Такса-вход !?

  • 10 661
  • 81
Провокирана от предстоящото, поредното събрание на кооперацията, в която живея - искам да се допитам до вас.
Каква сума е вашата такса-вход - парите, които се събират за почистване на входа, асансьор, осветление, отопление и т.н. И също така как се определя - на апартамент, на жилищна площ, на човек?!
Просто, защото тази сума, която ще се дискутира при нас ми се струва доста висока и неправилно разпределена.

Благодаря ви предварително !
Виж целия пост
# 1
На човек е, за детето до сега не са ми искали. 3 лв. Включва чистачка (чисти не само входа, а и пред и зад блока, поддържа и цветята пред входа), осветление, поддръжка и ток асансьор, остатъка, заедно с наема от антените на покрива, заминава в касата и като се посъберат правимнещо за входа, например смяна на вертикален щранг и др. подобни.
Виж целия пост
# 2
Нашата е над 20, доста над всъщност Rolling Eyes Покрива чистачка, абсолютно всички ремонти на общите част, асансьор, портиер, поддръжка на градината в задния двор и почистване отпред, вкл. и зимата от сняг. Друго не се сещам. Сумата се определя на живущ, за децата не се плаща Peace
Виж целия пост
# 3
на мен ми вземат 7.30,но в тях влиза и такса за апартамент-2лв,която е за сметка на собственика-на квартира съм.За детето не плащам.В тези пари влизат чистачка,асансьор,осветление.
Виж целия пост
# 4
Ние плащаме 7 лв,от които 5 лв за предстоящия ремонт на входа,2 лв за осветление и чистачка,асансьор нямаме.
Виж целия пост
# 5
Ние плащаме по 1.20  на човек, за дете до 7 год . не се плаща. Това е за осветление и чистачка, за асансэор не плащаме защото сме на 2 етаж.
Виж целия пост
# 6
Ех... с това "за асансьор не плащаме" ... Кога ли ще престанат хората за няколко лева да отежняват и другите... Все някога ще ви се наложи и вие да ползвате асансьора... Най-честият проблем е това между съседите в сградите с асансьори...
Виж целия пост
# 7
Sweetcaty,и аз съм на втори етаж.За асансьор не се плаща,защото няма такъв! Майка ми е молила да се пусне,когато баща ми беше в инвалидна количка и са й казали,че е невъзможно. Rolling Eyes А ако някога се пусне асансьор,пак няма да плащам за него! Сещаш ли се защо??Та...за какви левчета ще говорим?
Виж целия пост
# 8
Ех... с това "за асансьор не плащаме" ... Кога ли ще престанат хората за няколко лева да отежняват и другите... Все някога ще ви се наложи и вие да ползвате асансьора... Най-честият проблем е това между съседите в сградите с асансьори...

Ти като ходиш някъде на гости плащаш ли, защото си се качила веднъж в годината?

Там, където ни е офиса решихме да дадем пари за ремонта му. Въпреки, че влизат много пари във входа, някъде потъват и за всяко счупено нещо пак даваме  Crazy е, на 2 етаж сме, казахме, че и такса ще плащаме, всичко, само да отключат вратата на етажа. Не можело. Ами като не може - за какво да плащам такса  Thinking
Виж целия пост
# 9
6 лева плащаме за двама души, без асансьор защото сме на втория етаж
Виж целия пост
# 10
Е,да,обаче става въпрос по принцип за дребна сума. Като ми се е случало да трябва да се кача някъде до 6-тия етаж пеша и няма асансьор,защото 1,2,3,даже и 4-ти не искат да плащат и ми става неприятно. Аз също живея на вторият етаж,но ако имахме асансьор щях да плащам! Или пък ако протече покрива -това е задължение на всички да дадат пари за ремонт. Често чувам по новините подобни истории и се ужасявам...
Виж целия пост
# 11
Покривът е част от сградата, без него цялата ще рухне, няма значение на кой етаж си, асансьорът е улеснение за живеещите на високо, дали го има или не, няма да падне блока ...
Виж целия пост
# 12
Е така е,но като си го плащаме всички,правим добро на съседите на горните етажи. При нас на петият етаж живеят едни сладури с малко момиченце... И много и е тежко на майката с торбите от пазара и малката по стълбите. Жалко,че нямаме асансьор. А където го имат,редно ли е да е така? Но всеки си гледа от неговата си страна...
Виж целия пост
# 13
Както сама каза, таксата е малка, нямат нужда от такова добро, пък и не виждам никой да се е юрнал да ми прави добро на мен, всички мебели сме ги влачили на ръце, въпреки, че както казах асансьор има, но не дават да се отваря вратата на етажа  Tired
Виж целия пост
# 14
Е така е,но като си го плащаме всички,правим добро на съседите на горните етажи. При нас на петият етаж живеят едни сладури с малко момиченце... И много и е тежко на майката с торбите от пазара и малката по стълбите. Жалко,че нямаме асансьор. А където го имат,редно ли е да е така? Но всеки си гледа от неговата си страна...
Абе жена ти мислиш ли,че другите съседи са мислели за майка ми и инвалидната количка на баща ми през онова време??Найш кога ще тръгна пък аз да мисля за тях! Влачила била количката на ръце! А баща ми не излизаше изобщо! Яяяяяя....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия