измерване на температура на бебе на 2 месеца

  • 26 160
  • 39
Възможно ли е да се измерва температура на бебе на 2.5 месеца под мишницата и дали би била реална?
Ако се мери в ануса може ли да стане с обикновен термометър и колко време се държи той в ануса?
Виж целия пост
# 1
На първия въпрос не мога да ти отговоря.
На втория въпрос: да, измерва се с обикновен, живачен термометър. Държи се в ануса, докато се покачва живака.
От показанието се вадят 0.5 градуса.
Виж целия пост
# 2
Сигурно може под мишницата, но аз се доверявах в дупето. 3-5 минути според термометъра и вадиш 0,5 градуса.
Виж целия пост
# 3
Да може да измерваш под мишницата, стига да го държиш под мишницата без да го вадиш и местиш достатъчно време, което на мен ми бе възможно, само докато бебето спи.  Иначе са ти казали, в ануса се вадят 5 десети от показаната температура. Аз винаги съм мерила температурата в ануса и под мишницата. Винаги е било вярно, после започнах само под мишницата, защото на бебето му е некомфортно в дупето, действа като клизма. Успех!

Hug
Виж целия пост
# 4
Никога не ми е допадала идеята да й бъркам насам натам. Мерех под мишницата, с дигитален, за няколко секунди.
Виж целия пост
# 5
Мерила съм предимно под мишницата по време на хранене - тогава стоеше най-кротък.
Според педи най-вярно е измерената температура в дупето  Thinking
Виж целия пост
# 6
Мерих я под мишницата с живачен термометър. (най- точни са).
Гушках ги и притисках ръчичката към тялото.
На тая възраст не е много трудно...все още Wink
Виж целия пост
# 7
Най-комфортния начин за мама и за бебето, според мен е със залагалка -термометър, дигитални са и са вярни, поне този който аз ползвам! Wink
Виж целия пост
# 8
Мерех с термометър биба,защото идеята да и пъхам нещо в дупето ме ужасяваше.
Наскоро беше болна та се престраших и се оказа,че не етолкова ужасно.Става много бързо,за по-малко от минута. Peace
Виж целия пост
# 9
Можеш и под мишницата.Аз само така меря темп,на дечко със живачен термометър.Като беше по-малък я мерех докато спи,сега просто го гушвам в мен и му държа ръчичката.
Виж целия пост
# 10
Винаги съм я мерила в ануса с обикновен живачен термометър. На този метод имам най-голямо доверие.
Виж целия пост
# 11
Мисля че можеш без проблем да измериш температурата на бебето си под мишницата като го гушнеш да не мърда много.Тези дни ми се налага да меря температурата на дъщеря ми и стигнах до извода че най точния начин е под мишницата с обикновен термометър.Дигиталния на всяко мерене ми отчита различно а с мерене в дупето ми е неприятно.
Виж целия пост
# 12
Мерила съм и в гънката на вратлето,под брадичката-показа същото като под мищницата.В дупето не съм мерила.
Виж целия пост
# 13
меря с термометър-биба

а при двумесечно бебе, винаги ще ти покаже малко завишени показатели...около 36,7-36,9
Виж целия пост
# 14
Аз също бих мерила с термометър залъгалка, това с в дупето не ми звучи добре( въпреки, че знам, че се мери там при бебетата).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия