Първо зъбче

  • 3 675
  • 55
Здравейте, дъщеря ми е на 11 месеца, но няма нито едно зъбче. Вече взех мъничко да се притеснявам, макар че казват че е нормално. Въпросът ми е доколко има някаква зависимост от моето хранене по време на бременност и нейното хранене и появата на първите зъбчета? Всичко ли е генетично? Получавам съвети от типа "Повече храни й давай, богати на калций" Има ли изобщо връзка с това, кога ще излезе първото зъбче? А при вас кога излязоха първите зъбчета?
Виж целия пост
# 1
Няма общо с храните. Калция може да подобри здравината на зъбите,
но едва ли ще забърза растежа им. Peace
Виж целия пост
# 2
Мисля че е нормално все още да нямате зъбче, племенницата беше така .... до годинката нямаше нито едно зъбче и после тръгнаха всички едно след друго .... баща и е бил така със зъбките .... та може и да е  заложено генетичо забавянето ... 
Виж целия пост
# 3
Абслютно си е генетично zаложено. Може би някой от вас, родителите е бил така? Калцият няма да ускори растежа.
Не се притеснявай, скоро детето на поzната се сдоби с първо zъбче на година и два месеца. На дъщеря ми иzлеzе миналата седмица, на 9 месеца и половина  Peace
Виж целия пост
# 4
Не мисля, че има зависимост от храненето по време на бременност и поникване на зъби. Респективно и храненето на бебето и поникването на зъбите.
По време на двете бременности се хранех нормално, и еднакво. 1вият зъб на Дияна изби на 6м, на Алекс - малко преди 1г. Моят 1ви зъб е избил на 16 месеца.
Зъбите на бебетата избиват от 0- до 18 месеца. Пиша 0-, защото 1вата педиатърка на Дияна каза, че е имала бебе родено със зъб.

Няма повод за притеснение, поне на този етап. Има време. Ще поникнат зъбчетата Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Amy81 не се притеснявай и вашите зъбки ще поникнат. Няма дете без зъби.
И според мен няма нищо общо с храната по време на бременността и след това с храненето на бебето. Всичко си е генетично заложено.
Виж целия пост
# 6
При всяко дете е различно. На Калоян първото зъбче изби около петия месец.
Виж целия пост
# 7
Няма за какво да се притесняваш.Всяко дете с "номера си".
Дъщеря ми  нямаше зъбче до навършване на 1 годинка.После започнаха да никнат ,като гъбки.
Синът ми на 6м. имаше 6 зъба ,на 8 месеца 9 ,на 1 годинка -12 зъбчета.
Така ,че всичко е много индивидуално.
Виж целия пост
# 8
Няма общо с храните. Калция може да подобри здравината на зъбите,
но едва ли ще забърза растежа им. Peace
Peace

Познавам деца,на които първото зъбче изби след годинката и други,на които изби 3-4 месец.
На Алекс на 6 месеца изби първото.
Виж целия пост
# 9
Всяко дете е различно.
Детето на едно моя приятелка нямаше зъбчета до 1г, проходи след 1г и 5м, и сричка не казваше до 1г и 6м. Приятелката ми се беше притеснила и се казваше моето дете без зъби ще е, не иска да говори, и няма да ходи  Rolling Eyes
Но изведнъж и изникнаха всички зъбчета за няколко месеца, много бързо се справи и с говоренето, а веднъж само реши да се пусне сама и тръгна, после не можехме да я хванем  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Няма проблем, нормално е, няма от какво да се притесняваш, ще се озъби и тя  Grinning
Виж целия пост
# 11
При всяко дете е различно и не е свързано храненето.
Според мен няма причина за притеснение, предполагам и педиатъра ви така е казал.
Виж целия пост
# 12
Каква е тази мания рано-рано да ви се 'озъбят' децата? Ще й поникнат зъбчетата, няма страшно, това не е никакъв здравословен проблем.  Peace
Виж целия пост
# 13
Ааааа, аз нямам два горни резеца - нямала съм зародиши на постоянните зъби... Mr. Green(мутант съм Mr. Green)
Но не съм чула на някой да му липсват като брой млечните зъби Peace Няма нищо страшно
Виж целия пост
# 14
Ааааа, аз нямам два горни резеца - нямала съм зародиши на постоянните зъби... Mr. Green(мутант съм Mr. Green)
Но не съм чула на някой да му липсват като брой млечните зъби Peace Няма нищо страшно

И аз съм мутант - имам два млечни  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия