Може ли 3-годишно да пътува в кола на задната само с колан?

  • 1 974
  • 18
Здравейте,
Искам да попитам може ли 3-годишно да пътува в кола на задната само с колан без столче. За БГ знам, че не правят проблем, но за Гърция например, да не ни глобят?
  bouquet
Виж целия пост
# 1
И в България е задължително столчето. Аз лично не бих рискувала. Коланите не могат да хванат добре такова малко дете. Защо не сложите столче?
Виж целия пост
# 2
ами имаме столче, но тя така или иначе не седи в него, но няма да рискувам ще го мъкнем и него
мерси  Hug
Виж целия пост
# 3
ами имаме столче, но тя така или иначе не седи в него, но няма да рискувам ще го мъкнем и него
мерси  Hug

Е, как така не седи?! Моят син откакто се е родил не е пътувал по друг начин, освен две-три изключения в чужди коли и таксита. Просто трябва да си знае, че така се вози в колата.
Виж целия пост
# 4
Най-добре е да не се дава право на избор на децата, дали да са в столче или не...
За нас е правило - на дълъг път - задължително в столче с колани....че и на кратки разстояния е необходимо Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
ами имаме столче, но тя така или иначе не седи в него, но няма да рискувам ще го мъкнем и него
мерси  Hug

В смисъл да не рискуваш да ви глобят ли? По-добре се замисли какво друго рискуваш, като возиш детето без столче.

Ако искаш прегледай тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404400.0
Виж целия пост
# 6
. За БГ знам, че не правят проблем, но за Гърция например, да не ни глобят?
  bouquet
Да разбирам ли,че ще се прежалиш да вземеш столче само за да не те глобят?!
Прегледай темата,дадена по-горе.Преживяхме много неприятна случка и ако дъщеря ми не беше с колан на столчето ....А карахме съвсем леко.
Виж целия пост
# 7
И моят син не издържа дълго време в столчето, най-много да изкара два три часа и то с почивки. Но никога не правим компромис при пътуване - винаги е в столчето, не заради глобите, а заради неговата безопасност. Напоследък му става все по - трудно да издържа при пътуване, макар че от бебе пътува много, та затова плановете ни за прекарване на лятната почивка се промениха. Искахме в Гърция или Турция, но оставаме на близо - Сл.Бряг.
Виж целия пост
# 8
Миналата седмица отидохме до Бистрица
да си приберем детето с колата на мъжът ми
(столчето е в моята)е не съм имала такова кошмарно
ходене до там.На всичкото отгоре ни спряха и полецаи,
написаха акт,вследствие на което стана и семеен скандал,
но това вече е за друга тема.
Виж целия пост
# 9
Не може.

Моите и двете са в столчета от новородени. Няма изключения. Седи - не седи - не ми минават. Пробвали са - виждали са други деца да се возят прави, без столчета, на предни седалки  Crazy - но просто колата не потегля, ако не са в столче и закопчани.

Въведете строги правила за возене в столче без изключения. Глобата ви е най-малкият проблем.
Виж целия пост
# 10
да, момичета ясно ми е колко е важно детето да е в столче съобразявам се с това, просто не знаех от законова гледна точка как стои въпроса
сега разбрах и за това мерси Hug
Виж целия пост
# 11
ами имаме столче, но тя така или иначе не седи в него, но няма да рискувам ще го мъкнем и него
мерси  Hug

В смисъл да не рискуваш да ви глобят ли? По-добре се замисли какво друго рискуваш, като возиш детето без столче.

Много съм съгласна с Фукла, чудя се как има хора които мислят за глобата, а не за безопасността на децата си  ooooh!
За какво ти е нужно законовата точка, кое е по важно да знаеш какъв е закона или как най безопасно да се предвижите с детето и самите вие.
По този повод масово гледам из квартала как децата се возят в скута на каращия родител  #Crazy
Виж целия пост
# 12
Не може.

За съжаление все още има малки деца, които се возят прави на задните седалки, или  прави между двете предни седалки. На родителите не им прави впечатление.
Виж целия пост
# 13
Няма начин да возиш детето без столче. Задължителни са до 7 години, ако не ме лъже паметта.
Аз лично... никога не бих си позволила да возя детето на задната седалка само с колан, независимо къде отиваме и колко дълъг е пътя. Седи в него, спи в него, яде в столчето... моят съвет е да не рискувате.
Виж целия пост
# 14
Няма начин да возиш детето без столче. Задължителни са до 7 години, ако не ме лъже паметта.
Аз лично... никога не бих си позволила да возя детето на задната седалка само с колан, независимо къде отиваме и колко дълъг е пътя. Седи в него, спи в него, яде в столчето... моят съвет е да не рискувате.

До 36 кг. са задължителни. Когато стане 18, се маха облегалката и остава само повдигащата седалка, за да може да го хване добре колана.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия