Пуснах търсачката и видях, че няма много теми за къдренето на косата или поне такива , в които намирам отговор на въпросите, които ме глождят, свързани с начините за къдрене на косата. Значи косата ми е доста чуплива и дълга, но аз я харесвам повече или къдрава или изправена. Но не такъв тип къдраво , каквото сте показали в темата за двурогата маша, а по естествено, не тип фолк певица Laughing Не искам обаче да я къдря с маша твърде често, за да не се уврежда и ме интересуват други начини за къдрене. Знам, че има къдрене с различни видове маши( не ме устроива за често правене), къдрене с ролки, с листчета, с плат, с фуркети, бразилски начин... Проблемите ми обаче са следните: не искам с маша, за да не се разваля косата, с ролки нямам време да се занимавам всеки път като си измия косата , с листчета стават прекалено стегнати къдриците. Спрях се за сега на бразилския начин, който е следният - навиваш кичур коса все едно с ролка (но не му слагаш ролка)и защипваш от двата му края с 2 фуркетчета. така се прави цялата коса и се спи така на сутринта се махат и стават много хубави секси естествени къдрици. Интересува ме какви продукти се слагат на косата при този тип къдрене, за да се задържат повече къдриците(прави се на суха коса този тип къдрене, не на мокра)? и също да ми обясните за къдренето с ролки какво се слага на косата преди и след къдренето, колко време се държат ролките, какъв тип ролки е по-добре - затоплящи се или стандартни пластмасови, колко време се стои с ролките???
Виж целия пост