антистрептолизинов титър 1700 ?

  • 5 348
  • 4
Здравейте, днес пуснахме това изследване заради наскоро прекарана скарлатина. Детето се чувства добре, всички други резултати са в норма, само утайката е 24, но и тя не е прекалено висока.Но този титър трябва да е до 150 , а нейния е 10 пъти над нормата.
Какво ще ме посъветвате?
Много сме притеснени.
Виж целия пост
# 1
Ето подробна информация. http://www.printo.it/pediatric-rheumatology/information/Bulgaria/9.htm Само не се плаши, всичко се лекува. Защо не направите още едно изследване след няколко дни, просто да изключите евентуална грешка?
Виж целия пост
# 2
Плаша се ,защото този резултат си е фрапиращ.Дори и от самата лаболатория са повтаряли изследването, защото са се осъмнили в достоверността, но уви , пак си е отчело толкова.
Утре сме на УНГ и ще видим той какво ще каже, но предполагам , че ще е вадене на сливици, което хич не ми се иска, но ако се налага ....Страхувам се да не развие ревматизъм или проблеми с бъбреците или сърцето.В момента детето се чувства много добре и няма симптоми на болно, но пулса е ускорен-120.Сърцето бие по-шумно, поне така ми се струва.Утре ще поискам и кардиограма на детето.
Виж целия пост
# 3
не се плаши! заведи детето си освен на УНГ! Той евентуало ще ви каже за какво точно става въпрос, защото различните стойности на титъра се отнасят за различни неща! Но не прибързвай да се доверяваш на лекари, винаги можеш да потърсиш мнение! Ако не получиш адекватно такова от УНГ специалиста, можеш да заведеш детето за консулт с нефролог и дестки ревматолог! Не се шашкай всеичко се оправя, а за самото стабилизиране на титъра е нужно време а има и бабини рецепти как става това! Успех
Виж целия пост
# 4
И аз бих казала спокойно. Първо, и аз бих те посъветвала да повторите изследването в друга лаборатория. Направете си консултация с УНГ специалист, поискай контролен гърлен и сливичен секрет. Щом детето ти е било болно от скарлатина, това си е стрептококова инфекция. Така че е нормално АСТ да е високо, този показател спада бавно. Не бързай с махане на сливиците, за да пристъпиш към това, първо направете няколко последователни посявки от самите сливици. Ако има бактериална инфекция, ще ви изпишат АБ по антибиограма, и би трябвало лекарят да прецени как се повлиява детето. Моите деца са с артрит. На баткото АСТ беше 800, на Мария 1600. Да моите деца са с извадени сливици, но след сериозно лечение, и след като се видя че при нас инфекцията е хронична и сливичните секрети винаги бяха положителни, а децата бяха с болки и отоци по ставите. Така че спокойно, щом детето е добре, всичко ще се нормализира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия