Изпукване на вратните прешлени на дете

  • 2 650
  • 5
Здравейте 

Преди два дни чух как при движение на главата назад изпука врата на дъщеря ми. От тогава от време на време я моля да "направи упражнение" и установих че вратлето и пука почти на всяко движение на главата от зад напред и обратното.  Казва, че не я боли.
Дъщеря ми иначе е едно обикновено и здраво дете на 3 г. и 9 месеца.
Случвало ли се е и на други дечица? Да е изстинала, спала на криво? В рамките на нормалното ли е?
Виж целия пост
# 1
И на мен ми се случва честичко.  Sad  По принцип имам болки във врата, но не знам дали е свързано. Ако те притеснява, направете една снимка на шийните прешлени. Успех.
Виж целия пост
# 2
От както се помня си пукам врат, ръце, пръсти. Не мисля, че е някакъв проблем.
Виж целия пост
# 3
Напълно нормално е. При разтежа на детето да му пукат колена , врътле, ръчички  Peace
Виж целия пост
# 4
Много ви благодаря за отговорите, момичета.
Бях се уплашила защото няколко дни на всяко движение отзад напред изпукваше доста силно (все още е така), а преди не съм го чувала.  Междувременно се консултирах с познат лекар -  хирург (по телефона, без да я преглежда), който също ме увери, че няма нищо тревожно и не е необходимо да я водя за преглед. Подобен беше и отговорът на д-р Нивея бейби - д-р Слънчева в съседния форум. Така, че вече дишам по-спокойно.
Колкото и да е глупава темата, все пак, ако някоя друга майка- хипохондричка се уплаши от подобен проблем, ще може да я открие с търсачката и да си отдъхне. Защото аз не открих подобни теми за дечица и бях принудена да пиша. Та така... Simple Smile
Благодарности и пожелания за здраве на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Напълно нормално е. При разтежа на детето да му пукат колена , врътле, ръчички  Peace

бе то си зависи как си пукат или ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия