Развод по взаимно съгласие и не само

  • 6 725
  • 16
Със БНД сме разделени от почти две години, но аз така и не събирам смелост да подам молба за развод. Тръпки ме побиват при мисълта за съдебната зала и тъпите въпроси. Има ли начин да не присъствам на нито едно дело? Да упълномощя адвокат или незнам и аз какво. Искам най-после да се разведа да знам кога ще взима децата и кога ще ми ги връща, а не да разчита на страха който ми е създал и да си прави каквото си поиска.
Виж целия пост
# 1
 Ako внесете споразумение няма да има тъпи въпроси...Но няма как да не присъстваш на делото, а и не е в твой интерес, мисля...
Виж целия пост
# 2
Ako е по взаимно съгласие, задължително трябва да се явиш на делото, но няма да има тъпотии. Предварително трябва да има подписано споразумение по чл. 100 от сегашния кодекс(от 1.10.09 би трябвало да влезе в сила новия кодекс). Иначе(по исков ред)  пак трябва да се явиш - така мисля.
Виж целия пост
# 3
Говори с мъжа си за развод по взаимно съгласие и споразумение и само ще го внесете и ще се явите в съда. няма да има циркове, но както го обясняваш - дано да нямате проблеми със споразуманието.
Виж целия пост
# 4
Да ако се развеждате по взаимно съгласие и сте уредили всички имотни въпроси, споразумели сте се за режима на свиждане с детето и издръжката, единствение въпрос който ти задават е потвърждавате ли решението си за раздяла. Като в ритуалната зала - съгласни ли сте -да - да и това е. Процедурата е точно 10 мин.
Виж целия пост
# 5
Не смея да отворя дума, веднага освирепява, а и така не се издържа. Трябва да го започна един път-Не го ли почна, няма да свърши.
Виж целия пост
# 6
Не смея да отворя дума, веднага освирепява, а и така не се издържа. Трябва да го започна един път-Не го ли почна, няма да свърши.
Ми то и аз бях в такова положение, хем си живееше някъде си, хем като заговорех за споразумение  ми отговаряше"Кат' искаш- развеждай се!" . И аз си внесох искова молба за дирене на вина, след време сам дойде да ми се моли за споразумение...тогава променихме иска.Но на нас ни искаха свидетел, който да потвърди, че бракът е разстроен...имай го впредвид, защото ние се явихме сами и за да не протакаме, съдията се смили и ни даде 10 минути да набавим свидетел...Тогава разбрах, че бившият няма на кой да разчита,( или пък му се е искало да не се свършва???- щото на излизане от залата се разплака...) та пак аз спасявах положението- звъннах на един приятел, изкарах го от работа, ама дойде момчето, та да приключи тая дивотия...
Виж целия пост
# 7
Олимпия, а защо е трябвало свидетел всъшност като е по взаимно съгласие - защото първо е било по вина ли? И в момента на делото ли внесохте споразумението?
Виж целия пост
# 8
Ами не помня защо точно, ама искаха свидетел, който да потвърди, че тоя брак няма да го бъде...Да, по време на делото внесохме промяната...
Виж целия пост
# 9
Момичетата са прави - ако  е по споразумение няма да има никакви въпроси. Но ако се започне дело по вина се искат 1-2 свидетели- поне моето дело беше с 2 свидетели. Ако успеете да се споразумеете всичко ще мине с едно дело и после ще чакате решението на съда. Сега  става по-бързо! Стискам палци!  Praynig Hug
Виж целия пост
# 10
Аз се разведох по споразумение, точно за 15 минути.А като си спомня колко ме беше страх... ooooh!
Виж целия пост
# 11
разберете се за всичко предварително и няма да отнеме повече от 15 мин
Виж целия пост
# 12
Колко време след подаване на молбата е делото? Има ли срок някъде указан или съдът си преценява?
Виж целия пост
# 13
След подписване на споразумението, делото беше насрочено след 1 месец. Това е в София.
А делото си е направо приятно изживяване - "Съгласни ли сте?", "Съгласни сме!".
И сто пъти по-лесно от сключването на брака Laughing
Това е по взаимно съгласие.
Виж целия пост
# 14
НИТО АЗ ,нито бивШият ми сьпруг сме се явявали на дело Thinking.Направихме пьлномоЩтно на ЕДИН адвокат и той ни представи на делото.цялата процедура оба4е продьлжи доста време.Искаха да се явят свидетели....да кажат ,4е не живеем заедно.
Разведохме се без да сме стьпвали в сьд Joy,после оба4е видяхме документа от развода Joy hahaha Joy hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия