  doh
Аз до сега не съм виждала така докарани момченца,но като си представя описаното от теб... ooooh!
Хубаво някой родители така компенсирали,ама как ще се чувстват когато момченцето порастне и стане гей.Е **си компенсацията... Shocked
В този ред на мисли се сещам за един майтап-кое е най-лошото проклятие за един баща- "да ти се роди син и зет да ти доведе".
Виж целия пост
# 12
В този ред на мисли се сещам за един майтап-кое е най-лошото проклятие за един баща- "да ти се роди син и зет да ти доведе".
Да ,несъмнено.В последствие и да стане гей пак ще си е твоето дете ,ама сам да го направиш такъв ...малко кофти ми се струва.
Виж целия пост
# 13
Не се смятам за стара консерва, но момченце с опашки и момичешки дрехи би ми дошло в повече.
Момчета с дълги коси харесвам много, но това няма нищо общо с описания случай.
Виж целия пост
# 14
Много са ми сладки момченца с дълги косички  Heart Eyes Обаче ако моето бебче излезе момче и му пусна дълга коса, със сигурност ще гледам да се облича с по-'мъжкарски' дрехи  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия