Прическа "на пластове" - за и против

  • 42 987
  • 50
Бих била благодарна, ако споделите вашите идеи и съвети.

И, всъщност, като за начало, да попитам - вярно ли е, че прическа "на пластове" подхожда само на права коса?

Моята е дълга до средата на гърба и след раждането коренно се промени.  Confused Т.е., от много чуплива стана почти права.

Сега съм в дилема дали да я подстрига на пластове, за да и придам повече обем, а и с надеждата, че естествените чупки ще се върнат отново... Thinking

Възпира ме както страха от експерименти, така и опасението, че ако я скъся, ще е безвъзвратно!

Ако имате опит/наблюдения, ще се радвам да ги споделите!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Бих била благодарна, ако споделите вашите идеи и съвети.

вярно ли е, че прическа "на пластове" подхожда само на права коса?


Аз съм с чуплива коса и 2-та ми опита за подобна прическа завършиха катастрофално-в салона,след издухването-супер,но на другата сутрин бях като закачалка smile3511 За да се радвам на подобна прическа,трябва непрекъснато да ползвам маша за изправяне на косата.Така,че сега след като отново ми порастна косата,реших да не експериментирам повече.
Виж целия пост
# 2
Според мен, щом си с права коса ще стои добре, хем малко ще се разнообразиш.
Виж целия пост
# 3
С права коса съм-скоро се подстригах на етажи,но всеки път като си измия косата ползвам преса-иаче не ми стои добре!
Виж целия пост
# 4
Без да съм специалист да кажа моето скромно мнение.

Моята коса също е чуплива. Имам пласт /ако може така да се нарече/, но е съвсем леко изтъняването и на достатъчна дължина, така че да не стърчи безконтролно. Лично аз не си харесвам косата без пластове. Пластовете придават обем, иначе въпреки че е чуплива стои някак рядка и сплескана. Разбира се има разлика от коса до коса. При моята е така  Peace   

Аз съм скъсявала косата си почти от същата дължина до над раменете,  и при мен определено се накъдри.
Виж целия пост
# 5
Моята коса е чуплива и подстригана на пластове вече от незнам колко години.
След фризьор и издухване е идеално права и много хубава.
През лятото обаче, дори сешоар не ползвам, оставям я да изсъхне естествено. И тя си застава - небрежна и в разни посоки. Оформям леко с пяна. Понякога си слагам ролки или спя на плитки за ефект вълни на сутринта.
Ако не държиш на твърде стилизирана прическа, не мисля, че ще останеш разочарована.
Виж целия пост
# 6
Още едно ДА за прическата на пластове за чуплива коса.Моята коса също е чуплива и съм на пластове от много време - само сменям дължината на косата. Като е на пластове стои много добре  Wink.Иначе и според мен чупливата коса стои една такава сплескана
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички  Hug

Още нещо ме интересува: колко пласта е нормално да има коса с дължина като моята - до средата на гърба?

И трябва ли да имам бретон, или той = на дължината на най-късия пласт?
Виж целия пост
# 8
Незнам колко пласта е нормално newsm78.
До сега опъвах моята коса, за да ги броя - поне 3 са.
А пък с бретона съм крайно непостоянна - понякога го подстригвам равен и под веждите, друг път е филиран и заметнат на една страна, подстригвала съм го асиметрично, бил е на дължината на първия пласт и въобще май всички варианти съм пробвала...
Като цяло аз предпочитам да имам бретон, защото дава повече възможности за промяна на прическата. Като съм в настроение и ми се занимава с него, го изпъвам с четка и нося напред. В другите случаи го прибирам с шнола или диадема Peace
Виж целия пост
# 9
Ако ти се е изправила косата, няма да имаш проблем с късия бретон. Но ако ти е чуплива, бретона много трудно може да се изправи. Моят е с дължината на най-късия пласт, с чуплива коса съм, стои добре и изправена, и начупена. Напоследък, обаче, си я изправям винаги със сешоар и обла четка.

Пп.: има вероятност като я скъсиш да ти се начупи отново.
Виж целия пост
# 10
Моята коса е чуплива и подстригана на пластове вече от незнам колко години.
След фризьор и издухване е идеално права и много хубава.
През лятото обаче, дори сешоар не ползвам, оставям я да изсъхне естествено. И тя си застава - небрежна и в разни посоки. Оформям леко с пяна. Понякога си слагам ролки или спя на плитки за ефект вълни на сутринта.
Ако не държиш на твърде стилизирана прическа, не мисля, че ще останеш разочарована.

Това се отнася и за моята коса  Peace Косато ми е чуплива и ако не съм на пластове ми се губи обема  Mr. Green Моя фризьор ме е научил...само да ми порастне дължината на най-горния пласт и заприличвам на дюля... Crazy
Виж целия пост
# 11
...вярно ли е, че прическа "на пластове" подхожда само на права коса?

Моята е дълга до средата на гърба и след раждането коренно се промени.  Confused Т.е., от много чуплива стана почти права.

Сега съм в дилема дали да я подстрига на пластове, за да и придам повече обем, а и с надеждата, че естествените чупки ще се върнат отново... Thinking

Възпира ме както страха от експерименти, така и опасението, че ако я скъся, ще е безвъзвратно!
   bouquet

Прическа на пластове изглежда добре не само на права коса. На правата коса просто дава обем и раздвиженост.

Защо ако я скъсиш, да е безвъзвратно  newsm78

Виж целия пост
# 12
Аз съм с абсолютно права коса до кръста. Ако не е на пластове стои ужасно. Само че моите пластове са от вътрешната страна, т.е не стои косата етажирана, но пък придава обем  Peace
Виж целия пост
# 13
   Това е т.нар. дисконективно подстригване. Направено добре стои красиво както на прави, така и на чупливи коси. При много къдрави коси е желателно добре да се прецени дължината на най- горния- къс пласт.
Универсално и функционално Peace
Виж целия пост
# 14
  Преди да родя бях къдрава, сега е по-скоро чуплива и за да разнообразя я направих на пластове. Хареса ми много. И бретон имам, асиметричен и филиран. Зимата често ползвам преса, лятото само за бретона. Или го прибирам с фиба / диадема както дойде.
  Относно това дали ще си върне естествените чупки, моята напоследък пак се къдри доста. Родих преди 4 години и половина, не знам възможно ли е толкова време просто да се е възстановявала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия