за резервациите

  • 860
  • 9
наканихме се най-накрая и ние да ходим на почивка. избрахме жеравна и започнах да ровя из нета да видим къде да отседнем. обадихме се на няколко места и...на всички искат 50проц от сумата предварително. ама мен това някак ме притеснява. от къде да знам дядо някой си дали ще ми запази наистина стая, нито фактура ще получа срещу тия 50проц нито нищо  newsm78 аз отдавна никъде не съм ходила и незнам, такава ли е практиката вече, какво мога да искам срещу тия 50проц, които се плащат предварително? въобще, ще съм благодарна на съвети в тази насока.
Виж целия пост
# 1
Ами аз лично не превеждам пари за резервация в хотел по сметката на физическо лице, нищо че всеки път ме убеждават, че това била управителката. Ако ми изпратят договор с проформа фактура, за да организирам плащане - добре. В противен случай си се явява превод на пари "на доверие".
Иначе и на мен ми се е случвало да поискат капаро, за да направят резервацията. Имаше един хотел, които изпратиха нужните документи и аз съответно им преведох сумата (само да уточня, че говоря по принцип, а не точно за Жеравна).
Виж целия пост
# 2
То пък като са се изсилили да им заемат местата, че и капаро да искат  ooooh! Цялата работа е да си гарантират едни сигурни пари - като си дал капаро щеш не щеш ще идеш. Ако пък не - толкова по-зле за теб и по-добре за тях, ще изкарат едни немъчени пари. Честно, не ми побира акъла как в тази криза си мислят, че това е начина да привлекат клиенти. Аз не бих се навила на подобен вариант. Особено както казва bab1 - на физическо лице.
Виж целия пост
# 3

Превеждам 10% капаро, както е стандартно. В повечето случай и капаро не превеждам, а само кредитна карта като
гаранция оставям. Капарото се превежда на хотела/фирмата  Peace
Виж целия пост
# 4
Aз предедох 30% капаро.
Това не ме притеснява. Нормално е да взимат капаро, за да си разпределят стаите.
Колкото до кризата мисля, че българина все пак намира пари за почивка за семейството си поне за няколко дни в годината.
Виж целия пост
# 5
Аз превеждам някаква точна сума, за която съм се договорила с домакинята/домакина/хотела. До сега не съм имала никъде никакви проблеми.

Щом е в частен дом, пазиш бележките от пощенския запис/авизото за извършен банков превод. След няколко дни се обаждаш за потвърждение дали са получени парите и т.н.

Не мисля, че ще те измамят. Няма нищо нелогично в това, хората да се стремят към сигурност, в смисъл, да искат капаро, за да са сигурни, че ще имат гости.

И, моля, кризата тук няма никаква връзка.
Виж целия пост
# 6
нормално е да се иска капаро,все пак това е някаква гаранция както за хотела,така и за клиента,че ще му се пази резервираното.
иначе наистина кризата май не оказва голямо влияние-като търсехме място по морето почти всичко вече е запълнено чак до края на август.
Виж целия пост
# 7
Миналата година за Велинград в Хотел Рич ми искаха 50% капаро на физическо лице беше превода. Доста мислих преди да преведа парите, допитах до познати който са почивали там и ме успокоиха за капарото на физическо лице, имаше обяснение, защо го искат да се преведе на физ. лице ама съм забравила  Embarassed
Вчера звъннах в един Хотел и ми искаха 100% капаро  #Crazy ще ме прощават ама 100% не ми звучи добре.
Днес си направих резервация за Сарафово, момичето с което разговарях ми каза да преведа 30% ако са ми много мога и по малко само за да са сигурни и двете страни- те, че ние ще отидем, ние, че ще ми пазят апартамента.

Първо коренспордирам по телефона после с имейли който пазя винаги докато свърши почивката  Peace
Засега не сме имали проблеми надявам се и за напред да е така  Praynig
Виж целия пост
# 8
Плащам капаро - понякога и 100%, но си пазя всички платежни и цялата кореспонденция с хотела, а и предпочитам винаги да минавам през агенция - те изпращат ваучери, с които ти гарантират резервацията.
Пътувам често - и в страната, и в чужбина. Никога не съм имала проблеми досега.
Все пак, хотелът също трябва да има гаранция, че наистина искаш да почиваш там, а не ти да си правиш само проучване на оферти, а те да ти пазят местата.
Виж целия пост
# 9
Тази тема ми дойде тъкмо навреме Wink...
Чудех се между два хотела - и двата искат капаро /50% и 40%/, а ме мотаят втора седмица с банковите сметки newsm78.
От дадените мнения разбрах да не превеждам по сметка на частно лице Grinning.
Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия