Алтернативно родителство при близнаци

  • 914
  • 5
Чудех се как бих могла да озаглавя темата за слингове, attachment parenting, ЕБХ и др "странности" при отглеждането на близнаци  Sunglasses Ами ето я  Peace Оказва се, че и това е мисия възможна  Laughing

Има ли и други близнашки майки, запалени по алтернативното родителство? В кърмаческата тема вече се спомена за
това, и се оказа, че има много находчиви идеи, за които мамите са се сетили  Hug Също, ако сте попаднали на сайтове със статии и снимки, тук е мястото да ги споделите  Hug
Виж целия пост
# 1
Страхотна тема!
На мен Айла ми беше пратила този сайт:
http://breastfeedingtwins.tripod.com,има разни линкове и статии в него,
още не съм го разгледала обстойно обаче...
Тук преди време бях пускала темичка за носене на близнета в слинг и ми дадоха този линк със снимки за възможностите:
http://www.storchenwiege.com/differentholds.htm-близнаците са по-надолу на страницата.

Иначе аз съм си отявлен "алтернативен" родител.(Много смешно ми звучи това определение,понеже в много култури по света това е съвсем естествения начин за гледане на децата.)Още от баткото.Е,всъщност с него не се справих с ЕБХ,сега да видим как ще потръгне с двете бебета.
Иначе аз си спя с децата в едно легло.Сега даже ще правим специално разширение на и без това огромното легло,за да има място за петима Laughing
Баткото е много носено бебе-имало е дни,в които почти постоянно беше привързан за мен в слинга;но близначетата са задача с повишена трудност.Сега,докато са малки,лесно ги нося,но станат ли по 7-8 кила единия... Thinking
Гризка,сподели при вас как са нещата.ЕБХ пробвала ли си?
Виж целия пост
# 2
Ако трябва да съм съвсем честна, при нас нещата са малко повече на база ентусиазъм, от колкото на реални постижения  Embarassed Момчетата са доста активни и искат много внимание и практически по цял ден играем, пеем, носим се и пр., и няма време много да чета в Интернет  Embarassed  Laughing Първите месеци имаха много колики и бяха почти 100% от времето в ръцете на мен или на бабите. Тогава се опитвах да разнасям в един слинг ушит като люлка, но 1) не им харесваше много, 2) на мен самата не ми беше особено удобен и 3) имаше място само за един. По-късно от Интернет разбрах, че да се ползва голям шал вместо ушита торба е много по-удобно, понеже по тоя начин можеш да го преправяш, докато намериш позиция, удобна за теб и за бебето. По едно време имах различни връзвания за всеки от бебоците. Отделно, че има връзвания за зяпане наоколо и такива за спинкане  Sunglasses И на практика сам можеш да откриваш връзвания (като твоето изобретение за 2 бебенца  Peace)
Сега като поотраснахме прибягвам до слинга само като спинка единият. Така докато приспивам другия мога и да посвърша нещо (не кой знае какво де). Обаче в повечето случаи се налага да ги укротявам или приспивам едновременно и на практика едържа всеки в по една ръка. Какви бицепси съм направила покрай тях Laughing Sunglasses По 7-8 кила са...

ЕБХ не съм пробвала истински. Просто се опитвам непрекъснато да улавям знаците им, и когато реша, че ще акат, ги държа в себе си и после сменям пампата. Все ми се струва, че ако почна да ги слагам над тоалетна или легенче ще ги притесня и ще им спра напъните  Embarassed

Децата до скоро спяха при мен на леглото, но от скоро са вече в кошарите си, понеже инак нон стоп ще има паднали. Почнали са много да се въртят и пълзят насън. И един друг се будят така, понеже се катерят един връз друг. Но и в кошарите са ми на една ръка разстояние и спя спокойно за тях. Да са около теб децата през нощта е и удобно, и приятно. Не мога да си представя какво е да тичаш по аларма до съседната стая по цяла нощ  ooooh!
Виж целия пост
# 3
Да са около теб децата през нощта е и удобно, и приятно. Не мога да си представя какво е да тичаш по аларма до съседната стая по цяла нощ  ooooh!

И аз...още повече,че като са наблизо,ги усещаш още преди да са се размрънкали сериозно и се спестява толкова време и нерви...

А ЕБХто си е сериозна работа при две бебета,които доста често се събуждат и огладняват едновременно.Т.е.няма как да ги изходи човек и двамата заедно,поне докато са съсвсем малки...но ми прави впечатление,че като свикнат с това мама да им съдейства , могат да поизчакат малко.Онзи ден даже ми се случи Йоан дълго време да стиска!!!-и накрая се изпишка два пъти за 5 минути и изля голямо количество.Така че определено много ни лъжат с разните обяснения,че не можели децата да си контролират тези функции самички от толкова рано.
Но да си призная,не ги изхождам всеки път-нощем още не успявам да се отлепя от леглото,толкова ме мързи Embarassed...а също и на обяд,когато спим всички,не ги изхождам EmbarassedДано само не ги объркам така.
Виж целия пост
# 4
Ами според мен няма опасност да ги объркаш, понеже то си е нормално да се почне с частично прилагане на ЕБХ. Пък по-нататък като стане все по-нарядко нощното будене, сигурно ще почнеш да намираш сили и нощем да ги изпишкваш. Сега се позачетох в темите за ЕБХто и виждам, че съм сбъркала като не съм била по-настоятелна в опитите да махна памперса още преди месец. Изобщо не е било нужно да надвесвам бебето над тоалетната, което според мен ги притеснява в "сюблимния" момент, достатъчно е било да "разгащя" и държа в удобната за него поза.

Айла, записа ли вече бебето на плуване? Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Записче в темичката. Ама аз не знам дали съм "алтернативен" родител  Laughing Само с кърменето май се класирам.
Ще пиша по-подробно друг път, че вече е съвсем тъмна доба.  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия