Пътуване до Москва - а нощувки къде?

  • 5 478
  • 23
Здравейте!
Поканиха ни на сватба в Москва. Трябва да проуча къде можем да спим за около 4-5 дни, колко ще струва и от това ще решим дали ще ходим.
Моля за информация има ли общежития в Москва и могат ли да се ползват от външни лица? А евтини хотели? Всякаква информация свързана с пътуване до Москва ще ми е безкрайно полезна.  Hug
Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Ох никой не е отговорил.
Пък и мен започна да ме интересува.
Виж целия пост
# 2
Хотелите в Москва са доста скъпи .
Виж тук има някакви оферти по 30-40$ на вечер : http://www.tripadvisor.com/Discount_Hotels-g298484-Moscow_Central_Russia.html

Провери и в hotels.com.
Евтина опция за там  са хотелски апартаменти под наем. Били доста мизерни обаче.
Провери и известните нискобюджетни вериги.
Виж целия пост
# 3
Чувала съм, че може да се спи в българското посолство за 50 долара.
Виж целия пост
# 4
Чувала съм, че може да се спи в българското посолство за 50 долара.
Да имаше нещо такова. Ние като ходихме спахме в хотел, който се намираше в някаква зона на военни, обаче не мога да се сетя как се казваше newsm78 Далечко беше от центъра...
Виж целия пост
# 5
Преди години като ходих, спах в някакви пригодени за целта общежития на хотелски принцип към посолството.
Към момента не знам как е.
Виж целия пост
# 6
Ще се наложи да пътувам до там,зимата някъде.Ще проуча въпроса, ако открия нещо ще пиша.

А тези общежития имат ли някакви нормални условия?
Особено в студа?
Виж целия пост
# 7
До 2001г моето семейство работеше в Москва.Тогава към посолството ни имаше хотелски комплекс,който беше на доста прилични цени.Там има и български ресторант,който също е доста приличен и никак не беше скъп.Другото което е хубаво е,че се намира на място от което можеш да стигнеш много бързо с тролейбус до центъра,а от там с метродо до където си поискаш.  bouquetОбади се на телефона на посолството ни в Моска,там през деня винаги има дежурен,който ще те свърже с хотелската част или ще ти даде телефон и точна информация.
Виж целия пост
# 8
Аз ще ходя идната седмица. Погледнах си гайда и там препоръчват този хостел: http://www.hostelbookers.com/hostels/russia/moscow/19222/  с цени 18$ на човек или 40$ за двойна стая,според гайда.

ето още 1 линк : http://www.hostelworld.com/findabed.php/ChosenCity.Moscow/Chosen … JsCFU0B4wodklxWBg
Виж целия пост
# 9
И аз бих препоръчала хотелът към нашето посолство като най-лесен и бърз вариант/  
Иначе нормалните хотели в Москва са твърде скъпи , а и разстоянията не са за пренебрегване. На старата ми работа ми се налагаше често да пътувам до там и съм резервирала хотели през http://all-hotels.ru/. В началото можеше да се резервира без кредитна карта, последните няколко години обаче "захитряха".Аз съм отсядала в "Золотой колос" - добър хотел на мноооогo приличнo цени , близо до ВДНХ и до станция на метрото ; в "Останкино" - там метрото вече е по-далечко; "Байкал" също беше добър хотел, а до него е "Алтай" , който е повече като тур. спалня.
Гледам ,че сайта функционира с пълна сила,успех !
Виж целия пост
# 10
matzo ball , много интересно изглежда този хостел! Мястото е стратегическо във всяко отношение Simple Smile Да пишеш после как е било!
Виж целия пост
# 11
Аз няма да спя там ,само го дадох като препоръка от гид-а ми. Laughing
Виж целия пост
# 12
О да, хостелът е на много добро място!
Обаче през живота си не съм спала в хостел.
Има ли стаи за един, двама човека?
Има ли нещо общо с хотел? Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Не препоръчвам хостел на никого, освен ако не ви трябва ама съвсем по необходимост. Това си е една туристическа спалня без грам удобства, без гаранция за багажа ви и в тотално непредсказуема компания. Ако това ви харесва, значи си падате авантюристи. Ако си от поколението дето едно време ходеше по бригади и военно обучение - такава е обстановката в хостела.
Вместо това препоръчвам някой хотел от веригата Holiday Inn. Това е евтин по цена хотел, но с гарантирани удобства и стандарт. Или някой ако може да ти препоръча поименно хотел, където е бил на място. 
Виж целия пост
# 14
Ами не съм чак някакъв темерут, но ще е по частна работа, не знам дали ще имаме пари за двамата.
Не ми се спи сама  с 5 човека,а и трябва да си оставя багажа, ще бъда там няколко дни.
Е, може и да се окаже готина компания в стаята.
Но ако е както съм чувала за хостелите, обща баня на етажа, ще ми дойде в повече.А ако е обща тоалетна, няколко дни изключено.
Ще погледна, хотела към посолството.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия