За момиченцата и куклите

  • 3 308
  • 39
Кога момиченцата започват да си играят с кукли?
Моята дъщеря навърши четири години и не иска да погледне кукла. От двегодишна има бейби борн с бебе-център и когато й предлагам да играем заедно отговора й е: ти си му баба, ти го нахрани изкъпи, облечи и сложи да спи. По някое време прояви интерес към количката за кукли, но с нея разхождаше навън един голям плюшен мишок, имаше и период в който в магазините за играчки искаше само колички за кукли да купуваме, сдобихме се с 3 броя, като в тях се слагаше всичко друго, но не и кукла. В леглото спи с кукла Ягодов сладкиш, но само се гушкат с нея, друг интерес не проявява. Преди време взехме и кукла Барби - пак същото. Тя и с други играчки не играе, освен с една кухня, там "готви" и после сервира на нас големите и с един касов апарат - продава ни постоянно играчките, с които не играе всъщност.

Основното й занимание е да рисува, да оцветява, да прави фигурки с пластелин или моделин и после да ги оцветява, да изрязва и лепи разни композиции, да си разглежда книжките и да четем.

Търся идеи как да я заинтригувам с кукли - единственото, което ми хрумва е да й предложа занимания с кукла близки до наклонностите й нещо да майстори - например да шием заедно дрешки на куклите, на Барби да правим някакви бижута и нещо друго от този род...
Виж целия пост
# 1
 Joy
Голям проблем, голямо нещо. Ми ето, родила си дъщеря - работохолик, за която седенето вкъщи край децата не е главният смисъл на живота. Ще се развива в работата си и ще прави кариера. Laughing

Мен повече ме впечатли това:
От двегодишна има бейби борн с бебе-център и когато й предлагам да играем заедно отговора й е: ти си му баба, ти го нахрани изкъпи, облечи и сложи да спи.

Този модел, че бабите се грижат за децата, а не майките, откъде го е видяла?  Wink
Иначе е напълно нормално да не са и интересни куклите. Важното е, че играе на нещо, още повече, че впряга въображението и ръцете си в играта.
Пък ти се стягай отсега някой ден да и гледаш децата - няма къде да ходиш.  Laughing
Виж целия пост
# 2
Мда, и аз се чудя какъв ти е проблемът.  Laughing Нали се занимава детето и то с интересни неща, какво като не са кукли.
Моето пък отдавна играе с кукли - като беше на година и половина на едно тържество в ДГ всички деца носеха едни огромни дрънкалки (това им беше "ролята"), само моята гушнала бейби борн колкото нея голям.  ooooh! В момента е на вълна Барбоподобни кукли - имаме сигурно 10, както и няколко принца, само ги жени и ги слага да танцуват заедно или да се целуват....
Виж целия пост
# 3
И аз смятам, че не трябва да се тревожиш! Има много момиченце, които не играят с кукли, и обратно - момченца, които го правят, отделно всичко е на периоди. А питала ли си в детската градина (ако ходи) дали играе, може там да се е наситила и вкъщи да търси други алтернативни забавления.

Търся идеи как да я заинтригувам с кукли..
Направете й братче или сестриче! Wink Разбира се това в кръга на шегата, но със сигурност при появата на бебе в семейството ще започне да обгрижва и бебетатат играчки, и куклите..
Виж целия пост
# 4
Моята дъщеря на две години не можеше да изкаже толкова мъдро и дълго изречение. Явно книгите са повлияли на твоята.
С кукли се заигра чак във втора-трета група в детската градина, покрай другите деца. Но дори и да не играеше с кукли, пак не бих се притеснила. Нали все пак играе с нещо, а не стои свита в ъгъла.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми скоро навърши 6. Има много кукли, но чак пък да играе с тях...
От време на време се сеща, домъква някоя и после е сладващата на ред. Но те само си стоят "метнати" в стаята, не бих казала, че ги обгрижва особено.
Има си една кукла-ангелче, с която спи.
Но не ми беше хрумвало да се тривожа newsm78
Виж целия пост
# 6
Племеницата ми е на 10 години и никога не си е играла с кукли.Постоянно и ги натрапваха , а на нея не и бяха интересни.Няма да забравя на една Бъдни Вечер как въздишаше разочаровано : "Уф , не написах писмо на Дядо Коледа и сега сигурно ще ми донесе някоя кукла".Единствено като се роди синът ми беше впечатлена за кратко от бебешките истории и беше изровила една стара кукла бебе да я повива и приспива.Сега пак играе предимно с топки и разни занимателни игри.
Според мен рисуването , оцветяването и моделирането са много по-занимателни.Бих се радвала на твое място.
Моят син сега е на фаза да приспива плюшените си играчки , гушка ги , завива ги и им пее "нани , нани бебе".
Виж целия пост
# 7
Аз не разбирам защо трябва да играе с кукли. Необходимо ли е ти да провокираш нарочен интерес? Като не желае да играе с кукли, да не го прави.

Моята дъщеря има всякакви детски кукленски центрове, има и кукли всякакви - пикаещи, акащи, викащи, пиещи и т.н. Ами не е особено запалена по куклите. Детските кътове стоят с подредените кукли и това е. Понякога й идва меракът, но е много рядко и много за кратко. Забелязала съм, че ако има момиченце за компания и то подеме играта, Наталия се включва с удоволствие, но сама да подхване - не.

Изобщо не ме тревожи това - когато иска да играе, като не иска - ако ще!
Виж целия пост
# 8
Хе-хе, това все едно аз съм го писала Hug С тази разлика, че моята е година по-малка и още не е много сръчна с рисуването и другите занимания. Но Ягодов сладкиш също е на почит  Wink
Ще следя темата с интерес, че моята напоследък се е отплеснала по пистолети и коли (предполагам защото играе с по-големия си братовчед Crazy )
Виж целия пост
# 9
Моите дъщери играят с кукли "от дъжд на вятър" - за 2 г. точно 2 пъти са преобличали "бейби борн" и 2-3 пъти са женили Барбитата за 1 терминатор. Само русалките къпят с тях в банята. Иначе, играят с плюшени животни, с кухнята, рисуват и т.н. Не мисля, че изобщо е необходимо да им натрапвам куклите, когато играят - не е задължително на тази възраст да имат майчински инстинкти. Аз самата започнах да играя с кукли в училищна възраст (от чужбина ми бяха донесли нещо подобно на сегашните "бейби борн" и ми беше много интересна, а втората кукла-бебе (съвсем егоистично) си я купих преди 2 г., докато в Джъмбо децата си избираха разни плюшки (куклата ми хареса, а те не я искаха, та сега аз си я гушкам понякога  Crazy).
Виж целия пост
# 10
А задължително ли е да играе с кукли?  Rolling Eyes
Моята дъщеря прояви интерес към куклите около 5 г. възраст

Основното й занимание е да рисува, да оцветява, да прави фигурки с пластелин или моделин и после да ги оцветява, да изрязва и лепи разни композиции, да си разглежда книжките и да четем.

Ето това е по-ценно според мен  Wink


куклата ми хареса, а те не я искаха, та сега аз си я гушкам понякога  Crazy).

Azaf, май е време да смениш куклата с друго, истинско бебе  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 11
И на мен майка ми непрекъснато ми повтаря, че тези кукли, кошари, столчета за хранене, колички и прочее кукленски арсенал ги купувам за себе си, защото Наталия не е особено запалена и това лесно се вижда. Simple Smile Като се замисля, има известен резон в едно такова твърдение.  Laughing
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай, дъщеря ми е почти на 5г. също не си играе с кукли.
Виж целия пост
# 13
...
куклата ми хареса, а те не я искаха, та сега аз си я гушкам понякога  Crazy).

Azaf, май е време да смениш куклата с друго, истинско бебе  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

 Crazy
Мисля по въпроса.
Виж целия пост
# 14
Всяко дете е различно. Моите са две и много обичат да си играят с кукли, дори мога да кажа, че предимно с тях си играят. Малката е на 2 и половина, голямата почти на 4. Возят ги в колички, завиват, преобличат. Рисуването и реденето на пъзели засега не им е приоритет.

За някой родители е ценно едно, за други - друго...Важното е децата да са щастливи в игрите си, а не родителите им.

Не се притеснявай, дъщеря ми е почти на 5г. също не си играе с кукли.
По тази успокоителна логика явно аз трябва да се притеснявам, че децата ми пък си играят с кукли.....
Следващото изкаване очаквам да е в стил "Слава богу, моето момиченце си играе с камиончета" Crazy

Редактирам горното, щото по-скоро изказванията са в стил "Слава Богу, моето момиченце не си играе с кукли" Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия