Меню за почти 5 месечно бебе

  • 1 433
  • 4
Здравейте,какво е редно да яде почти 5 месечно бебе.Можете ли да ми направите примерно меню,защото много се обърках покрай това хранене.Двама доктори и двамата различно казват.Благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 1
В тази възраст вече трябва да мислити за захранване с храна различна от млякото.
Сутрин мляко -150-160 мл.
10 ч. мляко  и 1 ч. след това сок от морков или ябълка около 60 мл.(захранва се със съответния сок като нова храна постепенно за 3-4 дни да достигнете цялото количество от 60 мл.(
Обяд мляко като  след като се захрани убедително със сокчето започвате захранване със зеленчуково ирли плодовозеленчуково пюре - пълно количество 130 мл. пюре и 30-40 мл. мляко.
Следобед- мляко , а към края на 6 м. безглутенова каша 160 мл.
Вечер -мляко.
Важно е да се знае, че се захранва само с един вид храна и чак като се достигне цялото количество и го яде поне 2-3 дни убедително едва тогава се започва захранване с друга нова храна.
Виж целия пост
# 2
Срам не срам ще си призная,че педиатъра на дъщеря ми ме посъветва да захраня детето на 3 месеца.
На 3 и половина захраних с плодовозеленчуково,а на 4 месеца започнах да захранвам със зеленчуково.Детето се разболя и друга докторка ме посъветва да спра пюретата.Сега сме изцяло на мляко.Много се обърках вече.Как да процедирам от тук нататък?
Виж целия пост
# 3
Предържайте се към предложената схема по-горе! Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия