ДОМАШЕН СЛАДОЛЕД С КАКАО

  • 3 423
  • 7
Дъщеря ме беше още в 6-7 клас ,когато се научи да прави сладолед от една много популярна готварска книжка на Добрина Венкова .
СЛАДОЛЕД С КАКАО

Продуктите са само:100 мл вода, 2 с.л какао, 130 гр захар,3 яйца, ванилия.
Водата ,какаото и половината захар се сваряват.Отсраняват се от огъня и се прибавят един по един жълтъците,като непрекъснато се бърка.Прибавят се белтъците, разбити на сняг с останалата захар.Разбърква се добре.Изсипва се в кутия и се слага във фризера, за да замръзне.
Получаваше се едно много приятно сладоледче за горещините.
 
Виж целия пост
# 1
Веднъж правих домашен сладолед но нищо не стана и се отказах да правя вече,но ще взема да пробвам твоята рецепта Grinning
Виж целия пост
# 2
Аз си купувам от тези готовите на прах и стават без проблем !
Виж целия пост
# 3
Аз си купувам от тези готовите на прах и стават без проблем !
Да,и аз си купувам сладолед на прах и става много добре.
Виж целия пост
# 4
здравейте аз преди няколко дни писах в друга тема за сладоледа-това е класически сметанов но с различни добавки си го правите по свой вкус сега ще копирам написаното от мен



здравейте аз имам изпитана рецепта за сладолед от свеки -сметанов сладолед досущ като купешкия дори по-хубав след като го приготвя го слагам в различни съдинки и добавям различни добавки като стафиди орехи сладко кокосови стърготини и в крайна сметка все едно приготвям няколко вида сладолед-при сервиране може топки от един вид или от различните да комбинирате
продуктите са
 500гр прясно мляко
 6 бр яйца
500гр сладкарска сметана
3 ч ч захар -непълни ----може и  по-малко става сладко
3 бр ванилийки

белтъците на сняг със 1ч ч захар
жълтъците на крем със 1 ч ч захар
прясното мляко със 1ч ч захар
сметаната разбиваме на сняг
накрая всичко бавно и внимателно се смесва и разбърква до хомогенно- разпределя се в подходящи съдинки според фризера ви гарнирате пожлание или оставяте така натурално и замразявате----  от това количество аз бях си напълнила 4-5 кофички от цедено мляко от най-големите с капаче - опитайте няма да съжалявате много е хубав и сладък
Виж целия пост
# 5
Аз си купувам от тези готовите на прах и стават без проблем !
Да,и аз си купувам сладолед на прах и става много добре.
Купешките на прах ми удрят на сапун. Sad
Виж целия пост
# 6
Ива за всяка една рецепта ли ще пускаш отделна тема ?
Виж целия пост
# 7

Купешките на прах ми удрят на сапун. Sad

Сапун ли? newsm78 Не съм усетила такова нещо,е не е като истинския сладолед - стои по скоро като кремче Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия