Екскурзия около София?

  • 1 041
  • 11
Здравейте, искаме да идем някъде за една вечер, но сме с бебе... Значи, най-добрият вариант ще е да идем с влак някъде наблизо, защото нямаме кола, а с автобус няма да го бъде според мен... Витоша я знаем наизуст, така че търсим нещо друго. Ако може и да не е безбожно скъпо...

Мерси за идеите! Hug
Виж целия пост
# 1
Честно казано изобщо не се сещам за място близо до София, в което има хотелчета и се стига с влак.
Не че съм критерий де, доста отдавна не съм ползвала влак.
Сещам се само за Велинград и Благоевград, но дали не са ви далече?
Виж целия пост
# 2
Копривщица не ви ли е близо? Когато бях там, пристигаха автобуси от София с туристи.
Виж целия пост
# 3
Жената иска с влак.
Обаче - да, оказа се имало влак до Копривщица.
В случая най-добре е да се търси дестинация по разписанието на БДЖ:

http://razpisanie.bdz.bg/site/search.jsp#
Виж целия пост
# 4
Леле, страшни сте, мерси!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Има влак до Копривщица и за хора, които не обичат пътуване с кола по завоите, дори е препоръчително. Много ще ви хареса там.
Виж целия пост
# 6
Относно влака за Копривщица имайте предвид, че гарата е на 7 км от града, има автобус уж за всеки влак, но ми се е случвало да няма. Иначе хората щедро качват на автостоп, няма да ви зарежат.

Препоръчвам Сопот, има влак, в къща за гости преди 2 години платихме по 10 лв на човек, много е красиво и спокойно. Гарата пак е леко отдалечена от града обаче, ако не ме лъже паметта.
Виж целия пост
# 7
Костенец също е близо до София. Има басеин, чист въздух. Враца също.
Виж целия пост
# 8
Да допълня и Банкя!
Виж целия пост
# 9
И Долна баня, има минерални басейни и е близо.Влак няма, но автобус със сигурност Hug
Виж целия пост
# 10
Банкя е супер решение, макар и може би прекалено близо до София.
Но въздуха е много хубав, има много места и паркове за разходки, има хотелчета, минерални басеини..  зависи и какво търсите де.
Но си има влак дотам и той спира в центъра на града (градчето) Wink
Виж целия пост
# 11
Момин проход също е с влакова връзка до София.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия