Не на антибиотиците - освен ако не е крайно наложително

  • 2 060
  • 26

Анкета

Какво алтернативно лечение бихте предпочели за детето си? - посочете най-често използваното

Опции:

Не мислите ли, че лекарите у нас много често изписват антибиотици, антихистамини или кортикостероидни кремове при първата кихавица или безобиден обрив? Как "спасявате" децата си в такива ситуации; какви натурални средства и алтернативно лечение бихте предпочели?

Виж целия пост
# 1
Така е. Прави ми впечатление, че повечето лекари изобщо не се замислят и не си дават зор да разберат каква точно е диагнозата. Изписват широкоспектърни антибиотици, белким улучат, а в повечето случаи става въпрос за вирусни инфекции, при които АБ нямат ефект. Случи ми се и в рамките на две седмици на малката ми дъщеря един и същ лекар да предпише един и същ антибиотик, при положение, че предишния път нямаше никакъв ефект от лечението с него. Като казах, че го е пила преди две седмици и заболяването не се е повлияло от него, лекарят само повдигна рамене и побърза да ни изтика от кабинета.
Виж целия пост
# 2
Има много лекари, които съчетават алтернативна с традиционна медицина. Те са новатори и е необходимо да ползваме техния опит и знания. Аз мисля, че от нас всички зависи- от нашите предпочитания и избори-  кои лекари ще привлекат повече пациенти.
Има и традиционалисти- те не се развиват и не признават алтернативните варианти на лечение. Това е техен избор. Монетата има винаги две страни.
Виж целия пост
# 3
Повечето лекари не приемат алтернативната медицина.
Изписват ти рецептата, без да се съобразяват с нуждата от точно такова лечение веднага, не изчакват и не предлагат/не приемат друга алтернатива.
Лично мнение.  Wink
Може и други да има, но не съм попадала на тях, май...

Сменила съм три джигита -педиатри за децата до сега.
Всеки от тях си имаше плюсове и минуси, но единствено последната приема, че се лекуваме алтернативно, просто защото още при записването ни при нея й казах, че ще ходим само да проследява децата, и че се лекуваме изцяло с хомеопатия...Сега чак се учудва, че ходим толкова рядко... Mr. Green

А по въпроса: при заболяване почвам с народна медицина, изчаквам, ако не се подобрява, или се влошава състоянието, почваме хомеопатия.
Не мога да кажа, кое по -често...може би народната медицина, но в анкетата отговорих с "хомеопатия".  Peace
Виж целия пост
# 4
детето ми не е пило друго, освен хомеопатия, освен когато еднократно влезе в болница и там я натъпкаха с антиб. още съжалявам, че не се подписах да не влиза, т.е. не се сетих да го направя.

иначе факт - всички лекари дават богат набор капки и сиропчета при всяки вирус. има и такива, за които всяка хрема се лекува с антиб. има и майки, които сами предписват антиб. има и такива, които слагат всички налични в аптечната мрежа ваксини.

въпрос не само на избор, но и на информираност. и на това да посмееш да избереш по-трудния път. защото най-лесното е да дадеш панадола и капките, а не да чакаш по 3 дни температурата сама да свърши работа.

гласувах за хомеопатия. не ползваме други методи. имам доверие на хомеопата ни, каквото каже, това правим. често и не ни дава нищо, чакаме да мине.
Виж целия пост
# 5
От известно време сме на хомеопатия. Забравих за всякакви мазила и лекарства. Единствено Панадол и Нурофен. Обаче все си мисля, че ако на микробиология ми излезе патогенна бактерия ще посегна към АБ.
Виж целия пост
# 6
Ако е нещо леко оставям детето само да се справи. При нужда ползвам есенции на Бах, при по-тежки случаи хомеопатия. Не отричам напълно антибиотиците, те имат своето място.... някъде.
Виж целия пост
# 7
ХОМЕОПАТИЯ  newsm10 Само в мнооого краен случай антобиотик.
Виж целия пост
# 8
От една година насам ползвам за детето само хомеопатия, педиатъра и е в течение на предпочитаното от мен лечение и няма нищо против, дава ми направления и болнични, предписва нещо си според него, с ясното съзнание че ходим при негова колежка-хомеопатичка. Дъщеря ми е с алергична астма и се повлиява невероятно добре до момента от хомеопатично лечение.
Последно избегнахме антибиотик дори при борба с мораксела по препоръка на хомеопата. Дай Боже да е така и занапред Praynig
Виж целия пост
# 9
Определено хомеопатия!  Peace
Виж целия пост
# 10
Какво представлява ''лечение с вода''? newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 11
Повечето лекари не приемат алтернативната медицина.
Изписват ти рецептата, без да се съобразяват с нуждата от точно такова лечение веднага, не изчакват и не предлагат/не приемат друга алтернатива.
.....
А по въпроса: при заболяване почвам с народна медицина, изчаквам, ако не се подобрява, или се влошава състоянието, почваме хомеопатия.
Не мога да кажа, кое по -често...може би народната медицина, но в анкетата отговорих с "хомеопатия".  Peace
Peace Все едно аз съм го писала.
Виж целия пост
# 12
По принцип народна медицина и хомеопатия. Абсолютно съм ЗА, че АБ е за краен случай. Съжалявам, че на Криси сега трябваше да й дам да пие...
Лекували ли се бета хемолитични стрептококи група А с хомеопатия? Предполагам, че би трябвало да става, но в случая аз нещо не можах да се преборя с обстоятелствата.
Виж целия пост
# 13
Хомеопатия  Peace
Виж целия пост
# 14
Отговорих с Хомеопатия, но нямам нищо против и билките и бабините илачи.
Нашата лекарка е също и хомеопат, и предпочита да пробва всичко преди да предпише антибиотик. Понякога комбинира лекарствата.
Примера ми е от днес.
Синът ми се събуди с температура и повърна, беше много отпаднал и кисел.
Заведох го, установи се, че има ангина. Предписаха ни хомеопатични лекарства, нурофен и Умкалор, с уговорката, ако не помогнат до два-три дни, да минем на АБ.
Това беше преди обяд.
Сега детето почти няма температура, весело е и има апетит. Надявам се да върви на оправяне.
Аз съм привърженик на некрайните методи. Т.е. най-доброто от всичко.

п.п. Убедена съм, че в случай като нашия 80% от докторите ще предпишат директно антибиотик.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия