лечение с метформин и противозачатъчни!!!!!

  • 1 753
  • 5
Здравейте!Аз съм с ПКЯ и от 2 години се опитваме да си имаме дете но уви нищо не става:(((Първо бях на лечение с клостилбегит и дуфастон!Така изкарах 5 месеца но отново без резултат!Сега ми предлагат схема с противозачатъчни и метформин за около 3 месеца и ако тогава няма резултат то тогава трябва да се подложа на лапароскопия!Забравих да кажа че миналата година бях бременна но за съжаление завърши с аборт!Оттогава нямам овулация!Моля ви дайте ми съвет!Някой бил ли е на такова лечение с метформин и дали е имало резултат?Или да потърся и още едно мнение от друг специалист?
Виж целия пост
# 1
mzweety,аз взимах 5 месеца марвелон и метформин по 250 мг на ден.Нещо като подоготовка преди инвитро ,защото при мен има и друг проблем освен поликистозния яйчник.Държа да отбележа ,че съм чела ,че метформина подобрява овулацията ,но защо при теб е комбинирано с протиовзачатъчно,което я блокира не мога да разбера.Във всеки случай метформина подобрява качеството на яйцеклетките,което в нашия случай е единия от проблемите.
Виж целия пост
# 2
а дали е възможно тогава да не почвам противозачатъчните а само метформина?
Виж целия пост
# 3
Аз също пих няколко месеца метформин и резултата е в подписа ми . Нямах никаква овулация  наред с още един куп хормонални проблеми  .Гинеколога настояваше да взимам противозачатъчни за недоразвита матка, но ако го бях послушала сега още щях  да си ги пия .
Виж целия пост
# 4
 Можеш ли да споделиш каква ти е схемата на пиене на Метформин и противозачатъчни?
Аз сега пия противозачатъчни (кисти имам) и метформин(за качеството на Я).
Като изпия Регулона , продължавам метформина и опитите.
Метформина подобрява метаболизма и изтиква на повърхността на яйчника по - качествени яйцеклитки.
Виж целия пост
# 5
Противозачатъчните ми ги изписаха за 3 месеца и едновременно с тях и метформин 3х1/2 или 2х1/2.Но аз имам и друг въпрос!Преди няколко дена спрях дуфастона от предишната схема но по време на приема му курвях 8-9 дена!Досега винаги ми е идвало след като го спря но засега още не ми идва!Дали е нещо сериозно?Много съм объркана даже незнам дали това течение по време на дуфастона е цикъл или не!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия